Stiklo kalavijas – Victoria Aveyard (knyga)


Maros kraujas raudonas kaip prasčiokų, bet ji turi gebėjimų, būdingų kilmingiesiems sidabriniams: gali valdyti žaibą. Dėl to mergina tampa grėsmingu ginklu, jos gviešiasi karaliaus rūmai.
Valdžios atstovai tvirtina, kad tokie kaip Mara nepasižymi jokiais gebėjimais, kad ji tėra apgavikė, bet pasprukusi nuo princo Maveno, niekingo išdaviko, mergina sužino pribloškiančią tiesą: ji ne vienintelė tokia.
Persekiojama kerštingojo Maveno, pasiskelbusio karaliumi, Mara ryžtasi surasti kitus pusiau raudonuosius, pusiau sidabrinius kovotojus ir įtraukti juos į maištą prieš engėjus.
Jos pasirinktas kelias pavojingas, žengdama juo, mergina rizikuoja tapti tokia pačia pabaisa kaip tas, kurį ji siekia įveikti.
Ar išvydusi, kiek gyvybių kainuoja maištas, Mara ims dvejoti ? O gal klasta ir apgaulė užgrūdins ją?


stiklo kalavijasPagrindinė informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2016
Originalus pavadinimas: Glass Sword
Ankstesnės dalys: Raudonoji karalienė
Serijos pavadinimas: Raudonoji karalienė
Patartinas amžius: +13
Žanras: jaunimo literatūra, distopija, fantastika, romantika, karas
Puslapių skaičius: 448
Pasakotojas: mergina
Autoriaus puslapis:  http://www.victoriaaveyard.com


autorė

Raudonoji karalienė su trenksmu įsiveržė į jaunimo knygų mylėtojų pasaulį ir visus pavergė savo universalumu ir veiksmu. O jos pabaiga buvo tikrų tikriausias sprogimas! Tad sėdėti ir laukti metus antros dalies buvo tikra kankynė… Bet, kai pagalvoji, kad šitaip bus dar du kartus, norisi daužyt galva į sieną, nes iš trilogijos serija virto keturių dalių epu, kurio kiekviena knyga išeis vis kitais metais.

Mėgstamiausias autorės užsiėmimas rašant šią seriją yra pasaulio kūrimas. Jai svarbu “atidirbti“ visas jo smulkmenas, kad skaitytojas būtų kuo labiau įaudrintas. “Stiklo kalavijui“ Victoria prisibraižė krūvą žemėlapių, nes šioje dalyje Marė, Kalas ir visa likusi kompanija daug keliauja. Kadangi šis pasaulis yra postapokaliptinis, jis kuriamas remiantis egzistuojančiomis struktūromis.

Tai yra antros dalies apžvalga. Dėl šios priežasties tie, kurie neskaitė pirmosios, gali rasti spoiler’ių.

Taigi, kas skaitė pirmąją dalį, prisimena, kad ji baigėsi didžiuliu posūkiu ir išvertė mus iš klumpių taip galingai, kad perskaičiusi knygą tučtuojau puoliau visiems skelbti, kad tai geriausia, ką perskaičiau per… na, sakykime, tai buvo viena geriausių pabaigų, kokias tik buvau skaičiusi. Victoria Aveyard netgi yra laikoma pabaigų karaliene, nes patikėkit, kai perskaitysite “Stiklo kalaviją“, apsivošit iš naujo.

Mara su Kalu priversti bėgti nuo Maveno ir visų, kas yra matę jų veidus skelbimuose. Tačiau jie negali sėdėti ir slėptis, kai ir jie, ir Mavenas žino apie naujuosius žmones – raudonuosius su sidabrinių galiomis. Tačiau viskas nėra taip paprasta, nes Kalas yra sidabrinis, ir Mara jaučia, kad jis gali bet kada pasitraukti, nes tai ne jo kova, jo tikslas tik atkeršyti broliui ir pamotei už tėvo mirtį.

Aš buvau kardas, gimęs iš žaibo ir Kalo ugnies – ne tik Kalo, ir Maveno. Vienas mane jau išdavė, kitas galėjo išduoti bet kurią akimirką. Vis dėlto būgštavau, kad man plyš širdis.

