Rašymo programos – FocusWriter


Kartais taip sunku  prisėdus prie kompiuterio imti ir rašyti, nes šis turi tokį dalyką -internetą. Netrukus jūs įsijungiate  Facebook ar elektroninį paštą ir net nepastebite, kaip greitai pralekia laikas, o jūs sugebėjote parašyti tik vieną žodį. Taigi, šiandiena jums pasiūlysiu išeitį, kaip sava valia atsiriboti nuo interneto ir kitų programų pagundos. Tiksliau ne savu noru, o vienos programos dėka, kurią gali rasti ir nemokamai parsisiųsti. Kaip šioji programa vadinasi? Ogi FocusWriter.
Šią programą aptikau netyčia ir turėjau gerų potyriu ja naudodama. Pavyzdžiui, ji tikrai užblokuoja tavo prieiga prie kitų programų. Jeigu nusistatei laikmetį, kad dabar 10 minučių turėsi rašysi, nes būtent tiek laiko programa tau rodys tik baltą lapą tavo pasirinktame fone.

Prisimenu, kaip mėgindama programą nustačiau 10 minučių laikmetį ir tuo metu man pradėjo vis pypsėti Facebook, o aš negalėjau numesti programos ir teko dešimt minučių tiesiog sėdėti ir rašyti 😀

Taigi, pradėkime nuo pat pradžių.

focuswriter 1

Šaunu yra tai, kad be tau duodamu pasirenkamų fonų, tu gali įsidėti ir savų nuotraukų, kurios tave įkvėptų rašyti ir atspindėtų norimą atmosferą. Kaip matote, aš užsidėjau gražią nuotrauką rastą internete.

focuswriter 2

Jūs galite pradėti čia rašyti naują istoriją ir, nustatę kalbą, galite tikrinti rašybą. Kaip matote, tekstą pabraukia raudona spalva, jeigu tokio žodžio programa neatpažįsta.

Žinoma, jūs galite ir įkelti jau turima tekstą. Juk kai užleisite laikmetį, jūs negalėsite numesti FocusWriter programos. Minusas tikriausiai būtų tas, kad neatrodo, jog programa labai mėgtų .doc failus ir su šiais gali kilti nesklandumų tiek mėginant juos įkelti, tiek išsaugoti tekstą kaip .doc Paveiksliuke matote, kokius gi formatus palaiko programa.

focuswriter 5

Kaip minėjau, galite susikurti laikmatį ir būtent tiek laiko programa jus laikys savo gniaužtuose 😀 O programos apačioje yra rašoma, kiek žodžių šiandien parašėte ir kiek procentų įveikėte savo šiandien parašyti žodžių kiekį.

focuswriter 4

Smagus dalykas naudojantis šia programa yra tai, kad kai rašai, programa leidžia senos rašymo mašinėlės garsus. Taigi, jautiesi spaudinėdamas ne kompiuterio klaviatūrą, o seną rašymo mašinėlę. Man labai patinka šis dalykas programoje. Žinoma, po kurio laiko gal ir pradeda jau erzinti tas garsas, bet kiekvieno rašymo pradžioje tas garsas yra tiesiog muzika ausims.

focuswriter 3

Kitas dalykas, kuris įdomus, yra tai, kad tekstas mėgsta blukti fone išskyrus tą, kuris tau svarbus. Gali nustatyti, kokios apimties tekstas būtinai turi būti ryškus, kai tu rašai. Tai gali būti visa pastraipa, viena ar trys eilutės. Žinoma, tą funkciją galima ir išjungti ir visas tekstas tau bus ryškus.

focuswriter 7

Kitas įdomus dalykas yra tai, kad gali susikurti vadinamuosius “seasons“. Tai yra, kad programoje gali įsirašyti kelis failus ir juos kaitalioti, priklausomai nuo dokumento, prie kurio nori dirbti.

focuswriter 8

Taigi, kaip galėjote jau suprasti, programa yra tikrai super. O štai dabar pateiksiu jos reziumė:

Pliusai:

  • gali keisti foną
  • tinka rašyti lietuviškus tekstus (rodo klaidas)
  • galima nustatyti “goal“
  • yra laikmetis, kuris tave priverčia rašyti (nors jeigu esate kūrybingi, vis dėlto jums pavyks atrasti būdą, kaip išjungti programą)
  • galima perkelti įvairių failų tekstus
  • yra nemokama programa

 

Minusai

  • Palaiko ne visus failus (.doc)

 

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.