Aš ir Erlas, ir Mirštančioji (filmas)


 

Seniai seniai “Kitty Writer“ puslapyje buvome kelis kartus užsiminta apie filmą “Aš ir Erlas, ir mirštančioji“ (angl. Me and Earl and the Dying Girl). Šiandien pasidalinsiu savo įspūdžiais pasižiūrėjus šį filmą.

Pradėsiu pristatyti filmą nuo oficialios informacijos. Taigi, reikia akcentuoti, kad šis filmas sukurtas pagal rašytojo Jesse Andrews knygą, kuri taip ir vadinasi – “Me and Earl and the Dying Girl“. Knyga buvo išleista 2012 m. kovą. Pirmiausia buvo išleista kietu viršeliu, o 2013 m gegužę – popieriniu. Knyga laimėjo Cybils Award (dar kitaip žinomas kaip vaikų ir jaunimo blogistų literatūrinis apdovanojimas) apdovanojimą jaunimo literatūros žanre. Pats filmas debiutavo 2015 m. Sundance filmų festivalyje, kuriame laimėjo du apdovanojimus: publikos ir didįjį žiuri apdovanojimus (Amerika – drama).

Filme pasakojama apie ganėtinai įdomius dalykus. Gregas ir Earlas leidžia laiką kartu kurdami filmukus. Tik vieną dieną Grego motina priverčia jį atnaujinti draugystę su jo vaikystės drauge Reičele, kuriai neseniai buvo diagnozuoja leukemija. Gregas susidraugauja su mergina ir, blogėjant jos sveikatai, Grego yra paprašoma sukurti filmą Reičelei. Kaip seksis jį kurti ir kokia bus filmo sukūrimo kulminacija, teks patiems sužinoti pasižiūrėjus filmą.

O filmas buvo nufilmuotas per keturias savaites ir jo biudžetą sudarė aštuoni milijonai Amerikos dolerių, o uždirbo truputį daugiau nei devynis milijonus.

Knygos autorius

Filme pagrindinius vaidmenis atliko Thomas Mann, kurį tikriausiai prisimenate iš kito pagal jaunimo knygą sukurto filmo – “Nemirtingųjų kronikos: nuostabūs sutvėrimai“, Olivia Cooke ir  RJ Cyler.

Jesse Andrews gimė 1982 m. rugsėjo 15 d. ir yra amerikiečių rašytojas ir scenarijų kūrėjas. “Me and Earl and the Dying Girl“ buvo jo debiutinė knyga.

O dabar judame link filmo, kurį galite rasti įgarsintą ir lietuviškai filmai.in. Nesakyčiau, kad labai laukiau akimirkos, kada galėsiu jį pasižiūrėti, nes realistiniai jaunimo filmai nėra vieni iš mano mėgstamiausių, o kur dar ta “mirštančioji“ pavadinime? Jau pats tas žodis mane informavo, kad čia bus rimta istorija. Iš dalies ir buvo, tačiau joje buvo nemažai ir smagių akimirkų. Tačiau tikriausiai yra svarbiau, kaip šios akimirkos atsirasdavo filme, o jas sukurdavo, žinoma, veikėjai.


Kas man labai patiko šiame filme, tai veikėjai. Jie visi buvo skirtingi, įdomūs ir savaip trenkti. Tėvas valgantis keistus patiekalus ir visą dieną sėdintis namuose, girta moteris, istorijos mokytojas, kuris turi daugybę tatuiruočių, draugas mieguistu veidu ir atrodantis viskam yra abejingas… visi veikėjai turėjo kažką, kas juos visus išskyrė ir pavertė individais. Pripažinkime, ne taip ir dažnai būna, kad netgi ir antraeilis veikėjas filme yra individas. Todėl beprotiškai sunku pasakyti, kuris veikėjas šiame filme man patiko labiausiai, nes jie visi man patiko.

Taip pat buvo įdomus pats filmo pateikimas. Filmas yra tarsi padalintas į daugybę smulkių skyrių, jie turi kokią nors pavadinimą, kuris atspindi mums istoriją pasakojančio paauglio požiūrį į tą situaciją.

Kitas įdomus dalykas šiame filme yra tai, kad jame visad stengiamasi kurti tam tikrą įtampą. Taip daroma tai, ką vieni su malonumu prasuktų – tiesiog minutė tylos stebint veikėjus mėginant suvirškinti vieną ar kitą faktą. Keista ir kartu įdomu buvo nejausti, kad istorija yra dideliu greičiu stumiama į priekį. Šiame filme viskas vyko lėtai ir galėjai drąsiai suvokti ligos rimtumą, veikėjų savijautą, vyraujančias mintis…  Pažiūrėjęs filmą tau nereikia praleisti dar valandą galvojant, kodėl vyko taip, o ne kitaip, ką tai turėjo reikšti filme ir t.t.

Taipogi filme yra neblogai sužaidžiama tuo, kad tu tikrai stebėtum filmą ir jis tau neprailgtų, o jo pabaiga tikrai tave sujaudintų. Norėčiau tą triuką jums išduoti, bet taip sugadinsiu malonumą žiūrėti šį filmą, kurį žiūrint tikrai, bent jau man, laikas neprailgo ir labai skaniai suvalgiau, nors tai ir nėra mano mėgstamiausio tipo filmas.

Kitas man patikęs dalykas yra tai, kad dėl skirtingų veikėjų pasirodimo filme, yra liečiamos ir pačios įvairiausios temos ir problemos. Kai kuriuos dalykus, žinoma, pastebės tik akylesni žiūrovai. Pavyzdžiui, daug kas atkreips dėmesį į tatuiruotėmis išsipuošusį istorijos mokytoją, tačiau retas susimąstys, kokia problema yra paslapčia iškeliama ar kodėl toks veikėjas buvo pasirinktas tokiai rolei.

Filmas tikrai vertas dėmesio ir buvo įdomus žiūrėti. Nors jis labiausiai patiks realistams ir “Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ filmo bei knygos gerbėjams, tačiau neabejoju, kad ir tokie kaip aš, kuriems artimesnė fantastika, su malonumu jį sužiūrės.

O gal jau matėte jį? Kokie jūsų atsiliepimai?

Atsiliepimai

P.s. Imti iš filmai.in, kalba netaisyta

Bežiūrint šį filma ir pasijuokiau, ir buvo vietų, kurios sugraudino.
Labai patiko filmo pateikimas, ne toks pabodęs, orginalesnis.
Dialogai pasirodė tikroviški, nuoširdūs ir įdomūs.
Po filmo tarsi iš naujo supratau, kad nesvarbu, kiek laiko trunka draugystė, jei ji tikra, tas žmogus visą laiką išliks širdyje ir atmintyje. 9/10 (kristalplplp, 8 Lapkričio 2015)

Filmas tikrai geras, įtraukiantis ir nenuspėjamas. Filmas nėra ta komedija, kur gali pasijuokti, kad net pilvą skaudėtų, tiesiog yra vietų, kur galima nusišytsoti, filmas labiau tinka dramos žanrams. Be to kaip ir minėjau filmas geras ir tikrai vertas 2 taškelių. Gero žiūrėjimo 🙂 (Ernestinas, 12 Lapkričio 2015)

 Filmas nerealus. Seniai jau toki gera ziurejau. Sukrecia ir privercia susimastyti, grazu buvo ziureti, nors beziurint viena sekunde juokiaus kita verkiau. NUOSTABUS FILMAS . (c1rca, 12 Gruodžio 2015 )

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s