Šioje dalyje man labiausiai įstrigo Maros, kaip veikėjos, arkos vystymasis. Ji tiesiog grimzta į savigailą,  tamsias emocijas ir yra slegiama kaltės jausmo už visus nužudytuosius, kurie žuvo dėl jos kaltės. mavenasTokias mintis su didžiuliu pasimėgavimu kursto Mavenas siųsdamas jai žinutes ir palikdamas po savęs mirusių naujųjų žmonių šleifą. Mavenas tarsi koks piktasis vaiduoklis visur persekioja veikėjus, ypač paveikdamas Marą ir Kalą, kurių atmintyje jis vis dar gerutis vaikinukas, kokiu buvo iki mirė karalius. Autorė teigia, kad Mavenas yra jos mėgstamiausias veikėjas rašant, nes jis yra sudėtingas ir visus giliai paveikia – visi sukasi aplink jį lyg apie saulę.

Mara yra šios istorijos ašis, nes viską pasakojant iš jos perspektyvos atrodo, kad ji viską neša ant savo vienos pečių, ji daro visus sprendimus. Bet ji elgiasi taip, kad norisi užmest per kuprą ir liepti atsimerkti ir apsižvalgyti aplinkui. Ji taip susitelkusi į save, kad atstumia kitus žmones, visi jos arba bijo, arba nemėgsta. Tiesiog sunku buvo įžiūrėti kokią geresnę šios veikėjos savybę, nes autorė spalvas taip nutamsino, kad tiesiog nebežinau, ko tikėtis toliau. Pakito netgi jos moralinės vertybės, įsitikinimai. jos paaugliškas pesimizmas persisunkė rūmuose išmoktu šaltumu, Maveno išdavystė ko gero paveikė ją labiau nei Kalą.

Įsistebeilijau į nublizgintą metalą, apžiūrėjau savo atspindį. Ta mergina – Mara, Marena, žaibų mergaitė, raudonoji karalienė ir visiškas niekas – atrodė ir pažįstama, ir svetima. Lyg išskaptuota iš akmens, griežtų bruožų, su standžiai supinta kasa ir sumizgusiais randais ant kaklo. Ne septyniolikmetė, bet ne pusamžė, sidabrinė ir ne sidabrinė, raudonoji ir ne raudonoji, žmogus ir ne žmogus.

raudonoji karalienėNetgi meilės linija šioje dalyje kažkaip išsikraipė… keisti sprendimai buvo šioje vietoje, nes norėjosi tos romantikos, intrigos, bet viskas tik dar labiau susipainiojo, todėl kita dalis turėtų būti be galo įdomi, nes autorė išdavė, kad joje bus santykių augimo, tačiau neišduodama, kurių veikėjų. Plius išvysime du naujus mėgstamiausius autorės veikėjus.

Kalbant apie naujus veikėjus – šioje knygoje jų yra tikrai nemažai, nes Mara juk pabėga su pasipriešinimo kariais ir ieško naujųjų žmonių. Kaip bebūtų gaila, tačiau jie išvystyti skurdžiai, įsimintinesnė galbūt Kamerona dėl savo pykčio ir išsakytos didelės dalies tiesos apie pasipriešinimą, o daugiau… Mara, Mara, Mara… Ji ir jos jausmai karaliauja knygoje.

Kažkas rašė, kad bus labai įdomu sužinoti mūsų nuomonę apie knygą, tai galiu pasakyti, kad nesupratau, ar ji man labai patiko, a šiek tiek nepatiko, nes buvo ir tai, ir tai. Nusivyliau pagrindinės veikėjos nuosmūkiu. Skaičiau ilgai ilgai, nes na net nebegalėjau atlaikyti nuolat tvyrančios įtampos, kad  kažkas išduos, iš už kampo iššoks priešai ar kažkas paukšt, ir pagaus veikėjus. Bet sutinku, kad viskas susukta nesveikai gerai, ir niekad nežinai, kas laukia kitame puslapyje. Autorė būtų tikrai superinė scenaristė, jei dirbtų pagal specialybę.

Pabaigoje Victoria Aveyard vėl sukūrė tokią sprogdinančią kulminaciją, kad uch! Jos kuriamos kovos scenos neįtikėtinos. Bet pati pabaiga mane labai supykdė ir nuvylė, nes ta įtampa, kurią viso pasakojimo meto kurstė autorė, tiesiog smogė man į veidą. Bet iš kitos pusės galima sakyti, kad tai yra labai gerai, nes gebėti užkurti tokią emociją geba ne kiekviena knyga. Bet man to buvo per daug. Bet kokiu atveju trečios dalies lauksiu ne mažiau, nei laukiau “Stiklo kalavijo“.

