Pasaulis be princų – Soman Chainani (knyga)


Vienas noras, ir ji pradėjo karą. Abi pusės kovoja dėl jos širdies. Kovoja du žmonės, kuriuos ji myli. Kovoja geriausia draugė ir princas.

Įveikusios gausybę išbandymų Gėrio ir Blogio mokykloje ir stebuklingai grįžusios namo, Sofija su Agata tikėjo, kad nuo šiol abi gyvens ilgai ir laimingai. Juk jos – geriausios draugės, ir to visiškai pakanka, kad būtų laimingos. Bet ar tikrai? Agatą vis dažniau užklumpa abejonės – o kas, jei ji būtų pasirinkusi ne Sofiją, o princą Tedrosą? Ir vieną dieną nejučia sugalvoja norą. Tik vienas noras, ir vartai į Gėrio ir Blogio pasaulį vėl atsidaro, o draugės vėl grąžinamos ten, iš kur manė ištrūkusios. Tik šįkart Gėrio ir Blogio mokykloje viskas apsivertę aukštyn kojomis. Gerieji pasakų veikėjai nebekariauja su blogaisiais. Šįkart priešai – mergaitės, patikėjusios, kad gali būti laimingos be princų, ir įskaudinti berniukai, kuriems vadovauja… Tedrosas.

Taiką vėl atkurti galėtų tik Agata ir Sofija. Bet kas, jei dėl to reikėtų paaukoti draugystę? Ir ką šįkart pasirinks Agata – geriausią draugę ar princą? Agatos ir Sofijos draugystė vėl bus išbandyta, o tarp Gėrio ir Blogio vėl užvirs žūtbūtinė kova…


Pagrindinė informacija: cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_Pasaulis-be-princu_z1

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: The School for Good and Evil #2: A World without Princes
Ankstesnės dalys: Gėrio ir blogio mokykla
Serijos pavadinimas: Gėrio ir blogio mokykla
Patartinas amžius: +11
Žanras: jaunimo literatūra, romantika, fantastika,
Mitinės būtybės/padarai/ galios: yra (pasakų veikėjai), burtai, magija
Puslapių skaičius: 408
Pasakotojas: trečias asmuo
Autoriaus puslapis: http://somanchainani.net/


Ar pasiruošė sugrįžti atgal į mokyklą, kurioje yra mokomi būsimi pasakų personažai? Aš tai tikrai taip.

Soman Chainani pasakoja, kad vaikystėje (kai jam buvo apie 8 -10 metai) jis žiūrėjo ne kartą ir ne du kartus Disney sukurtus garsių pasakų ekranizacijas, kadangi tais laikais nebuvo daug pasirinkimų, ką gi jam veikti. Kaip autorius teigia, būtent Disney išmokė jį pasakojimo meno. Vėliau studijų laikais atsirado galimybė mokytis pasakų istorijos ir jis buvo nustebęs, kaipgi Disney pasakos skiriasi nuo originalų ir kažkur šiame jų skirtume ir gimė Gėrio ir blogio mokykla.

Autorius prisipažįsta, kad rašydamas Gėrio ir Blogio mokyklos seriją neturėjo net minties, kokiai amžiaus grupės yra skirtas jo pasakojimas. Jis iš pradžių netgi nebuvo įsitikinęs, kad iš viso jo kūrybą kas nors skaitys, todėl pradėjo rašyti be jokių minčių, kokio amžiaus skaitytojui jis kuria. Tačiau neslepia, kad žinojo, kad bus trys knygos: pirmoje apie gėrį ir blogį, antroje mergaitės ir berniukai, o trečioje… seni ir jauni. Bus įdomu paskaityti paskutinę knygą. Bet pirma noriu pakalbėti su jumis apie antrą dalį.

Soman Chainani savo antrąja “Pasaulis be princų“ knyga grąžina į magišką gėrio ir blogio mokyklą, kurioje yra mokomi pasakų personažai, tačiau šį kartą su mokykla kažkas atsitiko. Vietoje to, kad viena pusė priklausytų gėriui, o kita- blogiui, mes, skaitytojai ir pagrindinės knygos veikėjos, ras visai kitokią tvarką. Viena pusė priklauso berniukams, o kita – mergaitėms. Man patiko tai, kad tu sugrįžti atgal į mokyklą, bet ją randi pasikeitusią ir tas pasikeitimas įneša šviežumo ir naujos mistikos į kūrinį, nes tai, ką buvai suvokęs praeitoje knygoje, tai pasaulio perpratimas… visa tai dingsta ir tu esi priverčiamas iš naujo mokytis apie šį pasaulį su jau pamiltais veikėjais. O šis šį kartą pavirsta tikrai tamsiu ir žiauresniu.

