Lilos ir Etano klyskeliai – Jessica Sorensen (knyga)


Visame pasaulyje bestseleriu tapęs pasakojimas apie aistrą, išbandymus ir drąsą mylėti…

Jei ne geriausi jų draugai Ela ir Mičas, Lila su Etanu niekada nebūtų susitikę. Ji – išlepinta turtingų tėvų dukra, įpratusi viską gauti be didelių pastangų. Jos stichija – prabangūs drabužiai, tobula išvaizda ir triukšmingi vakarėliai. Jis – „blogas berniukas“, užaugęs skurdžiame kvartale, dabar bandantis gyventi tvarkingą ir ramų gyvenimą. Vis dėlto tarp Lilos ir Etano užsimezga draugystė. Nuo Lilos veido niekada nesitraukia kerinti šypsena, tačiau net artimiausi žmonės nežino, kad mergina po ja slepia skaudžią paslaptį ir slegiančią tuštumą. Mėgindama užsimiršti, ji vis labiau klimpsta į alkoholio ir vienos nakties nuotykių liūną. Lilai padėti galėtų nebent Etanas, kadaise ir pats turėjęs didelių bėdų. Tik jis yra sau pažadėjęs – jokių romantiškų santykių su merginomis. Aišku, kai vieną dieną Lila įsipainios į pavojingą istoriją, šiai Etano taisyklei bus lemta subyrėti į šipulius. Tik ar tai išgelbės Lilą ir ar jaunuoliams pavyks išsaugoti draugystę?


Pagrindinė informacija cdb_Lilos-ir-Etano-klystkeliai_z1

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: The Temptation of Lila and Ethan
Ankstesnės dalys: Elos ir Mičo paslaptis (1); Ela ir Mičas amžinai (2)
Serijos pavadinimas:  The Secret  (Paslaptis)
Patartinas amžius: +16
Žanras: jaunimo literatūra, New Adult, drama, realistinė
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 376
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina ir vaikinas)
Autoriaus puslapis: http://jessicasorensen.com/


Ar esate pasiruošę geriau pažinti Lilę ir Etaną? Ar esate pasiruošę kartu su jais nugalėti bjaurius demonus ir atrasti ne tik meilę, tačiau ir nusimesti praeities pančius, kurie ne tik dusina, tačiau ir atima gyvenimo džiaugsmą?  Nes būtent tam jūs turite būti pasiruošę, kai pagriebsite knygą į rankas. “Lilės ir Etanos klyskeliai“ ne tik meilės istorija, tačiau kartu ir kova su savo demonais.

Jessica Sorensen tikriausiai jau nereikia pristatyti Lietuvos skaitytojams. Juk tai jau yra trečioji jos knyga mūsų krašte. Tačiau nenustebkite sužinoję, kad ji ne tik rašo New Adult, tačiau su malonu panyra ir į paranormalų žanrą. Autorė dievina tiek skaitymą, tiek rašymą. Beje, yra užkietėjusi “Vampyrų dienoraščiai“ (agliškai: The Vampire Diaries) ir “Moderni šeima“ (angliškai: Modern Family) televizijos serialų žiūrėtoja.

Autorės puslapyje galite išvysti ne vieną jos jau prašytą ir vis dar rašomas knygų serijas. Ką jau ką, tačiau autorė nemiega ir kuria romanus visu 100 procentų pajėgumu. Ir kas įdomiausia, goodreads.com puslapyje jos visos turi tikrai nežemus įvertinimus.

Prieš pradėdama detaliau kalbėti būtent apie trečiąją dalį, noriu pasakyti, kad nors “Lilės ir Etano klyskeliai“ priklauso serijai ir yra trečia dalis joje, tai nereiškia, kad turite būtinai būti perskaitę pirmas dvejas. Tai yra visiškai nebūtina, kadangi šioji knyga pasakoja visai atskira dviejų veikėjų gyvenimą, o pagrindiniai veikėjai iš pirmų knygų šioje dalyje yra neypatingai svarbūs. Beje, pačius svarbiausius faktus (kurie iš tikrųjų man kaip ir nebuvo siaubingai svarbūs pačiai istorijai) yra ne kartą paminimi. Dėl šios priežasties jokių įspėjimų neketinu šį kartą parašyti. O dabar prie smagiausios dalies – knygos turinio. Bet… ketinu jaunesnius nei 14 metų skaitytojus perspėti, kad gal geriau jūs neskaitykite toliau.

