The Darkest Minds – Alexandra Bracken (knyga)


Kai Ruby atsikėlė savo dešimtojo gimtadienio rytą, kažkas joje pasikeitė. Kažkas, kas privertė jos tėvus užrakinti ją garaže ir paskambinti policijai. Kažkas, dėl ko ji buvo išsiųsta į Thurmond, žiaurią valstybės “gydymo stovyklą“. Jai gal ir pavyko nugalėti paslaptingą ligą, kuri nužudė daugumą Amerikos vaikų, tačiau ji ir kiti jaunuoliai įgavo kai ką žymiai baisiau: bauginančias galias, kurių jie negali suvaldyti.

Dabar, būdama šešiolikos, Ruby yra viena iš pavojingiausias galias turinčių asmenų.

Kai tiesa iškyla į dienos šviesą, Ruby vos pasprunka iš Thurmond gyva. Dabar slapstydamasi ji desperatiškai mėgina surasti rojų jaunuoliams, kaip ji – East River. Ji prisijungia prie grupelės jaunuolių, kurie taip pat pabėgo iš stovyklos, tik kitos. Liam (Lee), jų drąsusis vadas, įsimyli Ruby. Tačiau nesvarbu, kaip stipriai ji nori būti su juo, Ruby negali rizikuoti ir jo prisileisti per arti. Tik ne po to, kas atsitiko jos tėvams.

Kai jie atkeliauja į East River, niekas nėra taip, kaip atrodo, o ypatingai kas yra tas paslaptingasis lyderis. Tačiau yra ir kitų jėgų, kurios nesnaudžia, žmonės, kurie padarys viską, kad panaudoti Ruby savo kovoje prieš vyriausybę. Ruby turės priimti siaubingą sprendimą, tą, kuris reikštų išsižadėjimą to, kas gali būti vienintelė priežastis jai gyventi.


Pagrindinė informacija:

Kalba: anglų
Išleidimo metai: 2012
Originalus pavadinimas: The Darkest Minds
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: The Darkest Minds
Žanras/tipas: jaunimo literatūra, fantastika, paranormalus, distopija, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: įvairūs paranormalūs gebėjimai
Patartinas amžius: +14
Puslapių skaičius:  488
Pasakotojas: mergina
Autoriaus (-ės) puslapis:  http://www.alexandrabracken.com/


Tas, kas mėgsta distopiją, tamsius pasaulius, nuotykius, pavojus… griebkite šią knygą ir jos nepaleiskite. Kai jau panardina ši istorija skaitytoją į savo pasaulį, tai jis neturi jokių šansų lengvai jį palikti. O ir klausimas, ar jis norės palikti šį pasaulį, kuris nupasakotas taip realistiškai, jis tikrai sugebės užgauti kokią nors stygą jūsų širdyse.

Aš tikrai nenorėjau jo palikti.

Autorė dievina “Žvaigždžių karus“, gyvena New York’e ir čia pilnu etatu dirba rašytoja. Autorė gimė ir užaugo Phoenix, Arizonoje, tačiau per savo studentavimo laikus išvyko iš gimtinės. William & Mary  koledže Virdžinijoje ji įgyjo Istorijos ir anglų literatūros diplomą. Per savo dvidešimt pirmąjį gimtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su agentu, o šis tais pačiais metais pardavė jos kūrinį leidyklai.

The Darkest Minds turi tikrai neblogą įvertinimą goordreads.com puslapyje (4,31), o jį suteikė irgi ne vienas ir ne du tūkstančiai, o netgi daugiau nei 40 000 skaitytojų. Tai tikrai ypatingas dalykas. Būtent tai ir patraukė mano dėmesį, tačiau vis kažkodėl šios knygos nepradėdavau skaityti. Bet dabar nusprendžiau pasižiūrėti, kodėl gi šioji knyga yra tokia nepaprasta.

“Did you know…you make me so happy that sometimes I actually forget to breath? I’ll be looking at you, and my chest will get so tight…and it’s like, the only thought in my head is how much I want to reach over and kiss you.”

Ir ji tikrai yra būtent tokia – nepaprasta. Distopijos žanras vis dar valdo, ir autoriai sugeba sugalvoti pačių vairiausių ateities vizijų. Kiekviena iš jų yra patraukli, stingdanti kraują venose, tačiau šios autorės įsivaizduojama ateitis ganėtinai nebloga. Visai nieko prieš, kad siautėtų kažkokia paslaptinga liga, kuri suteiktų vaikams super galių.

