Meilės istorija – Jennifer Echols (knyga)


Ji rašo apie jį. Jis rašo apie ją.

O tiesa glūdi tarp eilučių.

Erina Blekvel visą laiką svajojo studijuoti kūrybinį rašymą Niujorke. Dėl to iki išnaktų triūsia kavinėje ir neišlaidauja. Turtinga valdingo būdo močiutė norėjo, kad vaikaitė studijuotų verslą ir perimtų šeimos žirgyną, bet Erina pasipriešino. Taip pažadėtasis palikimas atiteko beprotiškai patraukliam žirgų prižiūrėtojui Hanteriui. Erinai skaudu dėl močiutės nuosprendžio, tačiau tik toli nuo namų jos nepersekioja tragiško įvykio šešėliai.

Universitete prie Erinos rašymo grupės netikėtai prisideda žavusis Hanteris. Vaikinas, perskaitęs pirmąjį Erinos rašinį, apstulbsta: mergina rašo apie jį! Hanteris nelieka skolingas ir į Erinos istoriją atsako savo tekstais – intriguojančiais kūrinėliais, kurie visai grupei sužadina smalsumą ir pripildo Erinos širdį nepaaiškinamo virpuliuko.

Užsiplieskia ugningų žinučių mūšis, pamažu įaudrindamas abu jaunuolius.

Ar tekstai virs meilės istorija? O gal subliūkš it spalvingi muilo burbulai, palietę pilką žemę?..


 

Pagrindinė informacija cdb_Meiles-istorija_z1

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: Love story
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +13/14
Žanras: jaunimo literatūra, romantika, realistinė
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 264
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina)
Autoriaus puslapis: http://www.jennifer-echols.com/


Ar esate pasiruošę gauti ne tik nemokamą kūrybinio rašymo kursą Amerikos universitete, tačiau ir visa širdimi įsitraukti į knygos pasakojimą, kuriame slypi nuostabi drama? Aš tikrai drąsiai sakau TAIP!

Su Jennifer Echols knygomis tikrai ne kartą teko padraugauti. Kol kas draugystė nenuvylė. “Meilės istorija“ yra ketvirtoji mano skaityta šios autorės knyga (viena iš jų Lietuvoje nėra išleista). Taigi, paimdama į rankas “Meilės istoriją“ net neturėjau minčių, kad knyga man išnarins žandikaulį, nes ką jau ką, tačiau rašytoja moka įtraukti ir sudominti skaitytoją tiek, kad šis negalėtų imti ir lengva ranka numesti knygos.

Autorė nuo trečios klasės mokykloje stengėsi dalyvauti visose veiklose, į kurias būdavo įtrauktas rašymas. Baigusi mokyklą jį įstojo studijuoji muziką, tačiau vėliau pakeitė mokslų kryptį į anglų kalbą, ir teigia, kad nuo 19 metų yra visa širdimi ir siela atsidavusi rašymui. Amerikoje autorė yra ne tik viena iš garsiausių jaunimo rašytojų, tačiau ir kuria pelną nešiančias istorijas (pasižiūrėkite, Lietuvoje sulaukėme netgi trečios jos knygos! Paklausta, iš kur gi ji semiasi idėjų savo kūrybai, atsako, kad jos istorijas įkvepia patys paaugliai. O vėliau paaugliai masiškai skaito jos knygas 😉

Ketvirtadienio vakarą pasiėmiau knygą tik norėdama perskaityti kelis skyrius ir pasižiūrėti, kas gi manęs laukia už melsvo viršelio. Žinote, kuo visa tai baigėsi? Ogi tuo, kad vienu prisėdimu perskaičiau visą knygą ir…. pradėjau trokšti, kad joje būtų buvę daugiau puslapių ne tik todėl, kad istorija buvo neapsakomai  įdomi, tačiau ir todėl, kad ir (čia būtų knygos minusas) ne visi klausimai, kurie yra iškelti pasakojime, pabaigoje yra atsakomi. Man trūko tokios tvirtesnės pabaigos, kuri leistų pasijusti, kad istorija tikrai pasibaigė, kad viskas, čia paskutinis šios dviejų jaunuolių meilės istorijos puslapis, kad jokio tęsinio nėra. To man trūko ir, pabaigusi skaityti knygą, puoliau žiūrėti, ar kartais nėra tęsinio. Deja, antros dalies nėra.

Tačiau pereikime prie linksmesnių ir geresnių šios knygos vietų. Kaip, pavyzdžiui, kūrybinio rašymo kursų. Nors čia nerasite jokio vadovėlio, kaip rašyti istorijas, tačiau galėsite dirstelėti, kaip gi vyksta kūrybinio rašymo kursai ir gal netgi sumanysite surengti juos savo mieste ar miestelyje. Ką jau ką, bet mano galvoje tikrai sukasi šis sumanymas.

