Eleonora ir Pakas – Rainbow Rowell (knyga)


Kibirkščiuojanti, jausminga, šiek tiek kandi ir švelniai romantiška istorija apie pirmąją meilę.
– Bono susipažino su būsima žmona vidurinėje mokykloje, – pasakė Pakas.
– Kaip ir Džeris Li Luisas, – atsakė Eleonora.
– Aš nejuokauju, – tarė Pakas.
– Tikriausiai juokauji, juk mums tik po šešiolika.
– O kaipgi Romeo ir Džuljeta?
– Jie buvo lėkšti, sutrikę, galiausiai numirė.
– Aš tave myliu, – pasakė Pakas.
– O, kodėl gi tu, Romeo? – atsakė Eleonora.
– Aš nejuokauju, – tarė jis.
– Sunku patikėti.
Eleonora – naujokė mokykloje ir naujame mieste. Raudoni plaukai ir keisti drabužiai – geriau nesugalvosi, kad visiems kristum į akis.
Pakas šiame mieste gyvena jau seniai. Juodi marškinėliai ir knygos – labiau už viską jam patinka būti nematomam.
Jie visiškos priešybės ir abu labai vieniši. Tačiau kartą Eleonora mokyklos autobuse randa tik vieną laisvą vietą – šalia Pako…

viršPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2014
Originalus pavadinimas: Eleanor & Park
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +13/14
Žanras: jaunimo literatūra, istorinis romanas, romantika
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 352
Pasakotojas: trečias asmuo (iš merginos ir vaikino pozicijos)
Autoriaus puslapis: rainbowrowell.com


autorėRainbow Rowell gyvena Nebraskoje, augina du sūnus ir rašo knygas. Ne tik jaunimui, bet ir suaugusiems, bet svarbiausia, kad ji rašo apie žmones, kurie daug kalba, linkę susimauti ir kurie įsimyli. Ši autorė tikrai mylima skaitytojų, nes jau turi du metų knygos apdovanojimus, o 2015 metais pretendavo ir į trečią!

Galbūt kažkas nežino, tačiau Elelonora ir Pakas 2013 metais laimėjo metų goodreads logo jaunimo knygos apdovanojimą (tais pačiais metais jo siekė ir dar viena rašytojos knyga Fangirl, kuri nukovė antrąją vietą! Po Eleonoros ir Pako, žinoma).  Tai yra tikrai didžiulis įvertinimas, nes taip nusprendė viso pasaulio skaitytojai! DreamWorks ir Carla Hacken planuoja pagal šią knygą kurti filmą, kuriam scenarijų rašo pati istorijos autorė. Kiek realūs šie planai parodys laikas (žinom, kaip būna su tais filmais).

Šią knygą nusipirkau senokai, bet kažkodėl vis delsiau ją perskaityti. Turiu nemažai tokių knygų, kurias turiu, bet nedrįstu skaityti, lyg ir taupausi ateičiai, bet kai galop perskaitau, tai jau paskui klausiu savęs-kodėl to nepadariau anksčiau???

Prisipažinsiu, man nelabai patinka istorinės knygos (t.y. šuolis į praeitį), bet šitas dalykas jaunimo literatūroje visai neblogai “sugroja“, kaip ir, pavyzdžiui, Mūsų ateitis. Štai ir čia galite nesitikėti mobiliųjų telefonų, iPod’ų ir panašių mūsų kasdienybės atributų. Pasakojimas nukelia skaitytoją 1986 metus. Tačiau, nepaisant technologijų, atrodo, kad veikėjus kamuoja tos pačios problemos kaip ir po beveik 30 metų (dabar). Tiesa, autorė labai pasunkina situaciją suvesdama du visiškai skirtingus žmones (tiek rasine, tiek socialine prasme).

eleonora ir pakasEleonora yra stambių formų raudonplaukė iš daugiavaikės šeimos, kur tėvai išsiskyrę ir gyvena su kitomis antromis pusėmis, tad ji grūdasi viename kambariuke su dar 3 kitais vaikais ir bijo patėvio. Pakas – pusiau korėjietis, pusiau amerikietis, turintis iš pažiūros tobulą šeimą, yra viskuo aprūpintas. Taigi, pora labai neįprasta, bet abu juos vienija tai, kad jie yra tam tikri atstumtieji, kurie kenčia patyčias mokykloje. Nežinau, ar mano mokykloje nebuvo tokia ryški patyčių problema, bet kai skaitau amerikietiškas knygas, ten tikrai atrodo žiauri situacija su mokyklomis ir vaikų elgesiu.

Betgi šioje istorijoje tuo tikrai neapsiribojama! Pasakojimas vyksta tiek iš vaikino, tiek iš merginos perspektyvos, taigi galima labai gerai apsižvalgyti jų gyvenimuose. Elelonora ir Pakas gyvena skirtingose šeimose ir tai ištisi klodai išgyvenimų ir emocijų, kuriuos patiria abu veikėjai. Jie tartum Romeo ir Džiuljeta, nes kliūčių draugystei kyla abejose pusėse. Konfliktas atrodo gana paprastas, tačiau tuo pačiu ir sudėtingai įveikiamas – Pakas yra simpatiškas vaikinas iš pasiturinčios šeimos, kai Eleonora yra stambi, keistai besirengianti raudonplaukė iš probleminės šeimos. Tačiau jiems šešiolika ir meilė yra stebuklas, kuriam nesvarbu nei išvaizda, nei finansai.

Laikyti Eleonoros ranką buvo tas pat, kas laikyti plaštakę. Ar jausti širdies plakimą. Laikyti kažką tobulą ir kartu gyvą.

Tai, žinoma yra ne viskas, ko galite tikėtis, perskaitę knygą, tačiau nenoriu išduoti per daug. Visa istorija sudaryta iš daugybės sluoksnių, kaip Pako tėvas, Pako mama, pats Pakas, Eleonoros mama, Eleonoros tėvas, Eleonoros patėvis, Eloeonoros broliai ir sesuo, Eleonora… Visi šie sluoksniai yra kažkaip susiję vieni su kitais ir autorė puikiai suriša visa tai į vieną visumą. Kai kas mane vis tik labai nustebino (kas skaitė tikriausiai supras apie ką aš kalbu) ir tai buvo tamsus ir negeras reikalas, kurio atomazga nulėmė visą pabaigą.

Žinau, kad daug kam ši knyga labai patiko (bet buvo ir manančių priešingai), bet man pačiai šita draugystė – jos pradžia ir plėtojimas ir t.t. – pasirodė keistai… nemaloni? Sunku atrasti žodį, tinkantį apibūdinti šitą porą, nes autorė moka suteikti pasakojimui tą neįprastą prieskonį, kai tu negali apsispręsti ką manai apie knygą. Tai yra gerai, nes svarstykles lengva nulenkti į vieną ar kitą pusę.

Ką dar galiu pasakyti, kad tai neįtikėtinai jausminga ir intymi knyga. Su daug keistų detalių ir užuominų. Veikėjai išties neįprasti, autorė matau mėgsta kraštutinumus ir kuo jie blogesni, tuo geriau. Visiškai teigiamo veikėjo šioje knygoje ko gero ir nerasčiau – net pagrindiniai veikėjai kovoja su savo demonais, ką jau kalbėti apie tėvus ar bendraamžius.

Ši knyga jums turėtų patikti, jei ieškote neįprasto, nenudailinto romano apie meilę. John Green ši knyga sužavėjo savo intesyvumu ir emocijų gausa, todėl galite tikėtis, kad istorija be jokių abejonių sukels įvairių minčių.

keturi permatomasegliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.