Laukimas – Maggie Stiefvater (knyga)


Ilgesys.
Suradę vienas kitą, Greisė su Semu žino, kad turės kovoti, jog liktų drauge. Semas turės atsisveikinti su vilkolakio praeitimi. Greisei teks stoti akis į akį su ateitimi, kuri atrodo vis niūresnė.

 Praradimas.
Jųdviejų pasaulyje pasirodo naujas vilkas, vardu Koulas, kurio praeitis buvo kupina skausmo ir pavojų. Stengdamasis įveikti savo demonus, jis kabinasi į vilko gyvenimą ir nori atsikratyti žmogiškų ryšių.

 Laukimas.
Greisei, Semui ir Koului gyvenimas yra nuolatinė kova tarp dviejų jėgų – išlikti vilku ar žmogumi – ir ta kova neatsiejama nuo meilės. Meilė kankina ir suteikia sparnus, išlaisvina ir įkalina, gundo ir gąsdina. Jų pasauliui byrant į šipulius, gelbsti tik meilė. Bet ar jos pakaks?


laukimas
Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2010
Originalus pavadinimas: Linger
Ankstesnės dalys: Virpėjimas
Serijos pavadinimas: Mersi Folso vilkai
Patartinas amžius: +13
Žanras: jaunimo literatūra, fantastika, vilkai, meilė
Puslapių skaičius: 344
Pasakotojas: merginos/vaikinai
Autoriaus puslapis: http://www.maggiestiefvater.com


autorė

Maggie Stiefvater, kaip minėjau ankstesnėje apžvalgoje, yra tikrai spalvinga ir nestandartinė asmenybė. Ji dažniau kalba apie savo automobilį nei apie vaikus. Ji kuria nuostabius spalvingus piešinius. Ji rašo nusistatytomis valandomis, kūrybą paversdama tam tikru darbu. Ir ji dievina vilkus.

P.s. Tai yra antros dalies apžvalga. Jeigu neskaitei pirmos dalies, šioje apžvalgoje gali aptikti spoilerių.

Laukimas – antroji Mersi Folso vilkų serijos dalis originalo kalba pasirodė tik po dvejų metų po Virpėjimo. Ir mano akimis ji buvo “pernešiota“. Pirmiausia dėl to, kad autorė (mano nuomone) pasielgė labai blogai jau pačiame pirmame skyriuje išduodama svarbiausią aspektą, kuris galėjo tik sustiprinti įtampą visos istorijos eigoje paliekant skaitytoją tamsoje spėliojantį, kas gi nutiks.

Virpėjimą autorė užbaigė per daug nekankindama savo mielų skaitytojų, bet užtai Laukimas prasidėjo dideliu spyriu kur nesueina (jei neskaitėte, neišduosiu kokiu), kuris visos istorijos metu vis badė pirštu į save ir vertė spėlioti na tai kada??? Ir kaip? Ir iš viso – kodėl? Kai pagalvoji, gal ir protingai buvo pasielgta pirmajame skyriuje, kadangi nors knygoje lyg ir nebuvo kažkokių sukrečiančių įvykių, tačiau iki pat pabaigos buvo išlaikoma didelė įtampa, kuri sprogo finiše lyg koks fejerverkas. Tačiau vis tiek vertinu tik trim kačiukais, nes man viskas pasirodė kiek ištempta.

Semas ir Greisė lyg ir gyvena sau laimingi, planuoja savo bendrą ateitį, tačiau merginos liga viską apverčia aukštyn kojomis. Šioje dalyje išnaudota taktika išskirti įsimylėjėlius, taigi gauname didelę širdį draskančių jausmų dozę. Laukimas nėra optimistiška knyga, labiau jau persunkta nelaimės nuojautos.

gervėsBuvau atvira žaizda.
Nerasdamas ramybės basčiausi po namą, norėjau jai paskambinti, nors bijojau pridaryti bėdų, bijojau kažko, bevardžio ir milžiniško. Žingsniavau, kol pavargau, jau nepajėgiau stovėti ant kojų, tik tada užlipau į savo kambarį. Nejungdamas šviesos atsiguliau į lovą, rankas ištiesiau per čiužinį, gėlė delnus, nes po jais nebuvo Greisės.

