R.I.P. – KNYGOS, kurios… (6)


Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir t.t. dalys išeina ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Tad tik dar džiugiau, kai leidyklos nusprendžia vis dėlto tęsti atrodo mirusias serijas, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, ne visoms serijoms lemta turėti pabaigą.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


gelezies karaliusGalbūt kažkas labai nustebs, tačiau originalo kalba Geležies fėjūnų seriją sudaro ne 4 knygos, kaip yra Lietuvoje, o netgi 7! Ar likusios dalys bus išverstos į Lietuvių kalbą – nežinia. Šiose dalyse yra toliau pasakojama apie Meganos brolį Itaną.

Meganos Čeis laukia paslaptinga lemtis – tokia, kokios ji negalėtų net įsivaizduoti.

Kai Megana buvo šešerių, pradingo jos tėvas. Nuo tada mergaitės neapleido jausmas, kad jos gyvenimas klostosi… keistai. Jai niekaip nesisekė pritapti mokykloje, nesijautė sava ir namie.
Vieną dieną iš toli ją ėmė stebėti mįslingas jaunuolis, o pokštininkas geriausias draugas netikėtai tapo įtartinai globėjiškas – Megana pajuto, kad netrukus viskas pasikeis.
Tačiau ji niekada nebūtų atspėjusi tiesos – kad yra paslaptingo fėjūnų karaliaus duktė ir bus neišvengiamai įtraukta į mirtiną karą. Dabar Meganai teks išsiaiškinti, kaip toli ji pasirengusi eiti, kad išgelbėtų tuos, kuriuos myli, kad sustabdytų blogį, kuriam nedrįsta pasipriešinti joks fėjūnas… ir kad apgintų meilę tam, kuris verčiau ją pasmerks mirčiai, nei įsileis į savo ledinę širdį.

Aš esu Megana Čeis.
Mažiau nei po dvidešimt keturių valandų man sukaks šešiolika. Apie šį nuostabų amžių sukurta nesuskaičiuojama daugybė poemų, dainų ir istorijų, apie amžių, kai mergina suranda savo tikrąją meilę, žvaigždės šviečia tik jai, o žavus princas ją nuneša pasitikti saulėtekio.
Nemanau, kad man taip nutiks.


mistinis

Gaila, tačiau panašu, kad dar viena mirusia trilogija taps Mistinio miesto serija… Kol kas išleisti tolesnės dalies Nuodinga širdis leisti nėra planų, o trečia dalis originalo kalba bus išleista apskritai nežinia kada.

Magiškas miestas padalytas.
Bręsta maištas.
Įsižiebia amžina meilė.

Manhatane, dar vadinamame Mistiniu Miestu, turtingieji ir galingieji tarpsta dangoraižiuose – Viršūnėse. Vargšai glaudžiasi purvinose Gilybėse šalia mistikų. Šių skleidžiama energija palaiko miesto gyvybę.
Viršūnėse gyvenanti Arija Rouz yra beprotiškai įsimylėjusi Tomą Fosterį. Bent jau šitaip jai buvo pasakyta.
Vieną dieną Arija prabunda su baisiomis atminties spragomis. Mergina neprisimena slaptų pasimatymų su Tomu, amžino savo tėvo priešo sūnumi, tuo labiau neprisimena, kad būtų jį pamilusi. Dabar jie su Tomu sužadėtiniai, jų sąjunga galiausiai užglaistys ilgamečius dviejų šeimų kivirčus.
Gilybėse Arija sutinka Medžiotoją – nuostabų maištingą mistiką, galintį atskleisti jos praeitį. Atverdama tamsias praeities paslaptis, mergina rizikuoja amžinai prarasti tikrąją meilę.


smaragdinisSmaragdinio atlaso serija skirta tiek vaikams, tiek paaugliams; tai maginės nuotykių knygos, kurias goodreads logo vartotojai įvertino tikrai aukštu balu, tačiau Lietuvoje trečios dalies jau laukiame dvejus metus… Tikimės, kad galiausiai ji pasirodys ir nudžiugins mūsų skaitytojus.

KEITĖ – vyriausia. Vienintelė prisimena tėvus. Pažadėjo globoti broliuką ir sesutę iki pat sugrįžimo.
MAIKLAS – knygius. Liesas, prakaulus. Kiekvienoje prieglaudoje kam nors užkliūva (jo akiniai vis atsiduria tualete). Mėgsta istorijas apie burtininkus, ypač tas, kuriose veikia dvorfai.
EMA – mažutė triukšmadarė. Atsidavusi broliui ir seseriai. Laiko Maiklą dideliu keistuoliu, bet duoda atkirtį kiekvienam, kas taip sako. Dusyk paslapčiom įmetė Maiklo akinius į tualetą.
Įsidėmėkite:
1. Magija yra tikras dalykas.
2. Ema moka žodį „prašau“.
3. Tik jie vieni gali išgelbėti pasaulį.
Nuostabiausias yra numeris 2.