Man knygoje nepaprastai patiko tai, kad ne tik kalbama apie patį istorijų rašymą, bet jie yra pateikiami taip, kad kartu su knygos veikėjais skaitytojas galėtų ieškoti tarp eilučių to, kas leistų jiems suvokti, kas gi vyksta Erinos ir Hanterio galvose. Taip pat mane sužavėjo tai, kaip kiti veikėjai nagrinėja šias istorijas. Erinos įžvalgos apie pirmą Hanterio istoriją privertė mane maloniai nustebti ir šyptelėti, nes, prisipažįstu, nebūčiau taip gudriai sugalvojusi tokių interpretacijų. Baltas pavydas sukilo 😀

Taipogi abiejų veikėjų istorijos nebuvo vienodo stiliaus. Bent jau tikrai iš pat pradžių. Buvo galima pajusti, kad jas sukūrė skirtingi asmenys, nors Erinos istorijos link knygos pabaigos buvo… net nežinau…truputį prarandančios tai, ką buvo pateikusi pirma jos istorija. Todėl tiesiog nejaučiau skirtumo ar tai veikėjo sukurta istorija, ar autorės. Jos paprasčiausiai susiliejo.

Kitas dalykas, kuris man patiko istorijoje, tai įtampos palaikymas tarp pagrindinių veikėjų. Viso skaitymo metu jaučiau tarp jų esančius neišsakytus jausmus bei troškimus.  Tiesiog sunku buvo to nepastebėti 😀 Todėl nereikia stebėtis, kad noras pasiekti tą vietą, kada veikėjai patys neištvers ir vienas kitą prirems prie sienos, buvo mano varomoji jėga. Tačiau turiu pripažinti, kad vienos skaitytojos išsakyta pastaba, kad istorija sukasi aplink tai, kad veikėjai tiesiai šviesiai vienas kitam nieko neišsako ir tiesiog gražiai vienas kitą ignoruoja, yra taikli. Jeigu ne tai,  šios istorijos net nebūtų. Todėl iš dalies kai kurie skaitytojai tikrai gali pajusti, kad istorija yra kaip ir priversta ar primesta. Asmeniškai, aš tiesiog mėgavausi istorija ir jos man suteikta pramoga.

love story meiles istorija merginaDar vienas dalykas, kurį noriu paminėti, yra skirtingų socialinių sluoksnių pabrėžimas šioje istorijoje. Knygoje tai yra labai svarbus aspektas ir, žinoma, priežastis, kodėl mes turime dramos šioje istorijoje. Kad būtų kiek aiškiau, atskleisiu jums truputį knygos turinio. Erinos močiutė yra turtinga žirgyno savininkė, tačiau anūkė nepaveldės turtų, kadangi nusprendė pasipriešinti močiutės įnoriams ir milijonieriumi pavertė Hanterį, žirgyno darbuotojo sūnų.

Veikėjų rolės pasikeitė, tačiau jų praeitys yra vis ir vis primenamos skaitytojams, kad kartais netgi gali pasidaryti ne juokais ir bloga. Tai buvo dar vienas minusas šioje knygoje. Tačiau kai užmerki vieną akį, tas nuolatinis priminimas nėra žūtis. Pats faktas, kad veikėjai užėmė vienas kito vietą socialinėje piramidėje, man patiko. Tai tarsi buvo autorės žinutė, kad likimas yra nenuspėjamas. Šiandien gal užmigsi pilyje, bet ryt gali atsibusti pašiūrėje.

O kaip patys veikėjai? Hanteris ir Erina tikrai nėra plokšti veikėjai, tačiau nesiryžtu teigti, kad jie gali išlįsti iš knygos ir tau paspausti ranką. Šie veikėjai paprasčiausiai buvo įdomūs personažai, kurių varomoji jėga buvo skaitytojui pristatyta iškart. Dėl šios priežasties buvo lengva suvokti, kokio tipo asmenys jie yra, kaip atrodo (Hanteris – šviesiaplaukis mėlynakis, turi randą; Erina – raudonplaukė, strazdanota) tačiau juos tikrai dar galima buvo patobulinti. Tačiau nesiginčysiu, Hanteris istorijoje man patiko ir norėčiau, kad realybėje toks mano kelyje pasimaišytų.

Viską sumetus į krūvą ir įvertinus tai… knyga yra nuostabi ir skirta romantikams ir tiems, kurie tiesiog nori paprastos, lengvos, įtraukiančios istorijos vakarui. Istorijos, kuri pasakoja apie maištingą veikėją, žaidimą rolėmis visuomenėje ir mėginimą surasti būdą, kaip užkasti karo kirvį.  Istorijos, kuri leistų mintimis nukeliauti pasimokyti kūrybinio rašymo 😉 Šioji, kaip ir kitos Jennifer Echols knygos, tam idealiai tinka. Bet, žinoma, knygos nedrįsčiau rekomenduoti žmonėms, kurie ieško kažko labai gilaus ar naujo, negirdėto. To tikrai čia nerasite.

Kitos autorės knygos Lietuvoje

cdb_Tave-pamirsus_z1cdb_Deginant-tiltus_z1 


keturi permatomas

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s