Rašymo programos – Storybook


Kitty Writer puslapyje netrūksta straipsnių apie rašymą, tačiau nėra jau tiek daug įrašų apie rašymo programas. Ar žinote, kad jų yra ir, kad šių yra pačių įvairiausių: mokamų ir nemokamų, su žodynais, žinynais, tekstą tau perskaito garsiai ir kitais gėriais, kurie praverčia rašant istorijas. Žinoma, lietuviškai šių programų mes neturime, tačiau kas šiais laikais yra mokėti anglų kalba?

Šiandien pakalbėsiu apie nemokamą programą pavadinimu “Storybook“ (liet. istorijos knyga).  Neseniai teko ją išmėginti, kai buvo užėjęs man noras paįvairinti savo rašymo kasdienybę. Šią programą radau naršydama internete, parsisiunčiau ir įsirašau.

Programa gal nėra kažkuo labai išvaizdi ir traukianti akį, o reikia truputį ir praleisti laiko, kad suprastum, kokius dalykus ji gali suteikti tau. Tačiau kai perpranti sistemą, programa gali labai padėti, nes ji tarsi yra tavo duomenų apie istoriją bankas.

Ir dabar apie viską plačiau.

Tikriausiai reikia akcentuoti, kad šioji programa nėra skirta paties teksto rašymui. “Storybook“ programos pagalba jūs tiesiog galite susirinkti informacija ir ją kontroliuoti, stebėti. Pačią istoriją teks rašyti kur nors kitus, pavyzdžiui, į wordą ar open office programas.

storybook 4

P.S. spauskite ant nuotraukų, kad šias padidintumėte.

Taigi, kokią informaciją tada galite kaupti šioje programoje. Žinoma, faktus apie veikėjus. Čia jūs parašote jų vardus ir pavardes, įvairias datas, suteikiate jiems spalvą, kuri leis vėliau lengviau juos rasti ir sekti jų gyvenimą, kai žiūrėsite į visos istorijos išplanavimą. Taip pat čia galėsite pažymėti, ar jis pagrindinis (t.y. labai svarbus veikėjas), ar antraeilis (nesvarbus) personažas. Jie vėliau patenka į dvi kategorijas (paveiksliuke, dešinėje) ir lengviau tada juos jums surasti, kai staiga prisireikia. Taip pat yra “description“ (aprašymas) ir “notes“ (užrašai) langai, kuriame galite užrašyti kitą informaciją apie veikėją, pavyzdžiui, išvaizdą, charakterį ir kitą.

storybook 8

Labiausiai man patiko funkcija, kad veikėjams gali suteikti spalvą. Tada labai paprasta jį stebėti scenų išklotinėse: tas veikėjas ten yra, ar jo nėra.

Žinoma, pirmiausia jums reikia ir tas scenas sukurti, bet prie jų kūrimą programoje turėtumėte sukurti vietas, kur vyksta jūsų veiksmas.storybook 5

Čia jūs turite įrašyti adresą ir detales apie tą pasaulį.

storybook 6

O kai tai padarote, galite šiuos skirstyti į, kaip mano atveju, realųjį ir fantastinį pasaulius 😀storybook 7

storybook 3

Tada, kai turite jau pagrindinę informaciją, galite kurti scenas, o šias dėlioti į įvykių chronologinę lentelę ir stebėti, kaip istorijoje gyvena jūsų veikėjai. Beje, noriu atkreipti dėmesį, kad gali prisidaryti daugiau nei vieną veikėjo gyvenimo išklotinę sau prieš akis. Tai super, kai pasakoji iš vieno veikėjo perspektyvos ir turi bent jau mintyse sukurti ir kitų veikėjų gyvenimus, kad viskas vėliau būtų logiška ir galėtum planuoti kokius nors įvykius.

storybook 1

Taigi, kaip manote, nėra programa labai sudėtinga, kai ją perpranti ir šioji gali net nemažai jums padėti, jeigu mėgstate sekti savo istoriją ir kaupti užrašus. Ypatingai tuos, kurie susiję su veikėjais. Nors ir nemėgstu dar žaisti su programomis rašymo metu, žinau, kad labai svarbu turėti po ranka veikėjų išvaizdos aprašymus, nes kartais užsimiršta, kokios gi spalvos yra jų akys.

Beje, labai šaunus dalykas, kad nemažai informacijos gali vėliau konvertuoti į pdf failą ir atsispausdinti popierinį variantą.

Taigi, reziumė:

Pliusai:

  • nemokama programa;
  • paprasta naudotis, kai perpranti;
  • galima kaupti įvairią istorijos informacija;
  • galima pasidaryti chronologinę įvykių sekos lentelę
  • galima informaciją įsirašyt į pdf formatą

Minusai:

  • programa yra anglų kalba
  • nėra galimybės kelt iliustracijų ir nuotraukų
  • nėra atskirai išskirta veikėjo išvaizdos aprašymo lentelės su klausimai: plaukų spalva, akių spalva ir kita. Tai pačiam reikia pasirašyti aprašant veikėjus “description“ arba “notes“ skyriuose.

 

Taigi, jeigu norite įdomiau kurti savo istorijas, šioji nemokama, internete randama programėlė tikrai gali jums praversti 🙂

kitty

Reklama

2 thoughts on “Rašymo programos – Storybook

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.