Kvapą gniaužiantys nuotykiai ir nepakartojamos išdaigos!
Smaragdinis atlasas Keitę, Maiklą ir Emą nubloškia į keistus, pavojingus kraštus.
Ši trijulė pasiryžusi išsaugoti šeimą (bet išgelbsti ir pasaulį).
Snieguotą žiemos naktį tamsios jėgos išplėšia iš namų tris mažus vaikus. Praėjo dešimt metų, bet Keitė, Maiklas ir Ema vis dar nežino, kas ir kodėl išdraskė jų šeimą.
Atsakymas slypi užburtame Atlase.
Naudojantis Atlaso galiomis vaikai nutremiami į šalį, kurią valdo auksaplaukė Grafienė ir jai pavaldi besielių Rėksnių armija. Netrukus Keitė, jos broliukas ir sesutė įveliami į neįtikėtiną nuotykį, kuriame susiduria su belaisviais vaikais, nelauktais sąjungininkais, vilkais, milžinu su kardu, dalyvauja požemių mūšiuose, prašmatniame vaiduokliškame pokylyje ir įsivelia į trijų neapsakomą galią suteikiančių Knygų paiešką.


krankliųNustebau, tačiau Kranklių giria turi ir tęsinį nuostabiu pavadinimu Stiklo giria, kuris originalo kalba išleistas jau prieš trejus metus, tad lygiai tiek skaitytojai laukia jo Lietuvoje. 

Nasrijos imperija, apimta nepasotinamo godulio, gviešiasi sunaikinti paskutinę žalią salelę, girių šalį Ūksmynę, dar išlikusią užterštoje ir suniokotoje žemėje. Imperijos pasiuntinė ledi Langa randa pagalbininkų išdavikų tarp girėnų, nepatenkintų karaliaus Ąžuolo valdymu. Ūksmynės ginti stoja keturiolikmetis nuotekininko mokinys Arkas, kuris netyčia nugirsta apie sąmokslą, ir jo bičiulis Gliaumas, o jiems padeda visos gamtos galios, net Korvena, Kranklių girios karalienė. Ar jiems pavyks išgelbėti medžių kraštą? Ar supercivilizuotoji Nasrija atsisakys savo piktų kėslų?


bėgantisNors Bėgantis labirintu buvo išleistas du kartus dviem skirtingais viršeliais, filmas, pastatytas pagal šią knygą susilaukė didžiulio pasisekimo, tačiau tikimybė sulaukti šios serijos tęsinių labai menka…

Tomas pabunda kylančiame lifte ir neprisimena nieko, tik savo vardą. Atmintis tuščia. Toks jis ne vienas. Kai durys atsiveria, Tomą apsupa įvairaus amžiaus vaikai ir pasveikina atvykusį į Traką – aukštų labirinto sienų apsuptą žalumos salelę. Kaip ir Tomas, trakiečiai nežino, kodėl ir kaip ten pakliuvo. Žino tik tai, kad kiekvieną rytą atsiveria akmeninės durys į neaprėpiamą labirintą, o naktį aklinai užsidaro, sergėdamos nuo ten gyvenančių monstrų. Kas trisdešimt dienų liftas pristato naują vaikiną. Tomas buvo lauktas labirinto naujokas, bet kai kitą dieną liftas pakelia pirmą merginą, įprasta tvarka griūva. Dar daugiau sumaišties sukelia atvykėlės prieš komą perduota žinia. Gali būti, kad Tomas yra svarbesnis, nei įsivaizdavo. Kaip atrakinti atmintį ir nulaužti labirinto kodą?!


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!

egliosha logo

 

 

Reklama

16 thoughts on “R.I.P. – KNYGOS, kurios… (6)

 1. Rick Riordan knygos tikrai vertos lietuviško vertimo. Nors serijos ir yra kitos, veikėjai tie patys. Magnus Chase 1 knyga buvo puiki vertimui, nors 2 jau sunkesnė. Taip pat ir Cassandra Clare visos knygos. Nors Kaulų Miesto serija baigiasi ties 3 knyga, likusios autorės knygos labai įdomios. Mano mėgstamiausia knygų serija.

  Taip pat Siuntėjo serijai trūksta pabaigos. Nors Gathering Blue ir yra apie kitus veikėjus, bet likusios knygos pasakoja apie Joną ir jo tolimesnį gyvenimą. Skaičiau visas knygas, ir ypač Gathering Blue yra knyga, kurią smagu versti. Visi tie akcentai ir tie vardai, kurie keičiasi žmogui augant…

  Patinka

 2. Alison Goodman knygos “Eonas“ (“Eon“) antroji dalis “Eona“ taip ir liko neišversta. Ir Graeme Simsion knygos “Rožės projektas“ (“Rosie Project“) tęsinys “Rosie Effect“.. Taip pat ir su Danielle Trussoni “ Angelologijos“ tęsiniu “Angelopolis“.. Alan Bradley knygų serija apie Flaviją (Flavia de Luce #1-7 (bus 8) nebaigta versti. O visos tikrai fainos!

  Patinka

 3. Lietuviai ir iš Cassandra Clare “Mirtinų įrankių“ (“Mortal Instruments“) serijos (6 knygų originalo kalba) padarė trilogiją.. O Kami Garcia, Margaret Stohl seriją “Caster Chronicles“, #1-4 knygų išvertė tik dvi pirmas.. O juk yra dar “Dangerous Creatures“ papildoma serija, tęsinys

  Patinka

  1. Dėl Kaulų miesto, tai aišku, kodėl trilogiją padarė (kas skaitė, tikriausiai supras), bet dėl Caster Chronicles tai rimtai: gi gera serija, kodėl niekas neleidžia :/

   Patinka

 4. o jei dar prisiminsime McCullough seriją apie Romos istoriją : išleistos tik dvi storos knygos ir viskas, o seriją sudaro 7, serija kuri nebuvo tarp populiariausių, o gal buvo per brangi, nes vieną knygą sudarydavo po 1000 lapų.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.