Kaip kovoti su miegu?


Ar žinote, kas yra vienas iš arčiausių knygų žiurkės priešų? Nepatikėsite, o gi… miegas! Mes galime turėti nežinia kiek valandų laikrodyje, tačiau pakovoti prieš kvailą miegą yra labai sudėtinga. Ypatingai, jeigu pradedame skaityti ypatingai įdomią knygą… vakare. Istorija tokia įtraukianti, tokia neapsakomai tobula, tačiau akių vokai sunkūs ir vis sunkėja, o žiovulys kone žandikaulį baigia išnarinti. Taigi, keli patarimai (patikrinti ir nepatikrinti), kaip neužmigti ir sužinoti, kaip gi baigsis knyga

Keli mūsų patarimai, ką daryti ir ko nedaryti kovoje su miegu.

Pirmiausia, išgerkite kavos ar žalios arbatos. Žalia arbata netgi geriau tonizuoja nei pati kava. Tai vienas iš būdų neužsnūsti įdomiausioje vietoje. Be to, kuo daugiau gersite, tuo dažniau teks apsilankyti ten, kur karaliai pėsti eina. Taigi, bus dar ir budinanti mankšta 😀

Jokių gyvu būdu nesumanykite pasišildyti pieno ir dar išsitraukti kokių nors skanių sausainių. Ką jau ką, tačiau tai tikrai nepadės jums kovoti su miegu. Jau greičiau suteiksite miegui kovą, kurioje šis net prakaito nenubrauks nuo kaktos.

Saldainiai ir limonadas gali padėti trumpam laikui nuvyti sapnus į šalį, tačiau netrukus jūs jausitės netgi dar daugiau pavargę ir noras užmerkti akis bus žymiai stipresnis nei buvo prieš tai. Todėl siūlome vengti saldainių ir limonadų skaitant knygą ar knygas. Ypatingai vakarais.

Tikrai nepatariame mėginti tai, ką darė Tomas su degtukais. Ką jau ką, tačiau jūsų akys turi mirksėti, kad neišdžiūtų. Nes jeigu išdžiūs, jos ims perštėti ir galite prisidirbti kokių nors nesąmonių.

O ką manote, jeigu knygą pasiimtumėme į vonios kambarį? Kokias super jėgas miegas įgautų šioje patalpoje, tikriausiai priklausytų nuo kiekvieno asmens individualiai. Vienus šilta vonia greitai užmigdo, o kitus priešinga- tik nuramina, o vėstantis vanduo neleidžia užmerkti akių. Tačiau bet kuriuo atveju, ilgai vonios paslaugomis pasinaudoti negalima. Juk nenorite įlipti lygia oda, o išlipti visiškai susiraukšlėję 😀

O kaip žadintuvai. Jūs galite užsistatyti, kad šie kas tam tikrą laiką pradėtų giedoti visiems “patinkančias“ dainas ir taip truputį jus prabudintų.  Bet tikriausiai po pirmojo žadintuvo prabilimo jūs nuspręsite, kad geriau jau ne ir… šis sumanymas nueis šuniui ant uodegos.

Dar vienas pasiūlymas būtų į kambarį susinešti daugybę lempų. Juk mes iš tikrųjų norime miego tada, kai  yra tamsu. Tikriausiai žinote, kad šviesa reaguoja mūsų troškimą užmerkti akis. Bet šis variantas tikrai bus neveiksmingas, jeigu tikrai tikrai esate labai pavargę. Netgi ir ryškioje šviesoje tada užmerksite akis.

Dar vienas pasiūlymas būtų susijęs su energetiniais gėrimais. Asmeniškai, nesu jų išmėginusi, tačiau daug kas sako, kad šie tikrai padeda netgi kelias paras pratempti be miego.

 

Ir paskutinis šio įrašo pasiūlymas būtų šaltis. Tikrai ne daug kas pajėgtų užmerkti akis drebėdamas iš šalčio 😀 Taigi, jeigu nenorite užmigti, išeikite į balkoną ar į lauką. Ką jau ką, šaltis ir dantų kalenimas neleis sunkiems vokams nusileisti.

O kaip jūs kovojate su miegu? Gal turite kokį nors savo veiksmingą receptą?  Beje, gal kuris nors iš šių jums yra artimas?

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.