Pasiklyskime – Adi Alsaid (knyga)


„Istorija, kuri tikrai patiks Johno Greeno  knygų „Dėl mano likimo ir žvaigždės kaltos“, „Popieriniai miestai“ ir kt. gerbėjams.“ Fresh Fiction

Septyniolikmetė Leila vieną dieną viską meta ir savo keistu raudonu automobiliu viena leidžiasi į kelionę, į paslaptingąją Aliaską, kur švyti Šiaurės pašvaistė. Mergina tikisi pabėgti nuo kai ko, kas neduoda ramybės ir skaudina, tačiau pakeliui pasiklysta…

Hadsonas, Bri, Eliotas ir Sonia gyvena skirtinguose miestuose ir, visai kaip ir Leila, yra pasiklydę savo gyvenimuose. Jie galbūt niekada taip ir nebūtų išdrįsę ką nors keisti, jei ne po visą šalį besiblaškanti Leila, kuri kaip uraganas įsiveržia į jų gyvenimus.

Nuo šiol niekas jaunuolių gyvenime nebeliks kaip buvę. Leilos ir jos naujųjų draugų laukia virtinė nuotykių, išbandymų ir netikėčiausiose vietose rasta meilė. Kaip ir galimybė pažinti save, išmokti atleisti ir suprasti vieną labai svarbią tiesą: tai, ko trokšti labiausiai, dažniausiai slepiasi visai šalia. Tik kad tai suvoktum, reikia sukarti ilgą kelią, o kartais – ir gerokai pasiklysti.

Bet surizikuoti tikrai verta – juk gyvename tik vieną kartą!

Įtraukianti, paslaptinga, kibirkščiuojanti humoru ir išmintimi istorija, pagardinta gera doze romantikos. Tikra pozityvumo bomba, primenanti, kokia ypatinga yra kiekviena gyvenimo diena. Tai knyga, kurią perskaityti tiesiog būtina!


Pagrindinė informacija cdb_Pasiklyskime_z1

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: Let‘s get lost
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +13/14
Žanras: jaunimo literatūra, romantika, realistinė
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 328
Pasakotojas: trečias asmuo (vaikinai ir merginos)
Autoriaus puslapis: http://www.somewhereoverthesun.com


Užverčiau knygą ir galvoju: “Va čia tai buvo knyga“. Net sunku pradėti ją aprašyti, nes ji sugebėjo sukelti tiek daug įvairių minčių, sužadinti tiek daug stiprių emocijų, kad atrodo, kad visa tai patalpinti į žodžius apžvalgoje yra beprasmis dalykas ir tiesiog reikėtų jums sakyti: “Skaitykite šią knygą“. Na, bet pamėginsiu jums atskleisti, kodėl šioji knyga, kuri kviečia pasiklysti, yra tokia velnioniškai šauni.

Tikriausiai viena iš priežasčių, kodėl šioji debiutuojančio rašytojo knyga iškart rado daugybę skaitytojų būtų tai, kad istorija mažai kuo skiriasi nuo paties rašytojo gyvenimo. Parašyti šią istoriją jį įkvėpė jo paties klajonės ir asmeninės patirtys. Su savo pirmąją mašina po mokyklos baigimo Adi pradėjo keliauti. Iš pradžių kelionės buvo trumpos, tačiau vėliau jos pailgėjo: iš Kalifornijos į Vegasą, iš Vegaso į Sietlą ir t.t.

Taigi, nereikia stebėtis, kad “Pasiklyskime“ yra viena ilga kelionė, tačiau ne kelionėje yra esmė, ir tai pabrėžia netgi pats autorius. Tada kur yra visa šios knygos prasmė? Ogi žmonėse.

Atsivertę šią knygą jūs nustebsite išvydę, kad istorija yra padalinta į penkias dalis, kurias pristato skirtingi žmonės. Penkios trumpos istorijos? Iš dalies taip, tačiau visos jos kartu yra ir sujungtos. Kaip? Ogi vienos veikėjos dėka, kuri iki pat knygos pabaigos išlieka paslaptinga mergina, vardu Leila. Mes žinome tik jos kelionės tikslą, kelis charakterio bruožus bet… visa kita yra apgaubta paslapties skraiste, kurią norisi nutraukti ir sužinoti, ką gi rašytojas sumanė nuo mūsų paslėpti.

