Mažoji princesė – truputis informacijos apie klasiką


1905 metais pasirodė  Frances Hodgson Burnett knyga “Mažoji princesė“, kuri yra išplėsta Burnett parašytos trumpos 1888 metais publikuotos istorijos pavadinimu “Sara Crewe“ arba “What Happened at Miss Minchin’s“ versija. Šioji istorija buvo leidžiama serijomis St. Nicholas žurnale nuo 1887 iki 1888 metų. Kaip pasakoja Burnett, po to, kai jai teko sukurti 1902 pjesę, pavadintą “A Little Un-fairy Princess“ pagrįsta jos sukurta istorija, autorės leidėjai paprašė išplėsti istoriją iki romano dydžio. Įdomiausia yra tai, kad mes visi žinome, kad knyga vadinasi “Mažoji princesė“, tačiau, pasirodo, tai tik trumpinys pilno pavadinimo.  Knyga, pasirodo, iš tikrųjų vadinasi “A Little Princess: Being the Whole Story of Sara Crewe Now Being Told for the First Time“ (liet. Mažoji princesė. Visa istorija apie Sara Crewe dabar yra papasakojama pirmą kartą).

Įdomu tai, kad internete 2007 metais paskelbtoje apklausoje, Juntginių Amerikos valstijų švietimo asociacija įvardino šį romaną kaip vieną iš “Mokytojų topų 100 knygų vaikams“. Tačiau tai dar ne viskas. 2012 metais Amerikoje School Library Journal  įrašė šią knygą į 56 vietą tarp visų laikų geriausių vaikų knygų. Taigi, “Mažoji princesė“ ne šiaip sau skaitinys, o pripažintas ir mylimas romanas.

Atrodo, kad parašyti novelę autorę įkvėpė nepabaigtas Charlotte Brontë’s romanas Emma.

Istoriją buvo ekranizuota įvairiais formatais (kinas, televizija, teatras).  Vienoje iš ekranizacijų vaidino netgi ir garsioji Amerikos numylėtinė Shirley Temple, tačiau šis filmas kiek nukrypsta nuo knygos. Jeigu norite sužinote, kokie yra skirtumai, pasižiūrėkite filmą ir perskaitykite knygą 😉

Tačiau tikriausiai Lietuvoje viena iš geriausiai žinomų šios istorijos ekranizacijų būtų ne kartą per televiziją rodytas filmas “Mažoji princesė“, kuris buvo pastatytas 1995 metais. Pripažinkite, tikrai ne kartą esate jį žiūrėję ir gal net ašarą jums išspaudė šis nuostabiai pastatytas filmas.

Pasirodo, kad Warner Bross kino kompanija nelabai stengėsi reklamuoti šį filmą, todėl jis vargiai grąžino bent pusę visų sukūrimui išleistų pinigų (biudžetas – 17 milijonų dolerių, uždirbo – 10 milijonų dolerių), tačiau kritikai kino juostą įvertino labai palankiai, o tai jie išreiškė apipildami filmą įvairiais apdovanojimais.  Jeigu norite pasižiūrėti, kokiems apdovanojimams buvo šis filmas pasiūlytas ir kokius laimėjo, spauskite čia.

Garso takelį šiam filmui sudaro 28 dainos. Jeigu norite pajusti nostalgiją šiai kino juostai ir istorijai, pasiklausykite dainų. Jas galite rasti youtube.com Visų dainų kompozitorius buvo Patrick Doyle.

 


cdb_Mazoji-princese3_p1

 

 

Panelės Minčin aukštuomenės damų internatinėje mokykloje Sara Kru jaučiasi mylima ir gerbiama, kol vieną dieną tragiškas įvykis apverčia jos gyvenimą aukštyn kojomis. Priversta skursti ir tarnauti mergaitėms, kurias anksčiau vadino savo draugėmis, Sara turi išmokti neprarasti ankstesnio gyvenimo vertybių bei likti „mažąja princese“ nors ir įsivaizduotame pasaulyje…

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s