Ką turėtumėte žinoti apie Leigh Bardugo


Gimimo data: 1975 m. balandžio 6 d.
Zodiako ženklas: avinas
Autoriaus mėgstamiausi autoriai: Glen David Gold, Diana Wynn Jones, George R.R. Martin, Neil Gaiman, John Irving
Gimė: Jeruzalė, bet užaugo Los Andžele
Kokiame išgalvotame pasaulyje norėtų gyventi: Miyazaki sukurtų filmų, pavyzdžiui “Vaikščiojanti Houlo pilis“

Leigh Bardugo pasakoja, kad pirma mintis apie “Šešėlį ir Kaulą“ jai atėjo, kai su draugais atostogavo kalnuose. Jos draugai išėjo, o ji pasiliko perskaityti knygą ir ją skaitydama užmigo. Kai atsikėlė, kambaryje buvo aklinai tamsu. Kaip ji pabrėžia, ji yra įpratusi prie miesto tamsos, kuri visiškai skiriasi nuo miestelių ir kainų vietovės tamsos, kur netgi negali įžiūrėti priešais save iškeltos rankos.

Rašytoja pradėjo apgraibomis judėti kambaryje, ieškoti šviesos jungiklio, pradėjo truputį panikuoti. Ir tada staiga ji išgirdo kažkokį garsą ir suvokė, kad name yra ne viena, kvėpavo tamsoje. Be abejonės autorė pradėjo panikuoti, o panika augo, nes nebuvo susipažinusi su namu ir net nenutuokė, kur yra peilis. Taigi, ji į rankas pagriebė batą, kad galėtų apsiginti, bet netrukus suvokė, kad tas girdimas šnopavimas priklausė jai pačiai.

Tą naktį ji suvokė, kad tamsos baimė niekados niekur nedingsta. Bent jau ne iš tikrųjų, ir gulėdama lovoj ji ilgai negalėjo užmigti. Ji pradėjo galvoti, o kas būtų, jeigu tamsa būtų vieta, jeigu tu negalėtum ten įjungti šviesos jungiklio. O kas jeigu visos tos pabaisos, kurios manai besislapstant po tavo lova, būtų tikros?

Kaip pati autorė pastebi, fantastinėse istorijose tamsa yra daugiau žodis. Kas būtų, jeigu tai būtų materialus dalykas?

Pradėjusi rašyti pirmą knygą, autorė jautė, kad nori, kad tai būtų trilogija, tačiau dar net nežinojo, ar išvis kas nors pirks pirmą dalį, ką jau kalbėti apie visas tris. Leigh Bardugo apsirašinėjo antrą ir trečią dalį. Ji kone žodis į žodį žinojo, kaip baigsis jos trilogija, nors neslepia, kad kai kurie dalykai istorijos eigoje pakito, tačiau pabaiga išliko ta pati.

Paklausta, kaip ji parinko savo veikėjams vardus, autorė pripažįsta, kad juose glūdi tam tikras spoileris. Leigh Bardugo naudojo baby names (kūdikių vardų) puslapius ir žiūrėjo juos pagal prasmę. Žinoma, ji taip pat pasakoja, kad kai kuriuos vardus pasirinko tik dėl gražaus skambesio.

“Grišos“ trilogijoje pats įspūdingiausias ir įdomiausias personažas yra Darklingas. Dauguma gerbėjų jį mėgsta ir  randa būdų su juo susitapatinti. Autorė džiaugiasi tuo. Ji norėjo, jog skaitytojams patiktų Darklingas. Ji norėjo sukurti tokį diktatorių, kurį žmonės sąmoninga sektų. Ji norėjo sukurti tokį antagosnitą (piktadarį), kuriam nebūtų iškart užklijuota bepročio etiketė. Kaip autorė pasakoja, juk žmonės, kuriuos mes laikome blogais, neatsiranda mūsų gyvenime su ant kaktos parašytų užrašu, kad jie yra blogi ir turi būti vengtini. Šie žmonės, kurie paprasčiausiai yra gražūs, charazmatiški ir manipuliuojantys, tačiau vis tiek gali privirti nemažai košės.  Autorė užsibrėžė sau tikslą sukurti kuo patrauklesnius veikėjus ir visai nekreipė dėmesio į etiketes; piktadarys, meilės subjektas ar herojus. Ji norėjo sukurti veikėjus, turinčius istoriją ir užsibrėžtus tikslus, ir žiūrėti, kas vyks toliau.

Nors autorė su savo grupe dainuoja, ji pripažįsta, kad anksčiau rašydama nesiklausydavo jokios muzikos. Tačiau su antra knyga šis įprotis pakito ir jos klausosi tam, kad susikurti tinkamą atmosferą rašant, t.y. emocijas. Autorė pasakoja, kad vienas nerealus dalykas jai yra tai, kad jos gerbėjai sukuria “Tumblr“ puslapyje visokius grojaraščių miksus, taigi ji juos išklauso. Viena dieną, kai iškeliavo iš namų, kad paliktų visą rašymą, ji išklausė šiuos grojaraščius ir viename iš jų buvo daina, kurios ji niekad nebuvo girdėjusi, ir jai ji labai patiko. Ją ji klausėsi rašydama Darklingo istoriją. Autorė džiaugiasi, kad savo gerbėjų dėka ji galėjo atrasti nemažai gerų dainų.

Mėnesio pirmosiomis dienomis mūsų puslapyje visi buvo priversti klausytis (taip, mes tokios klastingos 😀 ) dainą, pavadinimu “Winter prayer“, kurią autorė sukūrė “Grišos“ trilogijai. Paklausta, kaip gimė šioji daina, autorė pasakoja, kad tada, kai rašė pirmą knygą t.y. “Šešėlis ir Kaulas“, automobilyje ir jos galvoje buvo įstrigusi liaudiška melodija, kurią jos tėvai anksčiau dainuodavo. Autorė papuolė į kamštį ir tuo metu žodžiai “atėjo“ pas ją. Ji pagriebė telefoną, įsijungė diktofoną ir įsirašė pirmus du posmus, tada pridėjo trečiąjį. Visa daina buvo įrašyta jos draugo svetainėje. Ji pasakoja, kad klausydami dainą jūs galite girdėti kaip pritariamąjį chorą, tačiau tai iš tikrųjų yra draugo žmona ir jos draugė. Jos dainavo žodžius iš knygos.

Vienas populiariausių klausimų rašytojams yra klausimas susijęs su patarimo davimu jauniems rašytojams. Leigh Bardugo patarimai:

  • Nesiekite tobulybės. Leiskite sau parašyti siaubingą pirmą rankraštį.
  • Skaitykite knygas, kurios išmeta jus iš komforto zonos. Jūs galite išmokti apie istoriją ir kalbą iš kiekvieno žanro, ir tai padės jums susikurti savo rašytojo balsą.
  • Jūsų talentui nėra galiojimo datos.
  • Suraskite skaitytojus, kuriais pasitikite, ir išmokite laviruoti tarp arogancijos ir pažeminimo.
  • Nekreipkite dėmesio į viską, kas išvardinta viršuje. Kiekvienas yra skirtingas. Nėra “teisingo“ kelio parašyti knygą. Jeigu dirbi, jeigu rašai nenutraukdamas ir užbaigdamas projektus, tada tu jau atradai, kas tau veikia. Puoselėk tai.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.