The Shannara chronicles (serialas)


Sausį knygų mylėtojai negalėjo atsigauti nuo visų knygų adaptacijų į didelius ir mažuosius ekranus. Sulaukėme „Penktoji banga“ ir „Šešėlių Medžiotojai“. Taip pat Ameriką sudrebino dar viena premjera – buvo ekranizuotas Terry Brooks pasaulis.
„The Shannara Chronicles“ yra amerikietiškas fantastinės dramos televizijos serialas, sukurtas režisierių Alfred Gough ir Miles Millar, kurie yra dirbę prie tokių projektų, kaip „Žmogus voras 2“, „Mano numeris ketvirtas“, „Smolvilis“ ir daug kitų. Tai yra knygų trilogijos „Šanaros Kardas“ (The Sword of Shannara) adaptacija, kurią parašė Terry Brooks. Serialo premjera buvo rodoma per MTV Jungtinėse Amerikos Valstijose sausio penktą, 2016. Numatyta, kad pirmame sezone bus dešimt serijų.

Apie serialą

Serialas pasakoja mums visiems ne kartą regėtą istoriją apie blogio ir gėrio kovą. Ir be abejonės, tokiai istorijai reikia „Išrinktojo“, kurį išvystame pirmoje serijoje.
Kaip ir knygose, seriale atsispindi pasakojimas apie nuotykius, karą ir blogį, kuris vyksta per Keturių Kraštų istoriją. „The Shannara Chronicles“ vyksta karalystėje po ilgo laikotarpio, kai mūsų pasaulis buvo sunaikintas siaubingame branduoliniame kare. Žmonės išsivystė į kelias „rases“ – gnomus, trolius, žmones ir nykštukus. Elfai buvo pasislėpę visą tą laiką ir išlindo tik po Didžiojo Karo, kad iškiltų kaip galingiausia rasė.
Pati žemė pavadinta Keturiais Kraštais, ir yra padalinta išilgai kompaso linija: Šalies šiaurės rajonai, kur gyvena troliai ir gnomai; Šalies rytų rajonai, kur nykštukai ir gnomai varžosi dėl galios; Šalies pietų rajonai, kur gyvuoja žmonės; ir Šalies vakarų rajonai, kur įsikūrę elfai.
Magija atsirado po visuomenės žlugimo ir technologijos kritimo, bet buvo prarasta ir vėl. Dabar magija grasina sugrįžti atgal senovės laikų demono ir jo pakaliko formoje. Tą gali sustabdyti tik „išrinktieji“.

Faktai apie serialą

Pranešta, kad „The Shannara Chronicles“ dabar yra MTV kanalo brangiausia originali produkcija.
Serialas yra tapatinamas su „Game Of Thrones“ (Sostų Žaidimais) ir „Lord of the Rings“ (Žiedų Valdovu). Fantastinio žanro serialas buvo lyginamas su Sostų Žaidimais todėl, kad iš trailerių buvo matyti panaši abiejų serialų tema ir padarai, kurie priminė drakonus. Tačiau kiti fanai sakė, jog šis serialas labiau primena Žiedų Valdovą.
Žinote, kodėl kraštovaizdis buvo toks gražus, primenantis pasakiškas vietas? Na, viskas buvo filmuota Naujojoje Zelandijoje. Vieni iš pagrindinių aktorių (Austin Butler, kuris vaidina Vilą ir Poppy Drayton, atliekanti princesės Amberli vaidmenį) interviu kalbėjo, kaip patiko jiems tokia turtinga aplinka. Poppy Drayton interviu pasakė šiuos žodžius:

Jūs turit viską Naujojoj Zelandijoj – absoliučiai viską, ko tik įmanoma norėt… Eini vienu keliu, randi juodojo smėlio paplūdimius, tada eini kitu keliu ir staiga atsiduri vidury pušyno, pasuki dar kitur, pamatai nuostabią jūrą. Jie tiesiog turi viską. Tai nuostabu.“

 

Veikėjai

Dauguma atpažins seriale vaidinančius žmones, nes daug garsesnių aktorių nutarė pasirodyti naujame MTV seriale, kuris sulaukė ir kritikos, ir pagyrimų, nors dar pasirodžiusios tik dvi serijos. Į MTV puslapį yra įkeltos iš viso keturios serijos, tačiau galima jas pamatyti tik sumokėjus, turint anketą prie kanalo arba pirataujant.
Vienas iš pagrindinių aktorių – Austin Butler, kuris atlieka pusiau elfo, pusiau žmogaus hibrido Vilo Ohmsfordo vaidmenį. Daugelis jį atpažinsit iš kitų filmų ir serialų, kaip „Kerės dienoraščiai“ (The Carrie Diaries), „Strėlė“ (Arrow), „Ateiviai palėpėje“ (Aliens in the Attic) ir daug kitų. Kaip pats Austin Butler sakė interviu, šis veikėjas yra tik pažeidžiamas berniukas, kuriam dar reikės daug laiko suaugti ir tapti stipriu personažu seriale.

