Princess of Thorns – Stacey Jay (knyga)


“Sostų žaidimas“ susitinka su Grimų pasakomis šiame suktame, greito įtempo romantiniame, fantastiniame bei nuotykių romane apie Miegančiosios gražuolės dukrą, karę princesę, kuri kovos tam, kad susigrąžintų sostą.

Nors ji ir atrodo kaip paprasta mirtingoji, princesė Aurora yra fėjų apdovanota. Ji turi ne tik nepaprastą jėgą, drąsą ir gailestingumą, tačiau prakeiksmą atimti bet kurio ją pabučiuojančio vaikino laisvą valią. Apsimetusi berniuku, ji gauna gražuolio, tačiau irgi prakeikto princo Niklass pagalbą kovoti prieš blogio legionus ir išgelbėti merginos brolį nuo ogrų karalienės, kuri prieš 10 metų pavogė Auroros sostą.

Tačiau ar pavyks Aurorai nugalėti blogį ir pasiekti savo brolį laiku? Ar gali Aurora ir Niklass panaikinti užkeikimus, kurie gali išskirti jų tikrąją meilę amžiams?


Pagrindinė informacija:

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2014
Originalus pavadinimas: Princess of thorns
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +14
Žanras: jaunimo literatūra, romantinė, paranormali, fantastinė, nuotykių, pasakų perpasakojimas
Puslapių skaičius:
Pasakotojas: vaikinas
Autoriaus puslapis: http://www.staceyjay.com/


 

Tradicinės pasakos tampa žaliava naujoms, įtemptoms ir dar pavojingesnėms pasakoms. Šios naujos istorijos priverčia pažvelgti į visiems gerai žinomas pasakas iš kitos pusės ir šioji pusė… nepaprastai žavinga.

Stacey Jay nėra naujokė knygų pasaulyje. Ji jau yra parašiusi nemažai knygų ir man jau teko garbė susidurti su jos vaizduote. Man patiko jos serija Juliet Immortal, kurioje ji kitaip pažvelgia į garsiąją Romeo ir Džiuljetos meilės istoriją. Todėl be baimės nusprendžiau atsiversti ir kitą jos knygą ir nenusivyliau.

Autorė knygoje naudojasi garsių pasakų detalėmis, tačiau vis dėlto stengiasi nenaudoti mums gerai pažįstamų veikėjų ir jų vietoje atsiranda kiti – su savo išgyvenimais ir jausmais. Pagrindinė knygos veikėja Aurora, kuri yra tiek pat ypatinga, kiek gal ir erzinanti knygos pabaigoje. Tą patį galima pasakyti ir apie Niklass, kurio niekaip neįmanoma nepamilti, negailėti ir norėti jam tik paties geriausio.

Šios knygos pliusas: trimačiai veikėjai. Aurora ir Niklass charakteriai pristatyti ir gali juos įsivaizduoti, juos suprasti, užjausti, pykti, mylėti ir kita. O kur taip nebus, kai jie visados yra istorijos viduryje. Jeigu atvirai, knygoje tikrai nėra daug veikėjų, kurie būtų bent padoriai ir detaliai pateikti.

Šios knygos arkliukas yra merginos apsimetimas vaikinu ir princo troškimas surasti princesę, kurią įkalbėtų ištekėti už jo ir pamilti, kad būtų panaikintas jo prakeiksmas, kuris jau spėjo nusinešti daugybės jo brolių gyvenimus. Taigi, mes galime skaityti istoriją, kurioje vienas veikėjas save pastato į labai keblią situaciją, nes nežinodamas jis išpliurpia merginai savo ketinimus galvodamas, kad toji mergina yra vaikinas. Būtent tai man labai patiko šioje istorijoje. Kuo toliau, tuo labiau mane žavi merginų apsimetinėjimai vaikinas. Pripažinkite, juk tai įdomus dalykas.

“I’ll be a girl…pretending to be a boy…pretending to be a girl. The thought alone is enough to make me dizzy.”

