Vilniaus knygų mugė 2016 – antra ir trečia dienos


Jau žinote, ką veikiau pirmą Knygų mugės dieną (ketvirtadienį), o dabar manyčiau jums būtų įdomu sužinoti, kaip praėjo man didžioji diena (penktadienis) ir ką pamačiau įdomaus trečiąją (šeštadienį). Taigi, didžioji diena, kada buvo mano pačios knygos pristatymas ir tiek mano dėstytojai Brigitai Dimavičienei, kuri su mielu noru sutiko padėti pristatyti knygą, tiek man, virpėjo širdutės krūtinėje ir buvo baisu, tačiau minioje buvo palaikymas: draugai, giminės, kursiokės ir daugybė mugės lankytojų!

Po pristatymo žmonės keliavo pakalbėti, pasakyti, kad lanko Kitty Writer puslapį, prašė autografų ir uždavinėjo įvairių klausimų. Tik spėk suktis tuo momentu 😀

Labiai patiko kursiokių palaikymas ir dovana. Kursiokė Monika kelios dienos prieš mugę pasiteiravo, kokias gėles mėgstu ir pasakiau, kad nereikia gėlių, nes paprasčiausiai neturėsiu kur jų dėti. Taigi, nupirko gėlę, kurios nereikia merkti 😀 (kaip matote nuotraukoje).

20160228_095130

Taip pat nuotraukoje matote specialų žurnalisto leidimą į mugę bei almanachą, kuriame yra mano istorija pavadinimu “Raudonoji moteris“. Taigi, galiu sakyti, kad ši mugė pagimdė netgi dvi knygas, kuriose galima rasti mano vardą 😀

Kai viskas kiek aprimo, su drauge nuėjome pakalbėti ir išgerti arbatos bei kavos trečioje salėje. Žinote, knygų mugė ta vieta, kada gali susitikti su seniai matytais draugais. Taigi, turėjom apie ką pakalbėti 🙂 Šio pokalbio metu viena moteris pasiteiravo, ar galėtų prisijungti su kitu žmogumi, kadangi kiti staliukai buvo užimti, o prie mūsų buvo vietos ir mes ten nebuvom per pasigrobusios viso stalo. Žinoma, mielai sutikome, bet po minutės netoli esantis staliukas atsilaisvino, moteris padėkojo už leidimą ir persėdo kitur. Ir buvo gaila, kai supratome, koks nuotykis būtų buvęs. Kai jau stojomės eiti, dirstelėjau į tą moterį ir jos pašnekovę, o toji pašnekovė buvo ne bet kas, o… Kristina Sabaliauskaitė (“Silva rerum“ autorė). Iš pradžių galvojau, kad man jau vaidenasi, nes tiek visko mačiau tą dieną, emocijų nors tanklaiviais plukdyk. Taigi, draugės klausiu, ar mano akys manęs neapgauna. Draugė dirstelėjo ir akimirkai suakmenėjo, tada patvirtino, kad dar nesivaidena 😀 Vėliau nueidamos smagiai mėginome įsivaizduoti, kas būtų, jeigu autorė būtų prisėdusi prie mūsų.

Vėliau prasidėjo pasisėdėjimas prie leidyklos stendo, smagiai pasišnekučiavau su vienu žmogeliuku, kuris yra puslapio lankytojas ir netgi turi planų prisidėti prie verčiamų knygų sąrašo ilginimo!

Patikėkite, buvo nerealus jausmas susitikti su būsimais skaitytojais ir puslapio lankytojais. Gal reikėtų mugės organizatoriams pagalvoti ir padaryti nedidelį kampelį blogistams, kur jie galėtų susitikti su skaitytojais ir kalbėtis apie knygas? Ką manote apie tokį dalyką mugėje? Nes man tikrai kilo tokia mintis susitinkant su jumis, skaitytojai 🙂

Po pasėdėjimo prie leidyklos stendo nušlepsėjau į vaikų šalį, kur vyko Vaivos Vasiliauskaitės (“Pabusk“) knygos pristatymas mugėje. Jis buvo įspūdingas, su garso efektais ir galimybe laimėti jos knygą. Žinoma, tie, kas skaitė ją, negalėjo dalyvauti. Bet vėliau klausydama, į kokius klausimus iš kūrinio reikia atsakyti, jie net man neatrodė lengvi, ir viskas atrodė, kad priklausė nuo to, kaip veikia tavo intuicija, nes paprasčiausiai žaidimo pagrindas buvo smagus spėliojimas.

Po pristatymo autorė nuėjo dalinti autografus, o po to aš ją supažindinau su savo senais pažįstamais ir užmegzti naujas pažintis su leidyklų atstovais. Juk reikia plėsti kontaktų sąrašą, o mugė yra puiki vieta tai daryti.

Taigi, penktadienis buvo ilga ir pila įspūdžių diena. Ilgai dar negalėjau užmigti, nes tiek daug visko įvyko, tiek daug pokalbių…

Šeštadienis palyginus buvo ramesnė diena, tačiau smagių momentų irgi buvo. Pavyzdžiui, vienas iš jų buvo paskaitos apie kūrybinį rašymą pasiklausimas. Paskaitoje, kaip ir reikėjo tikėtis pagal šių metų mugės temą, dalyviai buvo supažindinami su slapta informacija, kaip kurti įtaigius ir realistiškus veikėjus.