„Mes turim trolius, o jie iš esmės yra apsigimę žmonės, dauguma kitų žmonių bastosi po miškus ir jie panašūs į čigonus, kurie vagia, kad išgyventų“.

Dar viena iš pagrindinių aktorių yra mergina vardu Poppy Drayton, kuri vaidina princesę Amberlę Elesedilę. Ji viena iš jaunesniųjų aktorių, kuri pradėjo savo karjerą 2012 metais. Galbūt ją žinot iš šių filmų: „When Calls the Heart“ ir „Unhallowed Ground“. Fanams patiko, kad pirmojoje serijoje atsiskleidė feminizmas ir moters fizinių galimybių įvertinimas. Viename interviu, kurį paskelbė Clevver News, kalbėjo:

Reta gauti tokį vaidmenį, kur tu gali būti mergina ir išspardyti kažkam užpakalį. Mano veikėja žino, ko ji nori, ir ji kovos dėl to.“

Kita viena pagrindinių aktorių – Ivana Baquero ir ji atlieka Eretrėjos vaidmenį. Mergina gimė 1994 metais Ispanijoje ir pradėjo aktorės karjerą nuo 2004. Labiau žinoma iš filmų, kaip: „Another Me“ ir „Pan’s Labyrinth“.
Per interviu merginos paprašė papasakoti daugiau apie Eretrėjos ir Vilo draugystę.

Eretrėja yra šiek tiek manipuliuojanti, tačiau jai patinka Vilas ir nenoriu nieko išduoti, bet mes pasižiūrėsim, kaip tas meilės trikampis išsivystys.“

Kitas aktorius, svarbus istorijai, yra Manu Bennett, kuris vaidina Alanoną. Tikriausiai jį matėt ne kartą ir ne du, nes jis yra vaidinęs Hobito filmuose, „30 days of night“, „Spartacus: Gods of the Arena“, „Spartacus: War of the Damned“ ir „Arrow“.

„Personažai šiame seriale kovoja dėl laisvės nuo demonų. Taigi, dienos pabaigoje, tai kova tarp gėrio ir blogio.“

Paskutinis, tačiau irgi svarbus istorijai aktorius yra Marcus Vanco, kuris atlieka Brandono vaidmenį. Mes apie jį žinom tik tiek, kad kai prie jo prisilieti, jis regi mirtį, pranašystes apie mirtį. Marcus pradėjo savo karjerą tik užpraeitais metais, 2014-aisiais. Jis vaidino filme „Unbroken“ ir dabar vaidina „The Shannara Chronicles“.

„Viskas yra pastatyta ant kortos šiems veikėjams: jų gyvybė, šeima, namai, gyvenimas, kurį pažįsta.“

 

Mano nuomonė apie „The Shannara Chronicles“.

Parsisiunčiau pirmąsias dvi serijas tikėdamasi nedaug iš šio serialo, nes jaunesnių aktorių vaidyba šiek tiek mane nuvylė net serialo pristatyme. Man priminė Sostų Karus ir Žiedų Valdovą, sukurtą vaikams, bet pasakotą paaugliams. Tačiau šis serialas pastatytas pagal senas knygas, todėl reikia prisiminti tą. Iš tiesų labai lengvai susižiūrėjo, nes man buvo įdomu sužinoti, kas vyks toliau. Tik turiu paminėti, kad meilės trikampiai – ne man. Mėgstamiausias šio serialo veikėjas buvo Alanonas, nes jį vaidinantis aktorius turi talentą ir personažas yra įdomus. Tikriausiai mane labiausiai sužavėjo Naujosios Zelandijos vaizdai. Nesvarbu, kiek prie to prisidėjo kompiuteriai, tačiau buvau pakerėta. Dar vienas minusas, kurį pastebėjau, kad dauguma televizijos kanalų, pavyzdžiui CW, priima dirbti labai jaunus, gražius žmones, kurie nesvarbu kiek kartų „pereina tikrą pragarą“, niekada neišsipurvina, jų plaukai neriebaluoti ir nesusivėlę. Visada tobuli. Manau, kad veikėjai tada pasirodo netikroviški, o publika norėtų, jog veikėjai būtų tikri ir žmoniški, kaip per „Sostų Karus“.
Nenoriu pasirodyti lyg baisi kritikė. Nesupraskit klaidingai, šis serialas iš tiesų įdomus ir padarai sukurti šiurpūs ir tikroviški. Galų gale, žiūrėdama šį serialą praleidau gerą laiką ir rekomenduoju pabandyti, galbūt patiks.

 

 

Straipsnį parašė: Nita

Reklama

2 thoughts on “The Shannara chronicles (serialas)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.