Ar sakiau, kad myliu tave? – Estelle Maskame (knyga)


Pirmoji interneto sensacijos – trilogijos „Ar sakiau, kad myliu tave?“ – knyga.

Iš atostogų su naująja tėvo šeima šešiolikmetė Idena nesitiki nieko įdomaus. Tačiau vos atvykusią ją pasitinka staigmena – trys antrosios tėvo žmonos sūnūs. Greit paaiškėja, kad nė vienas iš jų toli gražu nėra švelnumo įsikūnijimas. Ypač vyriausiasis, septyniolikmetis Taileris, maištingo ir nenuspėjamo būdo jaunuolis, visiška Idenos priešingybė. Vis dėlto nuo pat pirmojo skandalu pasibaigusio susitikimo su juo merginos neapleidžia nuojauta, kad Tailerio šiurkštumas tėra kaukė, slepianti jautrią sielą ir nežinomą skausmingą patirtį. Jaunuolis supažindina Ideną su savo draugais, ir ši netrukus įsitraukia į niekada nepažintą gyvenimą: saulės nutvieksti Kalifornijos paplūdimiai, audringi naktiniai vakarėliai ir bet kokių taisyklių laužymas. Tačiau labiau už viską merginą traukia… pats Taileris. Ir kuo uoliau ji stengiasi įminti jo paslaptis, tuo aiškiau mato įsimylinti jį. Regis, ir Tailerį traukia Idena. Jaunuoliams vis sunkiau priešintis jausmams, ir su kiekviena diena jie vis labiau artėja prie ribos, kurią peržengus, niekas jų gyvenime nebeliktų, kaip buvę…

Tai meilės istorija, kuriai neįmanoma atsispirti. Įvykiai keičia vienas kitą pašėlusiu greičiu, o herojus vis labiau užvaldo jausmai, kokių jie dar niekada nebuvo patyrę.


Pagrindinė informacijaar sakiau tau, kad tave myliu

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Did I mention I Love You?
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: 
The Dimily Trilogy
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, romantika, drama
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šiuolaikinis pasaulis
Puslapių skaičius: 400
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.estellemaskame.com/


Susikrauname lagaminus, paliekame visus darbus ir iškeliaujame į kitą žemyną, kuriame šviečia saulė ir kone kasdien vyksta vakarėliai. Atsivertę “Ar sakiau, kad myliu tave?“ nusukelsite į Los Andželą ir čia turėsite puikią progą paskanauti šio miesto teikiamų malonumų.

Estelle Maskame  gimė  1997 m. birželio 18 d. Taigi, šią vasarą jai sukaks devyniolika metų. Ji pradėjo rašyti “DIMILY“ seriją būdama 13 metų (ar jau pasijutote seni? :D) ir pabaigė trilogiją būdama 16 metų. Tuo metu ji jau turėjo nemenką savo istorijos gerbėjų būrį visame pasaulyje dėka Wattpad.com puslapio, kuriame ir dalinosi savo istorijomis. Šiame rašytojų puslapyje “DIMILY“ trilogija turėjo sulaukusi netgi daugiau nei 4 milijonų “patinka“ paspaudimų, o jos Twitter paskyrą seka daugiau nei 126 000 asmenų. Skaičiai tikrai įspūdingi, argi ne? Taigi, visai nenuostabu, jog jie pradėjo traukti žiniasklaidos dėmesį. Jie pradėjo domėtis mergina iš mažo Škotijos miestelio, kuri rašė istoriją internete. Estelle Maskame davė interviu ir netgi pasirodė televizijoje. Visa tai jai buvo nerealu, bet viskas tik gerėjo. “Black & White“ leidykla susisiekė su mergina ir pasiūlė jai leidybos kontraktą.

