Once upon a time in Wonderland – serialas


Prieš kelias savaites turėjote garbę paskaityti daugybę įdomių faktų apie knygą “Alisa stebuklų šalyje“ bei jos autorių Dogson, kuris parašė vienas žymiausių knygų vaikams pasislėpęs po Carroll slapyvardžiu. Šiandien nusprendžiau jus supažindinti su vienu iš serialu, kuris pasinaudoja šia pasaką, kad sukurtų įdomią istoriją. Šis serialas vadinasi “Once upon a time in Wonderland“ (Kartą Stebuklų šalyje).

Tikriausiai pavadinimas “Once upon a time“ jau yra jums kažkur girdėtas, argi ne? Ir jūs būsite teisūs, jeigu galvosite, kad yra kitas serialas tokiu pat pavadinimu, tik minus Wonderland. Ir jis tikrai yra. Po sėkmingų kelių sezonų apie Storybrooke, užkeiktą miestą, kuriame gyvena daugybės pasakų veikėjai, buvo nuspręsta kitaip pažvelgti ir į “Alisą stebuklų šalyje“ istoriją. Deja, šis naujas serialas ABC studijos atstovų buvo įvardijamas, kaip didžiausias nusivylimas šuo sezonu. Nors istorija ir buvo gera, savo žiūrovų serialas, kaip atrodo, nerado.

Taigi, reikia iškart nusiteikti, kad tai nebus istorija, kuri 100 procentų seks originalią savo versiją, o šiek tiek ją pamodifikuos. Vienas iš akivaizdžių modifikavimų yra, žinoma, pačios Alisos amžius. Pagrindinė veikėja seriale nėra mergaitė, o jauna graži mergina. Ir toks pokytis buvo padarytas ne be reikalo. O kokia to priežastis? Ogi sukurti romantiką. Alisa įsimylį Džiną ir aplink šį faktą sukasi visas serialo veiksmas.

Taip, seriale yra džinas. Autoriai nusprendė sujungti Arabų pasakas prie “Alisa stebuklų šalyje“, kad būtų daugiau medžiagos, daugiau istorijoje tvistų ir… na, būtų dar įdomiau žiūrėti. Bet čia dar ne viskas. Tiems, kurie yra “Once upon a time“ serialo gerbėjai, turėtų nudiugti, kadangi “Once upon a time in Wonderland“ kai kurie veikėjai apsilankys ir Storybrooke, o keli netgi ir visam laikui ten apsigyvens. Nors ir norėtų sakyti, kad tai du skirtingi serialai, deja, tokie nėra. Jie vienas su kitu šiek tiek yra susipainioję.

Pirmą sezoną sudaro 13 serijų, kurios trunka apytiksliai 45 minutes. Per šias 45 minutes žiūrovams teks ne tik stebėti įvykius vykstančius dabar, tačiau ir keliauti į praeitį. Tas pats daromas ir su “Once upon a time“ serialu, kad geriau susipažintumėme su veikėjais. Taigi, visai nenuostabu, kad ir Stebuklų šalyje jums teks trumpam grįžti į praeitį, kad sužinotumėte, kodėl veikėjai elgiasi taip ar anaip dabartyje.

Turiu pripažinti, kad nors ir nesu tokių žvilgsnių į praeitį gerbėja, šį kartą buvo tikrai smagu grįžti į praeitį ir dirstelėti į veikėjų priešistorę. Juk ten slypėjo visi atsakymai, kurie labai stipriai įtakojo įvykius vykstančius dabar. Žinoma, jeigu norite, dalį jų galite nesunkiai atspėti, tačiau kai tiesiog žiūrite ir mėgaujatės istorija, visi tvistai tampa netikėti ir labai smagūs. Ką jau ką, tačiau tikrai neblogai serialo autoriai viską sugebėjo susukti.

