Leidykla atmetė rankraštį? Nepasiduokite


Šiandiena nusprendžiau, kad su naujais metais būtų neblogai jus įkvėpti drąsos ir ryžto, jeigu nusprendėte mėginti užkariauti leidyklas, knygynus ir skaitytojų širdis. Taip, tema susijusi su skaudžiu rašytojams dalyku: rankraščio atmetimu. Nesvarbu kurioje šalyje gyventum, publikuoti savo knygą nėra lengva. Žinoma, jeigu kalbame apie leidyklas. Šiaip be didelio vargo galite patys internetiniuose knygynuose išleisti elektronines savo istorijos versijas, tačiau be abejonės tai nebus tas pats, kai išleisti knygą leidyklos pagalba. O šios šiais laikais nėra lengvai palenkiamos į savo pusę. Užsienyje atranka milžiniška, o Lietuvoje leidyklos labai atsargios. Todėl, jeigu jau mėginsite publikuoti savo istoriją, turite iškart pasiruošti vienam dalykui: galite išgirsti žodį “ne“. Bet neleiskite šiam žodžiui iš jūsų atimti vilties, nes…

Ir garsių, pripažintų knygų autoriai ne kartą yra išgirdę žodį “ne“. Ar jie pasidavė?

Šių laikų garsiausia rašytoja J.K. Rowling nebuvo iškart publikuota. Keista ar ne? Juk jos knygos apie Harį Poterį yra visų mylimos ir skaitomos, o rašytojai uždirbo milijonus. Autorė išsiuntinėjo rankraščius 12 skirtingoms leidykloms, kol viena iš jų sutiko išleisti jos kūrinį.

//platform.twitter.com/widgets.js

William Golding knyga “Musių valdovas“ irgi turi istoriją. Rankraštis buvo atmestas netgi 20 kartų. Kaip tai gali būti? Juk šioji knyga pavirtusi kone klasika.

Margaret Mitchell “Vėjo nublokšti“ yra klasika. Tikriausiai nerasite žmogaus, kurie nežinotų šios knygos. Tačiau autorei teko išgirsti netgi 38 “ne“, kol galiausiai jos kūrinys buvo publikuotas.

O kaip “Ana Frank dienoraštis“? Šioji knyga yra viena iš privalomų/rekomenduojamų knygų mokykloje, tačiau prieš tokiai tampant, rankraštis turėjo išgirsti netgi 15 kartų skaudžius leidyklos žodžius: “ne“.

Puoles-angelas_z1O kaip Stephen King? Jis taip pat vienas iš šių dienų garsių rašytojų, kuris tik ir rašo ir rašo istorijas. Pasirodo, kad jo knyga “Kerė“, kuri jau yra ne kartą ekranizuota, buvo atmesta 30 kartų. Kaip tai gali būti?

Žymaus rašytojo George Orwell knyga “Gyvulių ūkis“ buvo atmesta su komentaru, kad paprasčiausiai tokiai knygai nėra jokių galimybių prasimušti rinkoje. Niekas tokių kūrinių neskaito.

Becca Fitzpatrick, kurią Lietuvoje mes žinome perskaitę “Plikledis“ ir “Puolęs angelas“ serijos, irgi turėjo pavargti ir vargo netgi penkerius metus. “Puolęs angelas“ sulaukė netgi kone 100 atmetimų, kol galiausiai šiai istorijai buvo suteiktas šansas surasti savo skaitytojus.

Lietuvoje šįmet suspindusi jauna rašytoja Vaiva Vasiliauskaitė irgi neslepia, kad knygą “Pabusk“ jai pavyko išleisti ne iš pirmo karto, o tik iš  trečio.pabusk

Kita kalba – siųsti kūrinį į leidyklas. „Pabusk“ rašiau nuo 12 metų ir esu parašiusi tris versijas, pirmosios dvi buvo atmestos, trečioji pagaliau išvydo pasaulį. Galbūt ir nebūčiau drįsusi taip toli nueiti, jei ne mano šeima ir visi prisidėję. Sesės, kurios yra didžiausios ir entuziastingiausios istorijos fanės, suteikė tikėjimo savo veikėjais, pasakojimu ir apskritai be galo daug padėjo kuriant. Mama gelbėjo techniškai ir buvo šalia, tiek verkiant po pirmų dviejų nepavykusių bandymų, tiek džiaugiantis trečiojo karto taisykle (nemeluoja, nemeluoja!), o ką dar kalbėti apie tėtį, močiutę, Moniką, draugus, leidyklą ir… visas pasaulis man padėjo. Iš čia ir drąsa, ir ryžtas.

Taigi kaip matote, netgi garsūs, šiandien daug ką pasiekę rašytojai išgirdo tą nelemtą žodį “ne“. Tačiau jie nepasidavė ir mėgino toliau. Koks rezultatas? Ogi toks, kad dabar jie gali rodyti liežuvį visiems tiems, kurie atmetė jų rankraščius ir džiaugtis savo “kūdikėliais“. Todėl ir jūs, mielieji mano, nepasiduokite. Tegul žodis “ne“ jums pavirsta iššūkių jį paversti “taip“. Tobulinkite savo istorijas, rašykite naujas ir siekite savų svajonių. Žinokite, tas kas jų siekia, sulaukia jų išsipildymo 😉

Rinkdama informaciją radau labai gražų ir taiklų drąsinimą.

Taigi, visad prisiminkite, kad jūs esate nuostabus.

Didžiuokitės tuo, ką rašote.

Niekados nepasiduokite.

Ir išspardykite visiems šiknas.

Nes galiausiai vieną dieną jums pasiseks.

 

kitty

Reklama

One thought on “Leidykla atmetė rankraštį? Nepasiduokite

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.