Fantazijų sekliai (III) – Geležies karalius. Oberonas


julie-kagawa-gelezies-karalius-1Serijoje “Geležies fėjūnai“ galime sutikti vieną fėjų karalių vardu Oberonas. Žinoma, yra ir kitų garsių personų šioje serijoje, bet šį kartą apsistokime ties šiuo, kadangi jis yra pagrindinės veikėjos tėvas.

Tačiau, ką žinote apie Oberoną? Ar tai yra pačios autorės sugalvotas karalius? O gal veikėjas, kuris keliauja iš vienos istorijos į kitą?

Jeigu mėgstate skaityti istorijas apie fėjas, tai Oberoną tikrai dažnai sutiksite.  Tikriausiai tai pats žymiausias ir garsiausias jo pasirodymas yra Šekspyro dramoje “Vidurvasario nakties sapnas“. Šios istorijos sukurtas pasaulis neretai tampa pagrindu kitų autorių istorijoms.

Rupert Everett vaidina Oberoną

Oberonas, arba kitaip dar galite rasti Auberon, yra fėjų karalius viduramžių ir renesanso laikotarpio literatūroje. Gražus titulas, argi ne? Tačiau už to slypi įdomus dalykas. Juk tikriausiai ne kartą spėjote įsitikinti, kad niekas iš niekur neatsiranda. Taip pat ir Oberonas. Yra manoma, Alberich  yra tas asmuo, kuris įkvėpė Oberono personažą. Iš senos vokiečių kalbos “alb“ reiškia elfą, “rih“ – valdovą ar karalių.  Alberich yra legendinis Merovingian dinastijos burtininkas. Pasak legendos, Alberich yra Merowech, kurio vardas yra pavartotas Merovingian legendoje, tačiau kurio egzistencija nėra įrodyta, mirusiųjų pasaulyje gyvenantis “brolis“. Alberich pavyksta laimėti savo vyriausiam sūnui Walber Konstantinopolio princesės ranką. Niberlungų giesmėje, Burgundian poemoje, kuri yra parašyt kažkur 13 amžiuje, Alberich yra asmuo, kuris saugo Niberlungo lobį, tačiau yra vėliau Sigfrudo nugalimas.

Iš viso pirmą kartą Oberono vardas nuskamba 13 amžiuje prancūzų herojiniame epe. Čia jis ir yra aprašomas kaip fėjų nykštukas (kadangi jis įžeidė fėją, o ši nusprendė atkeršyti jam paversdama jį mažiuku, tačiau leido jam pasilikti savo grožį), kuris padeda herojui jo žygyje. Kūrinys vadinasi Les Prouesses et faitz du noble Huon de Bordeaux. Huon, Bordeauch grafo Seguin sūnus, keliauja per mišką, kuriame Oberonas gyveno. Huon yra įspėtas atsiskyrėlio apie ten gyvenantį Oberoną ir, kad gal verčiau vyrui ten geriau nei kojos nekišti. Tačiau kišo. Huon keliauja mišku. Jis sutinka Oberoną ir, kadangi Huon buvo gerai išauklėtas, jis pasisveikiną su Oberonu ir taip šis užsitarnauja fėjų nykštuko pagalbą savo kelionėje. Nužudęs Charlot, imperatoriaus sūnų savigynoje, Huon privalo keliauti pas Babilono dvaro valdytoją ir atlikti įvairius dalykus, kad užsitarnautų atleidimą. Spėkite, kas padeda tuos įvairius dalykus padaryti. Ogi, žinoma,  Oberonas.

Įdomiausia tai, kad šioji poema yra sukurta paimant tam tikrus faktus ir istorijos nuotrupas iš tikrojo herojaus gyvenimo. Šis žmogus gyveno 9 amžiuje, tačiau jo gyvenimas buvo truputį pagražintas. Šiame pasakojime Oberonas turėjo magišką taurę, kuri yra prilyginama  Šventuojam Graliui. Šioji taurė visados buvo pilna dorybės.

Šiam kartui tiek 😉


Šioji rubrika yra nauja ir ji ieško asmens, kuris norėtų knygose ieškoti tikrų faktų, legendų, mitų, asmenybių ir t.t.. Jeigu manai, kad gali atkasti istorijose tai, ką autoriai paslepia, užmaskuoja ar kaip nors meistriškai įpina į savo istoriją, parašyk mums kittywriterlt@gmail.com 


kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s