Skaičiau pirmą šios serijos dalį ir ji man buvo įdomi. Ją surijau ir netgi apsilaižiau lūpas. Tačiau su šia knyga, deja, tokia nepaprasta draugystė neišsivystė, nors viskas knygoje buvo pateikta iš tikrųjų neblogai. Visko, ko tik gali norėti romantikos ištroškusi širdis, čia rasite su kaupu.

Pradėkime nuo to, kad knygoje veiksmą mums pristato Lila ir Etanas – du geriausi Elos ir Mičo draugai, kurie autorės dėka gavo visą atskirą knygą, kurioje skaitytojai gali geriau susipažinti su ganėtinai bjauria gyvenimo puse. Buvo įdomu į tą patį veiksmą žvelgti per dviejų skirtingų veikėjų akis, regėti viską per skirtingą praeitį turinčių žmonių perspektyvą ir ypatingai panirti į jų gyvenimus, kurie nors iš pažiūros ir atrodo skirtingi, deja, kartu yra ir ganėtinai panašūs.

<…> “Turėsi pasistengti, Lila. Negražių moterų vyrams nereikia.“
Nors tuo metu buvau dar labai maža, prisimenu, kad toks atsakymas man pasirodė keistas, juo labiau, kad nuolat girdėjau mokytoją kartojant, jog grožis yra labiau viduje nei išorėje. Vis dėlto motinos žodžiai kažkuo man įstrigo, tad kaskart įsigijusi ir apsivilkusi naują apdarą trumpam pasijuntu graži.

Lila yra iš pasiturinčių žmonų sluoksnio. Graži išorė, bjaurus vidus. Tai vienomis ar kitomis formomis ne kartą ir ne du kartus rasite minima istorijoje. Nuo keturiolikos metų mergina geria tabletes, kad galėtų būti laiminga ir žaisminga Lile. Todėl nėra Kinder siuprizas, kad šioje knygoje nemažai veiksmo suksis būtent apie magiškas tabletes, ir kad jos bus super klijai suklijuojantys Lilę su Etanu. Kodėl? Nes Etanas pats yra perėjęs tą pragarą su priklausomybe.

Tai – ta mintis, kad galiu Lilos netekti, – mane mirtinai gąsdina. Šią akimirką suprantu, kad Lila man jau daugiau nei draugė. Kur kas, nepalyginti daugiau.

Paties Etano vidinė drama susijusi su jausmų reiškimu ir vaikystėje regėta jo tėvų drama: tėvas muša motiną, motina apsimeta, kad viskas gerai ir t.t. Plius, bus tokios merginos “vaiduoklis“, kuris sekios vaikiną it ėdantis šešėlis. Kitaip tariant, veikėjai tikrai savyje turi prikaupę krūvas mėšlo ir juo mėgins kažkaip… atsikratyti. Vienas iš tokių dalykų: seksas ir tabletės. Ko jau ko, tačiau šią knygos pradžią galiu ganėtinai paprastai papasakoti: tabletės, seksas, įdomūs (kiek trikdantys) pokalbiai, tabletės, ginčai, seksas… Aišku, nemanykite, kad čia pagrindiniai veikėjai vienas su kitu nusprendžia pagulėti vienoje lovoje. Gerai būtų. Gal tada nebūtų prireikę parašyti tokios storos knygos.

Visa tai, žinoma, turi paskirtį: kaitinti skaitytojus ir prieš jūsų akis parodyti visą tą bjaurastį, iš kurios vėliau veikėjai mėgins vienas kito pagalba išsikabaroti.