Tačiau palaukite. Tai dar ne viskas. Knyga yra pasakojama iš kelių veikėjų perspektyvų: Auroros, Niklass ir blogietės karalienės. Todėl mes žinome viską apie princą ir princesę 😀 Tai pavertė istoriją neapsakomai įdomia, nes žinome, kas gi vyksta abiejuose frontuose ir ką jaučia veikėjai. Būtent tą jausmų augimą ir buvo įdomu stebėti, nors, žinoma, buvo iškart aišku, kad Aurora ir Niklass įsimylės vienas kitą. Klausimo dėl to net nekilo. Tačiau buvo smalsu sulaukti visos tiesos iškilimo momento ir gauti atsakymą, ar tai bus viena iš tų istorijų, kurioje viskas baigiasi laimingai.

Last night was what love is supposed to feel like, terrifying and beautiful and so close you’re afraid you’ll lose a piece of yourself, but you don’t. You gain a piece of the person you love instead, a piece that makes you stronger and happier than you could have imagined possible.

Tam, kad įtampa būtų vis auginama tarsi ant mielių, autorė priverčia veikėjus klajoti, pamojuoti mirčiai ir jausti pavydą. Net širdelė suspurdėdavo ties mirties/gyvybės vietomis 😀 Va kaip stipriai istorija sugebėjo įtraukti mane į savo pasaulį ir pamilti joje gyvenančius veikėjus.

Pats blogietis… iš šios pusės galiu pasakyti, kad nelabai man ir rūpėjo toji karalienė. Dėl kažkokios priežasties ji man nebuvo kažkas įspūdingo, tačiau vis dėlto sugebėjo pašokdinti veikėjus, o tai gerai. Juk būtų nuobodu skaityti, jeigu blogiukas visomis išgalėmis nemėgintų susidoroti su kuo nors.

“And perhaps, if men were brought up to be gentler people, women wouldn’t have need of protectors. Have you ever thought of that?“
I shake my head. “Men aren’t going to change, Ror. Men are what they are.”

Tai, kad autorė susipažinusi su istorijų pasakojimu, išduoda tai, kad nuo pat pradžių rašytoja pradeda istoriją jautria tema: motina nusižudo, kad jos vaikai gyventų. Vėliau yra mėtomi įvairūs kabliukai, užuominos apie prakeiksmus ketinimus ir klaidas. Autorė iškart visko nepasako, o tik trumpai užsimena. Pagauta smalsumo negalėjau sustoti, nes buvo įdomu sužinoti, kokie tie prakeiksmai, o vėliau tiesiog sužavėjo veikėjai ir jų nuotykiai.

Taip pat keista, tačiau tai, kad mergina buvo vadinama princu ir įvardžiais jis, jam, jo ir t.t., šioje knygoje nevertė pasimesti, sutrikti ir nesuvokti, kas gi čia vyksta ir apie ką yra pasakojama. Tai buvo keista, nes maniau, kad galiu su tuo susidurti. Laimei, skaitai istoriją ir lengvai, natūraliai supranti, kad čia apie Niklass kalba, čia apie Aurorą, o ne apie kažkokį iš dangaus nukritusį padarą.

Deja, autorė labai užtempė pačių veikėjų suvokimą, kad jie vienas kitą myli. Ji vis mėgino pateikti, kad jie nieko vienas kitam nejaučia, kad jokių jausmų nėra ir t.t. O kai jie pradeda kaip nors reikštis, jaunuoliai suranda priežasčių abejoti vienas kitu. Link knygos pabaigos tai pradėjo jau ne juokais erzinti, nors reikia pripažinti, kad abu veikėjai yra užsispyrę ir nenori nusileisti. Tačiau manau, kad jau knygos pabaigoje to užsispyrimo buvo gal per daug.

Bendrai: knyga buvo nuostabus vakaro patiekalas prieš miegą. Tiems, kas nori palikti realybę ir patirti nuotykių, turėtumėte pagalvoti apie šią istoriją. Taip pat jeigu jums patinka Mulan animacinis filmas, knyga gali jus lengvai pavogti iš nuobodžios realybės. Tačiau nepatariu šios istorijos griebti tiems, kas tikisi kažkokios nenuspėjamos istorijos su daugybe vingių ir paslapčių. To čia tikrai nerasite.

keturikitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s