Hunting Lila – Sarah Alderson (knyga)


17 – metė Lila turi dvi paslaptis, kurias yra pasiruošusi nusinešti į kapą. Pirmoji yra ta, kad ji gali judinti daiktus, kai į juos pasižiūri. Antroji, ji yra nuo mažens įsimylėjusi savo brolio geriausią draugą.

Po užpuolimo, kai ji atskleidė savo unikalius sugebėjimus, Lila nusprendė pabėgti pas vienintelį asmenį, kuriuo gali ji pasitikėti – pas savo brolį ir Aleksą. Jie gyvena Pietų Kalifornijoje, kur jie dirba slaptai organizacijai pavadinimu Unit. Lila vėliau sužino, kad jos brolis ir Aleksas  medžioja žmones, kurie nužudė jos motiną prieš penkerius metus. Ir kad jie juos surado.

Pasaulyje, kuriame niekas ir nei vienas neatrodo taip, kaip iš tikrųjų yra, Lila greitai suvokia, kad ji nėra vienintelė – yra kitų žmonių kaip ji – žmonės, su nepaprastais gebėjimais- ir jos motinos žudikas yra vienas iš jų…


Pagrindinė informacija: 

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2011
Originalus pavadinimas: Hunting Lila
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Lila
Patartinas amžius: +14
Žanras: jaunimo literatūra, romantika, paranormalus, fantastika,
Mitinės būtybės/padarai/ galios: telekinezė
Puslapių skaičius: 318
Pasakotojas: mergina
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.sarahalderson.com


Sarah Alderson knyga Hunting Lila yra laimėjusi Kingston Book Award. Didžiąją savo gyvenimo dalį autorė pragyveno Londone. Tačiau vieną dieną su savo vyru ir dukra paliko šį miestą ir pradėjo keliauti po pasaulį ieškodami vietos, kurią galėtų pavadinti namais. Po beveik vienerių metų paieškos, jie įsikūrė Bali ir čia pragyveno penkerius metus, kol vėl atsirado noras keliauti.  Šiuo metu jie yra įsikūrę tarp Londono, Kanados, Indijos ir Amerikos.

Šią knygą ganėtinai ilgai planavau skaityti, kadangi joje žaidžiama su viena detale, kuri atrodo visai nieko: mergina įsimyli brolio geriausią draugą. Nežinau kaip kitiems, tačiau man šis dalykas yra nepaprastai įdomus ir norėjau pasižiūrėti, kaip autoriai sugeba sužaisti su šiuo elementu savo istorijose. Taigi, pradėjau savo kelionę po knygų pasaulį ir radau šį romaną.

Chad Michael Murray įkūnytų Aleksą

Gaila, kad knygų turiniai nėra kaip vynas: kuo ilgiau atidėlioji ją perskaityti, tuo geresne ji vėliau pavirsta. Šioji istorija mane tik erzino. Kodėl nenusviedžiau jos į šalį? Ogi  būtent dėl tos detalės, dėl kurios ir nusprendžiau šią knygą pradėti skaityti. Mintyse plakiau save botagu ir raginau įveikti knygą. Kraujas iš tikrųjų tekėjo upeliais 😀

I felt his other hand sear hot against my cheek. He bent his head, and in a voice that Jack couldn’t hear, said, “When you came down the stairs, and fell into me, that was the moment.” Then his lips pressed against mine.

Kaip galite perskaityti anotacijoje, pagrindinė veikėja Lila atvyksta iš Londono pas brolį į Ameriką. Čia ją iškart pasitinka įvairios paslaptys: kam brolis ir Aleksas dirba, kodėl ją norima išsiųsti atgal į namus, kodėl yra kreipiama tiek daug dėmesio į apsaugą ir t.t.

Taip pat mergina turi kovoti su savo jausmais Aleksui, kuris yra už ją vyresnis ne keliais metais. Tarsi nebūtų  viso to per mažai, atsiranda moteris, kuri gundo Aleksą.

“It’s Lila–come on, Jack. She might be a little impulsive but that doesn’t make her a sociopath.’
I swivelled my gaze to Jack, trying my best not to look like a sociopath.

Ir kas, kad knyga yra kažką laimėjusi, kad jos įvertimas geras, man ji tiesiog nelipo. Norėjau ją pamilti, o tik išmokau nekęsti. Pagrindinė veikėja atrodė kaip kokia blondinė (atsiprašau iš karto visų šviesiaplaukių merginų), bet nesinaudodama stereotipais būtų sunku kitaip įvardinti šią veikėją. Ji yra tikra naivuolė, kūdikis vaikščiojantis paauglės kūne. Norėjau ją pamilti, bet nesugebėjau. Didžiąją istorijos dalį aš tiesiog norėjau ją gerai pakratyti.

O kas blogiausia, viskas buvo pasakojama iš jos perspektyvos. Dėl šios priežasties visa istorija buvo kažkokia saldžiai klampi, skrajojanti padangėse, o tai ne juokais pešasi su tuo, kad tai, kas vyksta istorijoje, yra rimta ir labai pavojinga. Juk, po galais, čia įvelta kariuomenė, ginklai, gaudynės, žudynės, eksperimentai su žmonėmis… tačiau viskas, deja, pagrindinės veikėjos pasakojimo būdu nublanksta, ir aš vis nesilioviau vartyti akių.

Norėjosi aštrumo iš šios istorijos.

Nors pasakojimo būdas nebuvo labai jau smagus man, tačiau viskas istorijoje atrodė sudėliota logiškai ir visas sukurtas pasaulis, nors ir nebuvo naujas, tačiau jis nebuvo toks, kuris labai jau atbaidytų skaitytojus. Tačiau išrankiems, daug skaitantiems, istorija tikrai gali pasirodyti kaip copy/paste rinkinys.

He finished tying the knot and looked me in the face and I felt my gaze fall from his eyes to his lips and back again. “Why are you giving it back to me?“ I asked. He pressed his thumb to my bottom lip and I heard an intake of air. That was me, I thought, before my head started to spin. Then he bent his head and kissed me. Just lightly, for a short few seconds before drawing away again.

Bet, dar norėčiau pasakyti vieną gerą šios istorijos dalyką; kūrinyje buvo tvistų. Jau buvau taip nusivylusi knyga, kad net nemėginau spėti, kas joje vyks toliau ir daugiau skaičiau kaip koks robotas, kuris tiesiog norėjo padėti mintyse varnelę, kad padarė kažkokį darbą. Taigi, kai staiga buvo numesta visą istorijos siužetą aukštyn kojomis apverčianti bomba, buvau priversta plačiau atsimerkti ir netgi išsižioti iš nuostabos.

Taip pat knygos pabaigoje tikrai yra veiksmo, gaudynių ir pavojingų vietų. Bent jau šiokia tokia kompensacija po knygos pradžios, kurioje daugiau kreipiama dėmesio į merginos jausmus.

Nors antrosios knygos pavadinimas gundo tęsti seriją, bet kažkodėl nemanau, kad ją įveiksiu. Jau pirma buvo geras iššūkis. Nebent kas nors užplauktų ir tada griebčiau antrą dalį. Taigi, kaip galite suprasti, knyga nepatenka į mano rekomenduojamų knygų sąrašą. Ypatingai nesiūlau jos skaityti tiems, kurie ieško kažko naujo ir atgaivinančio. Šioji istorija yra ganėtinai paprasta.  Nuobodžiam vakarui ji tikrai tiks. Bet tikrai ne daugiau.

Visos serijoje esančios knygos:

dvi kates

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.