Nuoširdžiai, mane tai erzino. Man būtų pakakę gal kelių tokių scenų ar paminėjimų, kad pagaučiau kampą ir galėčiau keliauti į priekį, tačiau autorė, atrodo, norėjo kokį vinį į skaitytojo galvą įkalti žaisliniu, cypiančiu plaktuku. Tiesiog panorau, kad būtų daugiau veiksmo, kad veikėjai imtų ir priremtų vienas kitą prie sienos. Man reikėjo, kad istorija keliautu tiesiu keliu, o ne kažkokiais aplinkkeliais. Žinoma, to viso reikalo su “priremsiu tave prie sienos“ ilgai nebuvo, nes dauguma tokio tipo knygų net neegzistuotų, jeigu veikėjai vienas kitą priverstų atverti burnas iš pasakyti, ką gi jie iš tikrųjų jaučia. Juk tokių knygų ašis yra jausmų neigimas ir mėginimas atstumti mylimus žmones, nes manai, kad tu jiems esi per prastas -_-

Taigi, ypatingai link vidurio aš jaučiausi taip, tarsi tiesiog eičiau sau smagiai lygiu keliu ir regėčiau tą patį pasikartojantį kraštovaizdį be jokio didelio pažado, kad tuoj išvysiu ką nors įdomaus. Nors, viltis kirbėjo. Juk tabletės ne šiaip juokas. Ir bum… uždanga pakilo… kameros įjungtos ir…. veiksmas!  Priėjome tašką, kai veikėjai turi imtis kokių nors priemonių. Bet, nors ir atrodė, kad kaip ir viskas logiška, tvarkinga ir t.t., kažko man pritrūko. Kažkokios žiežirbos. Paslapčia tikėjausi kažko stipresnio. Nors negaliu teigti, kad tai nebuvo žemės drebėjimas. Tiesiog ne toks stiprus drebėjimas.

-Na, gal. Niekada nesupratau kaip gali būti įdomu skaityti.
Uždaręs duris Etanas jas užrakina ir suka prie laiptų.
-Atsiduri kažkur kitur. Kitame laike. Įsivaizduoji gyvenąs kitokį gyvenimą, – jis lipa žemyn, aš seku iš paskos. – Kaip šitai gali nepatikti?

Bet vėliau… vėliau tablečių padariniai provokavo įdomią veiksmų grandinę ir darėsi įdomu skaityti. O gal karšta skaityti? 😀 Nors ir prieš tai nebuvo žvarbu. Šioje knygoje, kaip minėjau prieš tai (kalbu apie seksą) autorė stengiasi neleisti jums pajusti šalčio ar būtent to jausmo, kai dega skruostai. Ką jau ką, bet vienoje vietoje tokio margo žodyno, kuris buvo pateiktas viename pokalbyje tarp Lilos ir Etano, seniai nemačiau. Net ėmiau dairytis, ar niekas į mane nežiūri, kol tą pokalbį skaičiau 😀

Tikriausiai man šioje istorijoje labiausiai patiko Lilos drama, nors kartu ji vėliau ir labiausiai erzino 😀 Ironija. Žinau. Kartais taip būna. Lilos šeima yra tikrai, tikrai siaubinga. Tėvas bjaurybė kaip reta, o motinai rūpi grožis, geras vardas ir pinigai. O kur dar mamytės besaikis dukterų naikinimas ir nesąmonių kalimas į galvas?  Nors tikroviškumo ir realistiškumo knygoje netrūko, būtent žvilgsnis į turtuolių tamsiąją gyvenimo pusę man įnešė daugiausiai įdomybių ir jausmų.

Ir koks būtų paskutinis mano žodis? Daugybėje vietų tiesiog norėjau, kad knyga būtų trumpesnė. Tikriausiai esu perskaičiusi per daug tokio tipo istorijų ir dėl to jos mane jau retai paveikia, nes šias (rimtai) lengva perprasti ir nuspėti. Jeigu norite karšto (net svilinančio) vakaro, knyga tinka. Tobulai. Netgi ir tiems, kam patinka dramos, šioji istorija turėtų sužavėti, bet jeigu mėgstate daugybę pavojų, nenuspėjamą siužetą… su šita knyga galite stipriai prašauti pro šalį.

Visos serijai priklausančios knygos:

cdb_Elos-ir-Mico-paslaptis_z1cdb_Ela-ir-Micas-amzinai_z1cdb_Lilos-ir-Etano-klystkeliai_z1

P.s. Ketvirta dalis Lietuvoje dar nėra publikuota

tryskitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.