Taip pat jiems buvo patariama, kokias knygas galėtų paskaityti, jeigu norėtų daugiau sužinoti apie rašymą ir pačius veikėjus. Visas šias knygas galite rasti paspaudę čia. Vienos iš minimų neturėjau, nes ji buvo nauja, o pirkti nežinojau, ar verta, nors ir kaip patraukliai ji skambėjo. Bet nusipirkau ir vėliau truputį pasigailėjau. Bet ne dėl turinio, o dėl to, kad ji sunki 😀 Laimei, galėjau pasidėti ją slaptoje vietoje ir neteko visą likusią mugę tampytis su savimi.

O čia Neringos Vaitkutės autografo parūpinimas Eglioshai, kuri negalėjo atvykti. Norėčiau jums parodyti autografą, bet jo nerodysiu. Tegul Egliosha pati pasidalina, kai gaus knygą iš manęs. “Nieko rimto“ leidyklos kamera mane netgi “nupyškino“ sėdinčią ant mielos ir smagios karvytės kėdutės ir šnekučiuojantis su pačia autore 😀

Sėdint prie “Aukso pievos“ leidyklos stendo buvo labai įdomu ir smagu kalbėtis su kitu leidyklos autoriumi, kurio knyga irgi buvo ką tik palikusi spaustuvės karaliją. Kęstutis Ptakauskas man pripasakojo labai daug įdomių dalykų apie bonsus. Niekad nebūčiau susimąsčiusi, kad jie turi skirtingus pavadinimus atsižvelgiant į tai, kaip jie atsirado vazone, į ką teisėjai konkursuose kreipia dėmesį, kiek laiko trunka bonsų prižiūrėjimas, kiek jie kainuoja… gavau tikra informacijos bombą. Jeigu jūs turėsite galimybę susitikti su autoriumi, būtinai pakalbėkite su juo!

Kadangi prie stendo šmirinėjau gan dažnai, tai nenuostabu, kad teko susipažinti ir smagiai paplepėti ir su kita leidyklos išleistos knygos autore Angelina Zaleckaite. Ji net privertė mane pasigailėti, kad rusų kalbos taip ir gerai nepramokau, nes kitaip drąsiai važiuočiau su ja į ekskursiją po Salvadoro Dali muziejų, kurią veda, deja, rusų kalba. Ji taip įtaigiai man pristatė, kaip ji pasakoja, kaip žmonės susidomėję klausosi ir netgi emocingai reaguoja.

Žinoma, šeštadienis taip pat buvo ir ta diena, kai buvo siaubas baubas eiti pagrindinėmis mugės eismo arterijomis. Ten ir greitis, karštis ir na… suprantate, tas kvapas, kurį kartais kūnas skleidžia patekęs į karštą aplinką, na… nelabai smagiai nuteikė ir labai vargino. Drąsiai galiu pasakyti, kad po to, kai mačiau mugę ketvirtadienį ir penktadienį, tai šeštadienis mane labiausiai išvargino dėl tos didelės žmonių masės.

Taip pat galiu pasakyti, kad tie, kurie norėjo angliškų knygų iš “Humanito“, laimėjo, jeigu buvo atėję ketvirtadienį, nes jau penktadienį vidurdienį nebuvo iš ko rinktis, ką jau kalbėti apie šeštadienio pustuštes lentynas su 40 proc. nuolaidos ženkliuku.

Taip pat smagu buvo mugės metu susipažinti su literatūrologe (kitur dar įvardijama literatūros kritike) Danguole Šakavičiūte, kuri, kaip žinote, ar ne, buvo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso komisijoje, o į ją buvau siuntusi istorijas. Taigi, buvo labai smagus ir, nors trumpas, tačiau turiningas pokalbis, kuris labai pozityviai nuteikė.

Taigi, trys dienos, kurias praleidau mugėje, buvo šaunios ir kupinos įsimintinų akimirkų. Sutikau daugybę  nepaprastų žmonių…  Tikiuosi, kad ir jums šį mugė buvo įdomi ir įspūdinga, kad galėjote persimesti keliais žodeliais su autoriais, kurie, patikėkite, labai norėjo bendrauti su skaitytojais, ir jeigu tik sukaupi drąsą prie jų prieiti, prasideda nepaprastai naudingi ir įdomūs pokalbiai, kurie, ką gali žinoti, gal vėliau peraugs į draugystę ar partnerystę 🙂 Išnaudokite galimybes!

kitty

Reklama

3 thoughts on “Vilniaus knygų mugė 2016 – antra ir trečia dienos

  1. Aš iš šių metų turiu pasirašytą tik “Prisirpusią senmergę“ bet nemačiau ką parašė, nes užverčiau ir laikysiu iki vasaros atostogų, tada prie jūros atversiu ir perskaitysiu 😀

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s