Praktika – rašymo pratimai


Su Šventėmis, mielieji!

Šiandien nusprendžiau, užuot pasidomėjusi kokiomis nors teorijomis, pasukti į praktinę pusę ir parinkti bei prigalvoti kokių nors rašymo pratimų. Kai kurie jau tikriausiai bus jums girdėti iš ankščiau, tačiau čia rasite ir naujų.

 1. Pasiimkite bet kokią knygą ar žodyną, atsiverskite bet kokį puslapį, bakstelėkite pirštu. Padarykite tai kokius šešis kartus. Juos visus susirašykite ant lapo ir dabar pamėginkite visus juos panaudoti rašydami trumpą istoriją.
 2. Pasiimkite pasaulio žemėlapį ir bakstelėkite pirštu arba paprašykite kitų tai padaryti už jus. Dabar papasakokite, kas toje vietoje atsitiko.
 3. Parašykite laišką ateityje gyvenančiam sau. Ką norėtumėte jam pasakyti?
 4. Pasirinkite kokį nors keistą, įdomų gyvūną ar žuvį ir sukurkite jam skelbimą, kuriame mėgintumėte įteikti kitiems, kad tai yra geras šeimos augintinis ar kita pasirinkta tema.
 5. Pradėkite istoriją žodžiai “Aš prisimenu kaip…“ ir pratęskite. Ką jūs prisimenate.
 6. Aprašykite savo gyvenimą iš kito asmens perspektyvos. Kaip šis atrodytų? Jūs būtumėte istorijos gerietis ar blogietis?
 7. Pasirinkite vieną daiktą (gali būti gyvas arba negyvas) ir įdomiai, išraiškingai, meniškai jį pristatykite keliais sakiniais.
 8. Pasirinkite vieną iš savo mėgstamų knygų, tada išsirinkite veikėją ir pamėginkite sukurti istoriją, kuri atskleistų, kaip gi susiklostė tolimesnis šio veikėjo gyvenimas po to, kai knyga baigėsi.
 9. Ar turite mėgstamą dainą? Pasileiskite ją ir pamėginkite įžvelgti, kokia istorija joje slypi, o tada griebkite rašiklį ir ją parašykite ant popieriaus lapo.
 10. Pristatykite savo dienos įvykius kaip žinių reportažą.
 11. Aprašykite kraštovaizdį iš senos moters perspektyvos, kurios bjaurus ir tikras niekšas vyras neseniai mirė. Rašydami nepaminėkite vyro ir mirties.
 12. Aprašykite ežerą iš jauno žmogaus perspektyvos. Šis žmogus ką tik nusižudė, tačiau rašydami nepaminėkite šio fakto.
 13. Aprašykite kraštovaizdį iš paukščio perspektyvos, tačiau neužsiminkite, kad viskas yra regima paukščio akimis.
 14. Parašykite tris nepaprastai ilgus sakinius (kuo juose daugiau žodžių, tuo geriau. Kiekviename sakinyje turi atsispindėti tam tikra emocija, pavyzdžiui, pyktis, džiaugsmas, liūdesys ir kita. Šio pratimo tikslas yra kontroliuoti toną/atmosferą ilguose ir sudėtinguose sakiniuose.
 15. Įsivaizduokite, kad parduotuvėje sutinkate penkis pažįstamus žmones. Du iš jų buvę jūsų darželio draugai, du kiemo draugai ir vienas jūsų aršus priešas mokykloje. Jūs turite pristatyti veikėjus nepateikdami jų istorijų. Apie jūs kalbėtumėte? Ką jūs darote? Kaip jūsų pasisveikinimas apibūdina jūsų draugystę?

Puslapiai, kurie gali padėti pamankštinti fantaziją:

http://writingexercises.co.uk/index.php -įvairūs generatoriai: pradedant nuo veikėjų, siužeto, darbais ir baigiant dar įdomesniais dalykais kaip loterijos skaičiais.

http://www.springhole.net/writing_roleplaying_randomators/plotgens.htm – dar vienas įdomus generatorius.

kitty

Reklama

4 thoughts on “Praktika – rašymo pratimai

 1. Geras, kai kuriuos iš šių patarimų aš naudoju jau kelias savaites, kol net nebuvo šio straipsnio 😀 Kaip kad ieškoti žodžių iš knygos, ar laiškas sau (čia kažkas panašaus į laiko kapsulę, labai mėgstu pagal dainas kurti istorijas, o kartais ir mėgstamiems veikėjams sukuriu naujus gyvenimus. Labai įdomūs patarimai, daugelis labai praverčia rašant. 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.