Ar žinojai, kad…


Naršydama po internetą, ieškodama tam tikros informacijos ar medžiagos vienam ar kitam dalykui, atrandu tikrų perliukų ir sugalvojau, kad visai būtų įdomu visus šiuos perliukus pagaliau suverti į įdomų straipsnio vėrinį. Žinokite, galiu būti kone užtikrinta, kad dauguma dalykų, kuriuos čia perskaitysite, bus jums tikra naujiena, nes man ir Eglioshai kai kurie iš jų tikrai buvo Kinder surprizas. Sunku netgi patikėti, kad garsūs kūriniai įkvėpė ką nors ar gavo naują papildomą reikšmę visuomenėje.

Vienas iš garsiausių ir daugiausiai ekranizuojamų Šekspyro kūrinių be “Hamleto“, yra “Romeo ir Džiuljeta“. Šios dramos veikėjai yra, pasirodo, tapę ne tik meilės simboliais, tačiau ir vieno iš įstatymo pavadinimu.

Kaip žinote arba nežinote, Džiuljetai kūrinyje yra tik 13 metų, o Romeo – kažkur nuo 16 iki kokių 20. Ar jau numanote, koks per įstatymas yra tas “Romeo ir Džiuljetos“ įstatymas? Be jokių užuolankų, yra nemažai šalių ir Amerikos valstijų, kur seksas su nepilnamete yra baudžiamas. Šių dienų pasaulyje Romeo būtų nubaustas už tai, kad draugauja su Džiuljeta 😀 Taigi, šio įstatymo esmė ir yra tokia: pilnametis “žaidžia“ su nepilnamete lovoje.

O ar žinote, kas yra Alisa stebuklų šalyje sindromas? Tikriausiai ne, tačiau galėtumėte lengvai nuspėti, jeigu tik prisiminsite šios garsios vaikų knygos siužetą.

Alisa stebuklų šalyje sindromas taip pat turi ir kitus vardus. Angliškai šie skamba “Todd’s syndrome“ arba “lilliputian hallucinations“. Tai neurologinė būklė, kuri paveikia asmens pasaulio suvokimą. Daiktai jam tai maži, tai dideli, tai ištempti, tai suspausti. Visa tai patyrė Alisa patekusi į stebuklų šalį. Kol kas yra nerimtų tyrimų skelbiama, kad šį sindromą dažniausiai patiria vaikai.

Tačiau tai ne vienintelis sindromas, kuris pavadintas pagal garsią istoriją. Pasirodo, kad sindromų yra nemažai. Vienas iš jų būtų Dorijano Grėjaus sindromas. Žinote tą knygą apie vyrą, kuris nesensta, tačiau jo atvaizdas portrete vis atrodo seniau ir bjauriau? Taigi, suvokti, kur čia šuo pakastas, kai kalbama apie Dorijano Grėjaus sindromą, nėra jau taip ir sunku. Žmonės paprasčiausiai nenori senti ir negali susitaikyti, kad sensta, todėl jie tampa labai priklausomi nuo kosmetikos ir įvairiausių operacijų, kurios joms leidžia išsaugoti savo jaunystę.

Kitas sindromas susijęs su garsia pasaka – Pelenė. Ar galite numanyti, kas per daiktas yra tas Pelenės sindromas? Ogi toks, kad asmuo išsigalvoja pačias baisiausias istorijas apie savo praeitį. Neva jis patyrė smurtą, buvo skriaudžiamas, išnaudojamas, į jį nekreipė jokio dėmesio jo pamotės ar įvaikinusios motinos.

Be šių sindromų yra dar tokie: Otelo, Auksiaplaukės, Piterio Peno, Haklberio Fino ir kiti.

Manyčiau šiandien jums pakaks sindromų ir pereikime prie kažko linksmesnio. Ar žinojote, kad pirmoji Hario Poterio serijos dalis buvo išversta į lotynų kalbą. Pasirodo, kad buvo ir ji vadinosi “Harrius Potter et Philosophi Lapis“. Taip pat suradau tokį vieną smagų bei įdomų dalyką susijusi su pačia autore. Jau nėra paslaptis, kad J.K.Rowling yra iš tikrųjų slapyvardis, nes autorė neturi vidurinio vardo. Tai buvo padaroma tam, kad knygas geriau pirktų. Tačiau tai taip pat yra gluminantis skaitytojus dalykas.  Čia rašytoja ar rašytojas? Todėl nereikia labai stebėtis, kad pirmasis gautas gerbėjos laiškas prasidėjo “Gerbiamas pone…“ 😀 Įdomu, kokia buvo rašytojos reakcija.

Ar patys jūs žinote, kokių nors įdomių dalykų apie literatūrą? Laukiu nesulaukiu šių faktų komentaruose 😉

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s