Rule – Jay Crownover (knyga)


Priešingybės visomis įmanomomis prasmėmis… išskyrus ta, kuri svarbiausia

Šou Landon mylėjo Rulę Arčerį nuo tos akimirkos, kai išvydo. Rulė yra pirmūnės medicinos studentės Šou troškimų objektas ir vienintelis asmuo, kuriam ji niekada nesiekė įsiteikti. Ji nebijo jo baisių auskarų, tatuiruočių ar laukinio algesio. Nors ji žino, kad Rulė jai netinka, jos širdis nenori to klausyti.
Tokiam maištininkui kaip Rulė, Šou Landon yra arogantiška ideali princesė ir jo mirusio dvynio brolio mergina. Ji gyvena pagal kitų žmonių taisykles; jis – pagal savąsias. Jis neturi laiko tokiai gerutei merginai kaip Šou – netgi jei ji vienintelė jame gali matyti žmogų, kuriuo jis iš tiesų yra.
Bet trumpas sijonas, per daug gimtadienio kokteilių ir atskleistų paslapčių veda į naktį, kurios nei vienas nepamirš. Dabar Šou ir Rulė turi perprasti, kaip mergina, kaip ji, ir vaikinas, kaip jis, turėtų būti drauge nesunaikinant jų meilės… arba jų pačių.


rulePagrindinė informacija
Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2012
Originalus pavadinimas: Rule
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Marked Men
Patartinas amžius: +16
Žanras: jaunimo literatūra, new adult, romantika, erotika, koledžas
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 369
Pasakotojas: pirmas asmuo (iš merginos ir vaikino pozicijos)
Autoriaus puslapis: http://www.jaycrownover.com


autorėManau šiandien atradau teisėtą priešininką Aš ir jis. Tikra katastrofa ir After serijoms! Marked Men seriją esu jau seniausiai pasižymėjusi savo norimų perskaityti knygų sąraše, ir galiausiai išsitraukiau pirmą jos dalį ir perskaičiau vos ne per vieną dieną!

Kaip matote iš knygos viršelio ir autorės nuotraukos, istorijoje tikrai netrūks tatuiruočių. Autorė yra didelė tatuiruočių gerbėja ir labai didžiuojasi savosiomis, tad ko gero ne atsitiktinai ir pagrindinį savo veikėją pavertė tatuiruočių meistru. Taip pat ji sukosi barų versle nuo koledžo, taigi ir pagrindinę veikėją įmetė ten pat. Rašytoja labai norėtų tapti roko žvaigžde, užuot rašiusi ir dirbusi barmene, tačiau tam neturinti talento.

Taigi, jei alpstate dėl tatuiruotų vaikinų ir istorijų su jais – ši knyga kaip tik jums.

Ši knyga mane sužavėjo tuo, kad autorė ne šiaip sau sumeta du veikėjus į vieną katilą (vieną bendrabučio kambarį ar pan.), bet sukuria realius gyvenimus, kurie primena, kad turime visokių pareigų – darbus, mokslus, savanorystę – pagal kurias turime derinti savo laiką, kurį praleisime su vaikinu/mergina.

Rulė – tatuiruotas, auskaruotas, skiauteriuotas blogiukas tatuiruočių meistras, kiekvieną savaitgalį miegantis vis su kita mergina. Jis tikras maištininkas nuo pat gimimo ir kiekvienos anytos košmaras. Šou visiška jo priešingybė. Ji – gerutė turtuolių dukrelė, važinėjanti prabangiu BMW, besipuošianti perlais ir besimokanti medicinos.

Tačiau tai tik du fasadai, nes abu veikėjai yra sudėtingesni. Vaikinas neša kaltę, kurią jam primeta ir jo paties motina. Mergina taip pat ujama šeimos, tačiau kitaip – ji motinos ir tėvų rankose tartum marionetė, kuri turi šukuotis, rengtis ir draugauti su vaikinu pagal tėvų įgeidžius.  Tačiau kai Šou ir Rulė susieina krūvon, jie paleidžia į orą visą nusistovėjusią tvarką savo šeimose ir gyvenimuose. Taigi taip, tai dar viena istorija apie blogiuką ir šventąją mergaitę, bet, nors dramų rasite ne vieną ir ne dvi, tačiau skaityti neprailgsta ir nenervina.

tattoo

“What are you trying to say Rule?”
“I don’t know, all I know is other girls aren’t you and that isn’t cutting it for me. I think we need to figure out what’s going on between us.”

Taigi tikriausiai galite numanyti, kad ši knyga tikrai nėra plokščia ir lėkšta ar perkrauta sekso scenomis (kurių galite tikėtis bent keletos ir ganėtinai atvirų). Man dažnai būna sunku prisiminti daug veikėjų, nes jiems autoriai patingi suteikti įsimintinesnį “veidą“, tačiau šįkart ko gero nė vienas neiškrito iš konteksto. Visi Jay Crownover veikėjai turi savo istorijas ir problemas, ir kiekvienam bus skiriama po vieną knygą (iš viso 6!). Beje ši knygų serija įkvėpė ir dar vieną trilogiją suaugusiesiems Saints of Denver (Denverio šventieji). 

Sutinku, dabar šios tematikos knygų pasaulyje yra daug, ir netgi visai prastų, nes tai yra kone skaitomiausias (ir rašomiausias) žanras wattpad’e, tačiau ši knygų serija išsiskiria iš jų savo tikroviškumu ir nedirbtinėmis dramomis. Patikėkit, wattpad’e esu skaičiusi tokio šlamšto, kad ši istorija buvo tikra atgaiva.

Ši meilės istorija iš ties yra graži. Mergina, mylinti vaikiną nuo vaikystės, ir vaikinas, kovojantis su savo demonais. Jie abu padeda vienas kitam užaugti. Pripažinsiu,  Jay Crownover  tikrai puikiai pasidarbavo kurdama tiek veikėjus, tiek jų gyvenimo istoriją. Ji nepamiršo ir šalutinių veikėjų, taip duodama įžangą kitoms savo knygoms. Pradėjau skaityti ir antrą dalį Jet, kuri yra netgi sudėtingesnė savo veikėjų dramomis už pirmąją.

Taigi, ko gero jau supratote, kad jei skaitėte Aš ir jis. Tikra katastrofa, After ar Elos ir Mičo paslaptis ir ieškote kažko  ta tema, Marked Men serija jums tikrai turėtų patikti. Perspėju, kad galite tikėtis gramatinių klaidų, nes tai buvo self publishing knyga ir prie jos rankos nepridėjo nei redaktorius, nei korektorius, tačiau viską atpirks pati istorija. Trumpai drūtai – rekomenduoju paskaityti.

 penki

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s