Bet. Šioje dalyje atsiranda papildomi pagrindiniai veikėjai – Izabelė ir naujasis vilkas Koulas, kurie nėra kažkokie paprasti, įprasti nuobodūs žmonės, o su savo istorijomis, charakteriais ir problemomis. Izabelė turtuolių dukrelė, jaučianti kaltę dėl brolio Džeko mirties po to, kai bandė jį išgydyti suleisdami meningokoku užkrėsto kraujo. Ji greit pajunta artumą Koului, kuris pilnas savižudiškų minčių ir kaltės, ir tiesiog norintis panirti į užmarštį.

– Ar nebijai? – netikėtai paklausė Izabelė.
Ir aš atsimerkiau. Nė nepastebėjau, kada spėjau užsimerkti. Ji spoksojo nenuleisdama akių.
– Ko?
– Prarasti savastį.
Pasakiau jai tiesą:
– To ir viliuosi.

Jie man ko gero patiko labiau nei Greisė ir Semas. Greitosiomis perbėgusi goodreads puslapyje autorės knygų sąrašą atradau, kad šią seriją sudaro ne trys, o keturios knygos (OMG!), o ta ketvirtoji – Sinner (Nuodėmingasis) – skirta būtent šiai neįprastai porai. Jų dėka istorija krypsta kiek kita linkme, išmastomos naujos virsmo vilku teorijos, šie veikėjai įneša tikrai nemažai šarmo, tad nenuostabu, kad knyga pasakojama ir jųdviejų lūpomis. Todėl Semas ir Greisė, nors visas veiksmas sukasi aplink juos, tarsi nustumiami į antrą planą.

Šioje dalyje figūruoja dvi skirtingos poros – Izabelė su Koulu, tokie uždegantys, impulsyvūs, smarkūs, ir Semas su Greise – romantiški ir pastovūs, tarsi užsidarę savo santykių burbule, ir besistengiantys nematyti nieko, kas vyksta aplink, slepiantys savo baimes ir ignoruojantys nenumaldomai artėjančią kulminaciją.

Autorė vis žeria naujų akivaizdžių užuominų, ir kartais man norėjosi galvą nusirauti dėl nutylėjimų tarp veikėjų, kurie nors atrodo deda į kelnes, mato kas akivaizdu, o vis tiek tyli. O va čia ateina Izabelė ir išrėžia į akis visą tiesą 😀

Istorijos pabaiga, nors ir galvojau nuspėjusi, vis dėlto mane šiek tiek nustebino. Už tai galėčiau uždėti riebų pliusą. Pabaiga buvo aiški, tačiau ji buvo susukta kiek kitaip, nei aš tikėjausi, ir dabar įdomu, kaip veikėjai išspręs iškilusią dilemą ir ar pasitvirtins Koulo iškelta nauja vilkų teorija.

trys permatomas

egliosha logo

Reklama

4 thoughts on “Laukimas – Maggie Stiefvater (knyga)

 1. Skaičiau abi dalis, išskyrus trečią. Geros knygos, vėl gi, rašytoja apsikrėtusi knygų apie vilkolakius rašymo liga 🙂 Kažkaip keista, kad fantastinės būtybės, kaip vampyrai, vilkolakiai ir angelai kiekvienoje knygoje mums pateikiamos vis kitaip… Bet būtent todėl ir įdomu skaityti 🙂

  Patinka

  1. Beje. Man neleidžia komentuoti ant puslapio “Ekranas“, tai pakomentuosiu čia 🙂 Ten, kur filmų premjeros, pats pirmas įrašas, jei neklystu, yra “Liepsnojantis įtūžis“, tiesa? O neturėtų būti “Strazdas giesmininkas antra dalis“?

   Patinka

   1. Nekelk panikos 😀 Jau galvojau, kad ką sumaišiau.
    Neatidžiai perskaitei, kas parašyta prieš pavadinimą:
    Sukurtas pagal knygą: Liepsnojantis įtūžis

    Paties filmo pavadinimo neįvardijau. Minėjau tik knygą 😀

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s