Patį autorių visados žavėjo kūriniai, kurie pasakojami iš daugybės perspektyvų. Jam patinka matyti tą pačią istoriją iš daugybės pozicijų, ir taip po truputį gimė šioji istorija, kurioje yra daugybė sau gyvenančių veikėjų, kurie mėgina įveikti savo rūpesčius ir gyventi diena iš dienos, kol vieną dieną į jų gyvenimą neįsiveržia mergina.

Taigi, istorijoje yra pagrindiniai 5 personažai iš kurių galvų stebėsime istoriją. Visi šie personažai yra skirtingi tiek savo charakteriais, tiek gyvenimo būdais, tiek melodramomis, vykstančiomis jų gyvenimuose, ir visos šios dramos yra artimos tikrai kiekvienam: mokslai, meilė be atsako, savęs ieškojimas, savo demonų nugalėjimas, mėginimas surasti jėgų judėti į priekį po skaudžios nelaimės. Man patiko, kad visi šie dalykai tose trumpose istorijose buvo ryškūs, aiškūs, ir tie mini pasakojimai iš tikrųjų turėjo pradžią, vidurį ir pabaigą. Žinoma, viena iš šių trumpų istorijų vertė kantriai laukti jos atomazgos, tačiau laukimas buvo to vertas.

Šios knygos kaltininkė yra Leila. Pats autorius pripažįsta, kad taip, jai ir priklauso visa istorija. Šioji mergina tikrai kaip galingas viesulas įsiveržia į kitų veikėjų gyvenimus ir iki pat pabaigos išlieka tikra slapukė. Kaip minėjau, iš pradžių apie ją žinoma labai nedaug. Tik keli dalykai: ji keliauja į Aliaską pasižiūrėti pašvaisčių. Tik link knygos galo iš tiktųjų sužinosite, kuo gi šios pašvaistės yra tokios svarbios Leilai, ir visa istorija tvirčiau atsistoja ant logiškumo kojų. Man iš pradžių buvo sunku suprasti, kodėl mergina viena trenkiasi per visą šalį pasižiūrėti kažkokių pašvaisčių. Juk normalus žmogus taip nesielgtų. Bet, pasirodo, kad pagrindinė veikėja nėra tipinė persona.

Apie kitus veikėjus labai nenoriu išsiplėsti, nes atimsiu jums džiaugsmą patiems juos atrasti ir mėginti su jais surasti ryšį. Tačiau skaitydama autoriaus interviu apie tai, kiek pats savo išgyvenimų jis įkišo į šią knygą, sužinojau, kad vienas iš personažų jam yra ganėtinai artimas. Be to, kad autorius pats mėgsta daug kur keliauti ir šį faktą panaudojo knygoje, jis taip pat prisipažįsta žinantis, kas yra meilė be atsako. Knygoje apie šį dalyką mums pasakoja Eliotas (trečias veikėjas). Su juo rašytojas yra artimiausias.

Kalbant toliau apie meilės reikaliukus, knygoje rasite romanus. Juk ant viršelio parašyta “Beprotiški nuotykiai ir gera dozė romantikos“ 😀 Pats pirmas pasakojimas kaitina kraują, o kai prieisite pačią pabaigą, turbūt jau virsite, raudonuosite ir suksite sau galvą, kaip viskas pasibaigs.

Dar toks vienas įdomus pastebėjimas, po mini istorijų būdavo pateikiamas koks nors laiškas, kurį būdavo parašiusi Leila kuriam nors veikėjui. Autorius, atrodė, taip norėjo priminti, kad nors Leilos ir to veikėjo susitikimas jau kaip ir baigėsi, bet užmegzta draugystė – ne. Taip pat tai buvo tarsi priminimas skaitytojui, kad: “žinai, knygoje buvo toks veikėjas“ 😀 Atrodo, kad tai menkutė detalė knygoje, kurią galima praleisti ir neskaityti, bet kai paskaitai, visa istorija nušvinta kitomis, neįprastomis spalvomis, ir tai, ką laikai rankoje, atrodo kitaip.

Tikriausiai čia ir sustosiu 🙂 Reziumė yra galinga. Ką knyga žada, tą ir duoda, jeigu ne kalnus daugiau.  Jūs patirsit vieną didžiulį nuotykį su daugybe veikėjų. Net nepastebėsite, kaip kartu su jais veiksite, nerimausite, juoksitės, mylėsite, raukysitės ir tiesiog džiaugsitės gyvenimu. Gal net patys šoksite į automobilį ir pakeliausite po pasaulį.


keturi permatomaskitty

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s