Būtent tai ir yra šios knygos pagrindinis dalykas, priežastis, kodėl mes iš viso turime šią trilogiją (ir plius dvi noveles).  Daugybė vaikų miršta, o tie, kurie išgyvena, įgauna kažkokius sugebėjimus, pagal kuriuos jie vėliau yra suskirstomi į grupes. Šių yra penkios: žalieji, kuriems priklauso moksliukai, tačiau palyginus su visų kitų galiomis, šie vaikai yra paprasti jaunuoliai (tokiais juos viso skaitymo metu ir laikiau). Nuobodu. Vėliau seka mėlynieji – telekinezė, raudonieji – piromantija, geltonieji – elektra, ir oranžiniai – minčių kontroliavimas.

“It feels like we should do something,“ he said. “Like, send her off on a barge out to sea and set her on fire. Let her go out in a blaze of glory.“
Chubs raised an eyebrow. “It’s a minivan, not a Viking.”

Visi šie vaikai yra uždaromi į kažkokias stovyklas, kurios daugiau primena lagerius. Ir štai, pradedu supažindinti su mūsų knygos pagrindine veikėja Ruby, kurią iškart turėtų pamilti tie skaitytojai, kuriems patinka Shatter me knygos (jau verčiama ir publikuojama trečia dalis). Kadangi šių knygų veikėjos turi nemažai panašumų. Dėl šios priežasties man buvo labai lengva pamilti šią knygą, o visa kita tiesiog buvo didžiulis pliusas.

“Ruby, give me one reason why we can’t be together, and I’ll give you a hundred why we can. We can go anywhere you want. I’m not your parents. I’m not going to abandon you or send you away, not ever.”

Knygoje netrūksta veiksmo ir pavojų. Tiems, kam reikia veiksmo – jo čia rasite. Taip pat autorė netingi ir pamėtėja įvairių paslapčių. Kai kurios iš jų ganėtinai paprastos ir nuspėjamos, jeigu tik netingi imti jas ir įminti, kadangi autorė istorijos pradžioje viską pateikia skaitytojui. Kitaip tariant, ji paruošia istorijai dirvą, o vėliau žiūri, kaip jos darbas sugeba padėti suvešėti augaliukui.

Taip vėliau atsiranda meilės trikampis, kurio abu vaikinai tiesiog saldainiukai ir asmenys, kurie abu savaip verti mūsų širdžių. Net ir dabar nesu apsisprendusi, kurį labiau palaikau, nes abu nepaprastai verti dėmesio ir yra nuostabūs. Net neabejoju, kad ir jums bus sunku nuspręsti, kurioje Team jūs norėtumėte būti.

“Dreaming led to disappointment, and disappointment to a kind of depressed funk that wasn’t easy to shake. Better to stay in the gray than get eaten by the dark.”

Gal sekančios serijos dalys padės apsispręsti.

Dar užsimenant apie pavojus: jų čia yra netgi keli frontai, ir kiekvienas iš jų vienaip ar kitaip stengiasi apjuodinti vienas kitą. Iš pradžių, kas tikėjau yra gėris, pasirodo, kad gali būti blogis, o kas blogis – gėris. Knygos eigoje vis stengiamasi pasėti skaitytojo galvoje netikrumą ir priversti jį abejoti viskuo, nesijausti saugiam. Tai žavus aspektas. Būtų tikrai nuobodu, jeigu šimtu procentu būtum įsitikinęs, kad čia yra tobulas gėris, o ten tobulas blogis.

Viską susumavus, galutinis balas… dievaži, šioji knyga papuolė į mano mėgstamų knygų sąrašą. Gaila, kad jos nėra išverstos į lietuvių kalbą, nes tikrai ją nusipirkčiau ir ne kartą perskaityčiau. Knyga patiks distopijos mylėtojams ir tiems, kam reikia aštrių pojūčių su romantikos ir neužtikrintumo prieskoniais.

Visos serijoje esančios knygos

 

penkikitty

Reklama

2 thoughts on “The Darkest Minds – Alexandra Bracken (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s