O kaip prasidėjo visas rašymas? Ogi taip. Mergina pasakojo, kad jai visad patiko tas malonus jausmas, kai kažkas kitas skaito tavo istorijas. Ji visad su pasimėgavimu rašydavo rašinius ir džiaugdavosi, kai juos skaitydavo mokytojai. Tačiau būdama 11 metų ji pradėjo rašyti romano apimties kūrinius savo namų kompiuteryje, kur niekas jų negalėdavo perskaityti. Tačiau toks slaptumas atėmė iš jos džiaugsmą dalintis savo kūryba, todėl galiausiai ji nusprendė ja dalintis. Tačiau ji nesijautė pakankamai užtikrinta dalintis ja su mokytojais ar klasiokams. Taip pat ji gėdijosi parodyti šią kūrybą savo tėvams bei draugams. Kaip autorė pasakoja, vieną dieną naršydama internete ji rado puslapį, kuriame žmonės galėjo dalintis savo istorijomis ir sulaukti komentarų bei įvertinimo. Mergina iš pradžių jautėsi nedrąsiai. Juk tame puslapyje yra daugybė įvairaus amžiaus ir tautybės vartotojų. Taip pat ji jaudinosi, kad gali gauti daugybę neigiamų komentarų, kurie galiausiai atims iš jos norą rašyti. Bet vis dėlto ji nusprendė surizikuoti ir būdama 13 metų, t.y. 2010 metais, pradėjo rašyti internete.

Graži sėkmės istorija. Dabar pakalbėkime, kokią gi istoriją sukūrė tokia jauna rašytoja. Pirmasis dalykas, kuris man iškart užkliuvo už akių, buvo pati merginos naudota istorijų platforma – Wattpad.  Šiame puslapyje tiesiogine to žodžio prasme galite rasti milijonus istorijų, tačiau tos, kurios galiausiai pavirsta tikromis knygomis, turi bendrus bruožus – jos yra storos ir neretai jose yra labai pabrėžiami širdies reikalai. Kartais iki tokio lygio, kad gali pasijusti lyg skaitydamas “Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Todėl paimdama į rankas šią knygą mintyse ją jau buvau kaip ir nurašiusi į  tas lengvas ir paprastas istorijas. Bet žinote ką? Keista, bet knygoje yra gvildenamos ir sudėtingos bei rimtos temos, nors šioms atskleisti buvo pasinaudoti gal jau ir pabodę dalykai.

Taigi, Taileris gali nervinti, Tifanė gali būti labai šiurkšti, aš galiu būti putli. Bet mano suknelė ne taip prilipusi prie kūno kaip tuodu vienas prie kito.

Pagrindinė šios knygos herojė yra Idena, kuri ketina praleisti vasarą su nauja tėvo šeima. Mergina po šeimos palikimo tėčiui nejaučia daug šiltų jausmų, ir jų santykiuose justi šaltumas. Pati mergina man buvo didelis klaustukas. Ji man pasirodė kaip naivi, kuria labai lengva manipuliuoti. Ji suvokia, kad reikia perspėti tėvą, bet to nedaro, ji suvokia, kad ta vieta gal ne gera, bet eina ten. Norėtųsi tai įvardinti kaip paauglišką maištą, tačiau tas žodis atrodo netinkamas šiame kontekste. Tiesiog mergina man atrodė kaip pati nesuvokianti, ko nori ir kokia ji yra. Tačiau, pasirodo, kad ji žino, kad ji nori sužinoti daugiau apie Tailerį, savo naują netikrą brolį, kuris knygoje pavaizduotas kaip puolęs angelas, ir manau, kad parinkdama tokį apibūdinimą menkai prašaunu pro šalį.

Taileris yra tipinis blogas berniukas: moka patraukti dėmesį žodžiais ir elgesiu, neklauso tėvų, geria, vartoja narkotikus, menkai skaitosi su kitais žmonėmis… ir turi paslaptį. Man buvo smalsu ją sužinoti. Tikriausiai ir jums bus, kai skaitysite knygą. Nenoriu nuimti paslapties skraistės nuo knygos siužeto, bet galiu išduoti tai, kad… oho, kokia ta paslaptis. Tikėjausi kažko paprastesnio, kažkokio šabloniškumo, tačiau tai ką gavau… mintyse plojau autorei.