Ir Sofija su Agata gyveno ilgai ir laimingai, nes mergaitėms nereikia princų meilei…

Ne, pasakose joms nereikia princų.

Skaitydama knygą visados jaučiausi tarsi mano jausmai važinėtųsi amerikietiškais kalniukais. Nebuvo skyriaus, kuris nesužadintų manyje kokios nors emocijos ar troškimo, pirštų smigimo į popieriaus lapą. Netgi pamiršau, kad reikia valgyti ar išvesti šunį, nes istorija įtraukė į save ir man buvo įdomu, kas nutiks vėliau, kas laimės, o kas pralaimės. Autorius tikrai negailestingas šiais aspektas. Jis nesistengė būti švelnus su veikėjais ar pačiu skaitytoju. Jis tiesiai šviesiai tiesiai atskleisdavo visą situaciją, veikėjų mintis ir siekius. Autorius keis jūsų galvose veikėjų įvaizdžius, nuomones apie juos kaip ir jausmus. Veikėjai, kuriuos mylėjote pirmoje dalyje, šioje gali pavirsti nekenčiamais,  o tie, kurių jūs nekentėte – norėsite priglausti prie širdies ir paglostyti.

Knygoje autorius tyrinėja gėrio, blogio, pasitikėjimo, ištikimybės ir meilės sąvokas, o tai jis daro taip meistriškai ir nepaprastai įdomiai, kad net gražu žiūrėti ir taip gimsta tie atvejai, kad tu pamilsi autorių ir perki vėliau jo visas knygas iš eilės, nors tos istorijos visai ne tavo stiliaus.

-Užsikišk, -subaubė Hestera ir vėl atsisuko į Agatą. – Niekam nepatinka vaikinai! Net merginos, kurioms patinka vaikinai, nepagali jų pakęsti! Jie smirdi, jie per daug plepa, jie viską sujaukia, jie amžinai susikišę rankas į kelnes, bet vis tiek negalime lankyti mokyklos, kurioje jų nėra! Tai kaip stimfalidės be kaulų! Kaip raganos be karpų! Be vaikinų GYVENIMAS BEPRASMIS!

Taip pat knygos pabaiga buvo sprogimas. Nors nuspėti, kas yra blogietis ir nebuvo sunku, nes patys veikėjai kaip ir vis pirštu baksnoja į to asmens pusę, tačiau tai, kaip tas asmuo yra su viskuo susijęs, yra ganėtinai sunku. Skaitydama knygą mėginau įsivaizduoti, kokia gi bus pabaiga, tačiau tai, ką gavau, buvo toli nuo to, ką buvau susikūrusi mintyse. Todėl nereikia net stebėtis, draugužiai, kad užvertusi paskutinį puslapį nusprendžiau vėl jį atsiversti ir perskaityti iš naujo.

Agata visada troško, kad Sofijai pakaktų jos. Kad draugei reikėtų jos taip, kaip jai reikia Sofijos. Ir pagaliau ji sulaukė laimingos pabaigos.

Bet atsisėdusi Agata visiškai nesijautė laiminga. Vestuvės ją trikdė. Kažkas gaužė širdį. Ji nespėjo suvokti kas, nes smuikininkai ėmė griežti lėčiau, visi žmonės palapinėje atsistojo, o tarpueiliu nukrypavo Honorija.

Vienintelis dalykas, kuris mane kiek suerzino, gal tai, kad kelis kartus pagavau save truputį suirzusią nuo veiksmo tempimo. Tiesiog buvo tokių vietų istorijoje, kuris tiesiog sukūrė įspūdį, kad autorius mėgina išmėginti skaitytojo kantrybę. Bet žinoma, tai palyginus su tuo, ką gauni skaitydamas šią knygą, yra niekis. Nada.

Tikrai patariu pagriebti visiems šią knygą ir ją perskaityti. Nesvarbu, ar tau 10 ar 70 metų. Kaip jau perskaitėte, autorius neturėjo mintyse jokios minties, kokiam amžiui jis rašys, o tai, kad jo fantazija supynė garsias pasakas, jau pasako nemažai. Juk niekados nebūsi per didelis pasakoms.

Beje, šioji knyga puikus kūrinys yra suaugusiems prisiminti vaikyste pačiu įdomiausiu ir gražiausiu būdu: skaityti ją kartu su savo vaiku. Galiu drąsiai užtikrinti, kad ne tik bus jūsų vaikui įdomu, bet ir jums pačiam.

Visos knygos serijoje

cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_1_z1cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_Pasaulis-be-princu_z1 

P.S. Trečios dalies dar nėra Lietuvoje

penkikitty

Reklama

2 thoughts on “Pasaulis be princų – Soman Chainani (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s