Vilniaus knygų mugė 2016 – pirma diena


Sveiki visi. Knygų mugė prasidėjo, ir štai pradėkime raportuoti, kas įdomesnio joje vyksta. Taigi, ką geresnio nuveikiau ketvirtadienį?

Anksčiau visados į mugę važiavau šeštadieniais, todėl visad žinojau, ko galiu laukti būtent šią “karščiausią“ mugės dieną. O žodis karščiausią šiuo atveju turi netgi dvi prasmes: šią dieną reikia ateiti į mugę kone pavasario/vasaros drabužiais bei šią dieną visados galite sutikti garsius ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rašytojus.

Tai yra mano pirmas kartas, kai mugėje esu ketvirtadienį. Kodėl? Ogi todėl, kad šią dieną, 13 val., buvo pristatytas jaunųjų rašytojų almanachas “Jaunųjų žodis“, ir mano istorija pateko į šį prozos ir poezijos rinkinį. Valio 🙂 Taigi, buvo įdomu pasiklausyti, kaip jis buvo kuriamas, ir sutikti piniginį prizą laimėjusią draugę Jistiną, kuri, beje, jums išvertė pirmą “Laimėtojos prakeiksmas“ knygą. Taigi, ypatinga diena.

20160225_121209 Kokie potyriai? Įdomūs. Pirmą kartą tikriausiai mugėje jaučiu, kad joje yra vietos ne tik orui, bet ir normaliai vaikščioti, ir dar eiti savu žingsniu, o nesitaikyti prie kiekvieno kito į visas puses besidairančio mugės lankytojo. Beje, galima ramiai sau apžiūrėti leidyklų stendus, pavartyti vieną ar kitą jų knygą. Šeštadieniais tokia prabanga retas reiškinys, nes visi kaip kokie balandžiai prie trupinių suspinta prie stendų, ir nieko negali net įžiūrėti, ką jau kalbėti apie pačios knygos palietimą 😀

Mano kelionė į mugę prasidėjo nuo to, kad teko keltis truputį anksčiau nei įprastai tam, kad spėčiau į traukinį, nes juk mugė Vilniuje, o aš iš Kauno. Tame pačiame vagone ir aukšte su manimi vyko daugybė vaikų. Taigi, kelionė buvo smagi.

Šįmet man mugė yra ypatinga bei įdomi ne tik todėl, kad pristatau savo knygą, kad patekau į almanachą, bet kaip ir kiti populiarūs šalies knygų blogai į mugę buvau pakviesta registruotis kaip žurnalistė. Pasinaudojau proga 🙂 Taigi, gavau specialų vienkartinį vardinį pakvietimą, kurio dėka teko praeiti truputį įspūdingiau: pro kitą juostą, kuriai nereikia registruoti bilieto 😀 Galima pasijusti kaip kokiai įžymybei, nes kiti, išsitraukę savo bilietus ir pasiruošę juos žymėti, taip įdomiai nužiūrėjo.

20160225_142718Pačioje mugėje puoliau ieškoti Spaudos kambario. Juk čia vyksta užkulisinis darbas. Netgi pati rašau šį straipsnį jums iš b9tent šio kambario. Čia dirba daug žmonių su kompiuteriais. Tokia įdomi atmosfera, kad netgi sunku nusakyti.

Bet prieš rašydama straipsnį dar spėjau apsižvalgyti ir susitikti su leidyklų atstovais ir smagiai šnektelėti. Visados yra smagu prie vardo pridėti veidą ir pabendrauti. Taigi, jeigu vyksite į mugę, pabendraukite su leidyklomis jų stenduose. Jų atstovai gali jums papasakoti apie knygas ir jų autorius.

20160225_122252 Mane truputį nustebino, kad senos knygos šįmet buvo perkeltos į kitą pastatą ir draugauja su Muzikos sale, o ten, kur galėdavote įsigyti metus skaičiuojančias knygas, prasiplėtė vaikų pasaulis. Taigi, mažiesiems šįmet erdvės didelės, ir kaip tik tuo metu, kai praėjau aš, ten vyko smagus vaidinimas.

O kaip mugė be kabančių knygų. Šiais metais vaikų pasaulyje jų irgi galite rasti. Stebėjau mažuosius, kurie prieina prie knygų, pavarto jas, o vėliau atsiveda savo draugus ir ima apie tas knygas pasakoti.20160225_122416

Tačiau tai dar buvo ne viskas. Štai ką dar pavyko rasti vaikų pasaulyje – ogi smagų žaidimą mažiesiems ir su… 🙂

20160225_122618

Almanacho pristatymas vyko Rašytojų kampe, o čia ant sienos buvo parašyti visi šioje salėje vykstantys renginiai.  Keista, baugu ir kartu smagu regėti savo vardą ant tos sienos.

20160225_124558

Bet dar keisčiau buvo pagalvoti, kad ryt aš sėdėsiu ant tų kėdžių ir kalbėsiu su jumis 🙂

20160225_125319

Bibliotekų erdvėje vyksta neblogas gyvenimas. Čia galite būti kūrybingi ir kartu gauti literatūrinės vaistinės receptus. Kaip matote, nusprendžiau nepasikuklinti. Juk knygų žiurkės tokios imlios knygų ligoms 😀

WIN_20160225_145011

Šiam kartui kol kas tiek. Einu toliau siaubti mugę 😀

kitty

Reklama

One thought on “Vilniaus knygų mugė 2016 – pirma diena

  1. Užpavydėjau receptų 😀

    Uch, kaip smagu. Aš šian dėja dirbu, tai teks rytoj su visa minia keliauti 🙂 tikiuosi kad užtrūksime (kadangi busime 3 knygyno darbuotojos :D) ir žmonių apmažės, tai galima bus normaliai pasivaikščioti. Labai ačiū už nuotraukas, vakare laukiame dar daugiau! 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s