-Storžievis, – burbteliu sau po nosimi.
Per dvi viešnagės paras Taileris nepratarė man nė vieno gero žodžio.  Negana to, jo manieros labai prastos. Gerai, kad neteko kalbėtis su juo ilgiau kaip penkias minutes.

Taipogi man labai patiko knygos piktadarė, jeigu taip galima ją pavadinti. Nujaučiau, kad knygoje tikrai bus pavyduolė mergina, bet jau nesitikėjau, kad bus tokio lygio pavyduolė 😀 Kas skaitys ar jau perskaitė knygą, tikriausiai supranta, apie ką aš čia kalbu. Būtent dėl jos elgesio knygoje man įtampa augo tarsi ant mielių.

Patys įvykiai knygoje… na, turėdama omenyje, kaip veikia populiarios Wattpad istorijos, buvo nenuostabu, kad buvo tam tikri ryškūs dalykai, pavyzdžiui, merginos ir vaikino sumetimas į vieną vietą. Nėra knygoje daug vietų, kuriose Idena su Taileriu nebūtų drauge.  Vis randama priežasčių juos suvesti drauge, ir apsvaiginti jus romantika 😀 Todėl, jeigu jums patinka romantika, šioji knyga tiesiog privalo atsidurti jūsų rankose.

Kitas dalykas, kurį pastebėjau, ir kuris vieniems patinka, kitiems nelabai, yra katės ir pelės žaidimas. Mergina nori sužinoti apie vaikiną ir būti su juo, o vaikinas priešingai. Vėliau jie apsikeičia rolėmis. Asmeniškai man tai labiausiai nepatiko. Tikriausiai būsiu per daug tokio tipo knygų perskaičiusi 😀

Tą vakarą užmiegu draskoma prieštaringų minčių. Viena vertus, mane graužia kaltė, kita vertus, esu beprotiškai įsimylėjusi <…>, mane traukia jo sielos gelmių paslaptys.
Kažin kaip ir aš tampu viena iš jų.

Judam toliau. Istorija skaitosi labai lengvai ir įdomiai. Nežiūrint į tai, kad yra tų erzinančių elementų istorijoje, galima sakyti, kad nuo pat pirmo skyriaus knyga įtraukė mane, ir buvo įdomu sužinoti, kas vyks toliau. Todėl knyga tinka tiems, kurie nori lengvos ir įdomios knygos, sakykime,  prie jūros, ežero ar gražiam vakarui. Taipogi, iš knygos jutau sklindančią vasarą ir linksmumą. Taigi, jeigu pasiilgote šiltų dienų ir jūsų nuotaika prasta – šioji istorija padės susigrąžinti šypseną.

Na, reziumė tokia. Istorija patiks tiems, kuriems patinka meilė, intrigos, kas ieško kažko jaunatviško bei lengvo 🙂

Visos knygos priklausančios serijai

 ar sakiau tau, kad tave myliu 

keturi permatomas

kitty

7 thoughts on “Ar sakiau, kad myliu tave? – Estelle Maskame (knyga)

 1. Aš tai šakės kaip norėjau Ideną supurtyti, ypač pabaigoje. Šakės. Jau taip pykau, kad galvojau plaukus nusirausiu. Ta prasme, kas taip pasako ir apskritai, kas taip pasielgia?! Jo, esu žiauriai įpykusi ir veikėjus įsimylėjusi paauglė, kuri nori kuo greičiau daugiau knygų :’)

  Patinka

 2. Labai patiko ši knyga – perskaičiau per vieną dieną, tiesiog negalėjau atsitraukti 🙂 Labai smagi, vasariška, lengva. Nepaisant to, antroje knygos pusėje dažnokai mušdavo šaltas prakaitas, tikrai galvojau kad įklius tėvams 😀

  Patinka

  1. Spoilerių mėtikė. Oi negera tu 😀
   Pirma dalis nebloga, tačiau kai dabar neseniai dar perskaičiau panašaus tipo istoriją, kuriai trūksta man žodžių apibūdinti, tai DIMILY labai nubluko.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.