Skaitėte pirmą dalį? Patinka nepagražintas veiksmas, kupinas mirčių ir žiaurumų? Mėgstate veiksmo filmus ir įtemptus trilerius? Dievinate “X menus“, “Sostų žaidimą“, “Bado žaidynes“, “Gladiatorių“? “Stiklo kalavijas“ kaip tik jums!

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

16 thoughts on “Stiklo kalavijas – Victoria Aveyard (knyga)

 1. Labai džiaugiuosi, kad knyga perskaičiau ne taip jau toli nuo 3 dalies išleidimo. P.S.Išleis gruodį.
  Visiškai su jumis sutinku. Įtampos šioje dalyje buvo begalo daug. O pabaiga tai iš viso wow. Paprastai serijas skaitau tik tada kai jau buna išleistos visos dalys, nes neturiu kantrybes laukti, negaliu galvoti apie nieka kita tik apie tai kas bus toliau…ši serija buvo išimtis ir jau pradedu gailetis, ypac kai tokia pabaiga

  Patinka

 2. Ši knyga man yra tobula, labai laukiu kada lietuvoje išleis 3 dalį. Tik norėjau pasiklaust per kiek dienų arba savaičių išleidžia knyga lietuvoje? P.s. Knygos autorė išleido 2017/02/07

  Patinka

  1. Lietuvoje leidyba yra nenuspėjama, kadangi procesas nėra trumpas – reikia suderinti ir pasirašyti sutartį dėl leidybos, išversti knygą, suredaguoti, siųsti į spaustuvę ir galiausiai ji patenka į knygynus. Viskas priklauso nuo daug faktorių-kada pasirašoma sutartis, kiek laiko verčiama ir t.t., todėl konkretaus laiko pasakyti neįmanoma. Įtariu, kad knyga bus kažkada pavasarį, taip pat labai jos laukiu!

   Patinka

   1. Būtų gerai, kad pavasarį jau išleistų 😀
    Nes spoileriu vis sunkiau daros vengt, o smalsumas žudo 😀

    Patinka

 3. O jūs gerai atsimenate, apie ką buvo pirmoji dalis? Ar turite kokių nors metodų prisiminti? Niekaip nepavyksta man atgaminti, todėl kažkaip prieš skaitant antrą dalį lyg ir norėtųsi perskaityti pirmą dalį dar kartą 😀 Ir taip dažnai su serijinėmis knygomis :/

  Patinka

  1. Oi, tikrai ne visada gerai prisimenu… Prieš skaitydama kitą knygą dažniausiai perskaitau bent porą paskutinių prieš tai buvusios dalies skyrių, atmintis atsigauna greit 😀

   Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Man taip buvo tik su Atranka – Brangakmeniu – Raudonaja karaliene nes kažkaip pasirodė panašiu laiku ir viršeliai panašūs kai kurie 🙂

   Paspaudė "Patinka": 1 person

   1. O man tai net ir knygų turinys maišytis pradeda: jau būna nebesuvokiu, kurioje knygoje kuris veikėjas ką darė 🙂 Va ir mėk vieną žanrą 😀

    Patinka

   2. apzvelgeja, tai man taip ypatingai buvo su “Raudonąja karalienė“ ir “Brangakmeniu“, kai pradėjo leist serijų knygas, pamatai viršelį ir galvoji “jee, nauja knyga“, o paskui “pala, o kas ten buvo prieš tai? kokie ten veikėjai??“ Gerai kad naujose knygose visad pradžioje atkartoja truputi senus veiksmus 😀 nes kitaip būtų tragedija

    Patinka

 4. Aš, aš labai laukiau nuomonės 😀 atsiprašau, bet mane užkniso Mara šioje dalyje 🙂 tiesiog nuo knygos vidurio atvirai pradėjau linkėt jai ko nors blogo, tad knygos pabaiga mane sužavėjo 😀 bet vistiek, kad ir kaip nervina tokios dalys, kai pasirodys trečia, būtinai skaitysiu.

  Patinka

 5. Nu jooo… Po tokių pabaigų, tai net bijau trečią dalį skaityti, dar infarktas ištiks 😀 😀
  Na, man labiausiai šioje dalyje patiko Kalas. Jis atrodė vienintelis protingai mąstantis, ir toks jausmas, kad šioje knygoje jis atliko Maros auklės vaidmenį 😀

  Patinka

  1. Na taip, ir man baisu, neįsivaizduoju kas ten toliau dėsis 😀
   Man Kalas irgi patiko, blaivaus proto balsas taip sakant, gaila, kad mažai kas jo klauso…

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.