R.I.P. – KNYGOS, kurios… (7)


Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir t.t. dalys išeina ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Tad tik dar džiugiau, kai leidyklos nusprendžia vis dėlto tęsti atrodo mirusias serijas, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, ne visoms serijoms lemta turėti pabaigą.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


runųNežinau, ar yra neskaičiusių knygos Runų ženklai, tačiau labai rekomenduočiau šią fantastinę istoriją! Bet… labai gaila, tačiau tai yra mirusi serija, kurią sudaro dvi dalys (antra – Runų šviesa).

Tai fantastiška, siautulinga istorija, nukelianti į senųjų skandinavų epų gelmes: padūkusi, kvapą gniaužianti, sklidina nuotykių, įtampos ir neprilygstamos vaizduotės žaismo.
Madė Smit, nuo gimimo turinti ant rankos rūdžių spalvos runos ženklą, visada tarp savo kaimelio žmonių jautėsi svetima. Mat dorybingieji Malbrio gyventojai tikėjo, neva tokia pragaišties žymė – tai senųjų dievų simbolis, kerų ženklas. O tai, kaip visi žino, – tiesus kelias sumaištin. Ir mirtinai pavojingas.
Tačiau Madei patinka kerėti – tegu tik tam, kad sutramdytų kelis suįžūlėjusius goblinus. O pats geriausias jos bičiulis – klajūnas Svetimšalis, dar vadinamas Vienaakiu, – kaskart apsilankęs atskleidžia jai vis naujų paslapčių: apie senuosius dievus, stebuklingas galias, runas ir burtažodžius. Bet kartą sugrįžęs, Vienaakis paprašo jos padėti atverti Raudonojo Arklio kalvą ir nusileidus į Apatinio pasaulio požemius atgauti senųjų dievų lobį…
Antraip tikriausiai neišvengiamai ateis visa ko pabaiga. Ir vėl…


vilkoVilko brolio knygų serijos viršeliai tokie dailūs, kad tiesiog verčia paimti knygas į rankas, kurios, deja deja, tačiau lietuviškai pritrūko dvejų dalių, kurios labai tikėtina, kad taip ir nepasirodys.

Tai pirmoji Sakmių iš glūdumos ciklo knyga.
Čia pasakojami Torako nuotykiai girioje ir už jos pakraščių, jam persekiojant sielų rijūnus, kuriuos jis siekė nugalėti.

Tai jaudinantis pasakojimas apie draugystę, išlikimą ir išdavystę. Sakmė perkelia į senovės girių glūdumą, į vilkų ir taurų pasaulį, į aplinką su įprastais jai burtais, gamtos gaivalų baime, kur klajoja medžių dvasios ir slaptūnai, kur pasitikėdamas draugu gali prarasti gyvybę…


šešėl

Šešėlių kerėtojas – beveik prieš dešimt metų išleista knyga, nesulaukusi savo poros.

Vikaras Obadijus Demurelas – „daugiau nei tik žmogus, bendrauja su mirusiaisiais – tai šešėlių kerėtojas“. Pasitelkdamas blogį ir piktąsias jėgas, jis siekia užvaldyti aukščiausią visatos galią. Jo neįstengia sulaikyti niekas.

Jam atrodo, kad kai į jo rankas pateks abu paslaptingieji Keruvimai, prieš jį klaupsis net Dievas, ir jam paklus visos gamtos stichijos. Tačiau jo kelyje atsiranda kliūčių – tai juodaodis Rafa, Keitė, Tomas ir paslaptingasis kontrabandininkas Džeikobas Kreinas, kurie stoja į kovą su blogiu.


grimpou

Deja, toks pat vienišas liko Grimpou. Nematomas kelias, kuris iš tiesų turi antrą dalį.

1313 metų žiemą jaunuolis, vardu Grimpou, aptinka snieguotuose Ulpenso kalnuose šiurpų radinį – žmogaus lavoną. Netrukus Grimpou atskleis, kad kalnuose miręs riteris nešė paslaptingą žinią ir keistą akmenį, kurie visiems laikams pakeis jo gyvenimą ir likimą.


monstrųMonstrų vidurinė yra tikrai labai žinomas prekinis ženklas, įkvėptas klasikinės fantastikos ir siaubo istorijų, apimantis knygas, filmukus, lėles, makiažo priemones, video žaidimus… Lissi Harrinson knygos pasirodė netgi Lietuvoje, tačiau čia taip ir nepasirodė ketvirtoji, paskutinė serijos dalis.

BŪTI TOKIAM KAIP VISI – NEBEMADINGA.
Sveiki atvykę į MONSTRŲ VIDURINĘ. Čia trūkumais žavimasi.

MELODĖ KARVER
Nauja nosis
Iki ausų įsimylėjusi savo naują kaimyną Džeksoną – prašmatnų apkiautėlį
Dėvi senus sportinius marškinėlius, mūvi juodus džinsus ir rožinius Converse sportukus
Melodė su šeima atvyko iš Beverli Hilso į Salemą, Oregone, kur grynas oras. Melodei išoperuota nosies kuprelė ir jau nebekankina alinantys astmos priepuoliai, dabar ji – Merstono vidurinės „gražuolė“. Labai gaila, kad Melodė jaučiasi apgavikė, bet tik… iki pažinties su Džeksonu. Tačiau gal ir vaikinas turi paslapčių?
Ar tai susiję su visiškai neįtikimais pasakojimais apie… gyvus monstrus?

FRENKĖ ŠTEIN
Naujokė… na, bet tai nieko nuostabaus
Bretas – jos svajonių vaikinas. Bet šis turi labai pavydžią merginą
Dėvi šiurkštų vilnonį kelnių kostiumą
(tačiau mėgsta mini sijonėlius ir kašmyrines palaidines be rankovių)

Frenkė visą gyvenimą praleido Saleme, kita vertus, jai – tik penkiolika dienų. Frenkė tikisi užkariauti vidurinę, vaikinus ir parduotuves išvardinta tvarka. Tačiau aplinkiniai, užuot žavėjęsi jos išskirtiniu mados pojūčiu, bjaurisi šviesiai žalia jos oda. Siekdama Merstono vidurinėje pritapti prie normių, turi slėpti savo monstrišką prigimtį.
Tačiau dėl slapto bučinio Frenkė pasiryžusi surizikuoti viskuo ir ši klaida jai gali brangiai kainuoti.
Melodė ir Frenkė stengiasi savo trūkumus paversti pranašumais. Bet ar Merstono vidurinės normiai pasirengę permainoms?
Ar gali monstras išlikti normių pasaulyje?
„Monstrų vidurinė“ – tai pirmoji tokio paties pavadinimo Lisi Harrison knygų ciklo dalis.


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!

egliosha logo

Reklama

4 thoughts on “R.I.P. – KNYGOS, kurios… (7)

  1. Ak, kaip gaila runų ženklų :/ O būdama gal penktoj klasėj tiesiog prarijau visas lietuviškai išleistas Klanų karių serijos knygas. Gaila, kaip sustojo ties ketvirta dalim, taip ir nebeleido daugiau :/

    Patinka

  2. Bartimėjaus trilogija pilnai išversta į lietuvių kalbą. Nėra tik priešistorės, Saliamono Žiedo (Ring of Solomon), kuri neturi jokios įtakos trilogijai (nors tikrai yra labai šmaikšti ir gera, rekomenduoju skaitantiems angliškai)

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.