Ypatingai dar su tuo prieskoniu, kad seriale nėra gal viskas taip, kaip galėtų pasirodyti iš pat pradžių. Visi, kas matė bent kelias kokias nors “Alisa stebuklų šalyje“ ekranizacijas – sukurtas pagal originalią ar interpretuotą istoriją – pastebėjo, kad piktoji raudonoji karalienė yra būtinas istorijos akcentas. Juk Alisai reikia prieš ką nors kovoti. Taip ir šiame seriale raudonoji karalienė yra svarbi priešė, tačiau ne vienintelė. Tame ir yra grožis. Mes turime du gudrius ir savo siekių bet kokią kainą siekiančius blogiukus.

Kadangi minėjau, kad mes turime džinus šioje istorijoje, tai Džefaro pasirodymas veiksme nėra kažkoks šokiruojantis dalykas. Tai ganėtinai logiškas žingsnis. Kaip piktadarys… jis yra neblogas.

O dabar apie pačią Alisą. Juk ji yra pati svarbiausia šios istorijos veikėja. Taigi, šioji Alisa yra tyros širdies savininkė, kuri kovoja visomis išgalėmis dėl savo mylimojo Sairuso. Įdomus tvistas… Šioji Alisa moka iškaršti šikines. Nuo pat pirmos serijos žiūrovai regi, kaip Alisa be jokių problemų susitvarko su drūtais vyrais. Toliau viskas tik gerėja. Į jos tankas papuola kardas 😀

O dabar truputį apie aplinką. Kaip minėjau, visą laiką tikrai netupėsite Stebuklų šalyje. Kartas nuo karto grįžite į Viktorijos laikų Angliją ir net nukeliausite į šių laikų Storybrooke. Bet vis dėlto daugiausiai laiko vis tiek praleisti tapr didžiulių grybų.

Taigi, jau susipažinote su veikėjais, o apie ką vis dėlto yra istorija. O šioji pasakoja apie tai, kaip Alisa mėgindama surasti įrodymą savo tėvui, kad Stebuklų šalis yra tikra vieta, užtinka džino butelį, kuriame gyvena užburtasis Sairusas. Jie vienas kitą pamilsta, tačiau raudonoji karalienė jį nužudo. Alisa grįžta į Angliją, kur yra uždaroma beprotnamyje tikėdama, kad jos mylimasis yra miręs. Tačiau širdžių valetas jai praneša, kad Sairusas yra gyvas, kad Stebuklų šalyje tai, kas yra neįmanoma, yra įmanoma. Mergina grįžta atgal į Stebuklų šalį, kad surastų savo mylimąjį net neįtardama, kad ji buvo ne be reikalo įviliota atgal.

Prisimenu, kaip nekantriai laukiau šio serialo. Net skaičių pamečiau, kiek kartų peržvelgiau anonsą. Tačiau pažiūrėjus pirmą seriją labai nusivyliau. Nesupratau, ar čia animacinis filmukas, ar čia serialas su gyvais aktoriais. Kai kur žalias/mėlynas fonas tikrai sugebėjo atimti žiūrėjimo malonumą. Taigi, po pirmos serijos nusprendžiau daugiau nežiūrėti serialo. O vėliau galiausiai ir užsimiršo šis serialai su visam… iki dabar.

Bet dabar nusprendžiau pasidaryti “Once upon a time in Wonderland“ sezono vakarą.  Per kelias dienas peržiūrėjau visą sezoną. Žiūrėjosi įdomiai, kartais nusišypsodavau, tačiau tam, kad peržiūrėčiau serialą prireikė truputį ir valios pastangų, nes tie netikroviški vaizdai vis dėlto ganėtinai erzino. Nors vietomis vis dėlto kūrėjai sugebėjo ir ganėtinai neblogai pasinaudoti kompiuterio technologijomis. Bet vis dėlto, daugiau netikrumo, nei tikrumo. Todėl tie, kas nuspręs žiūrėti, turi iškart susitaikyti su faktu, kad truputį jums prireiks pasitelkti savo fantaziją, kad neperjungtumėte kito filmo/serialo.

O gal ir jums neprireiks to, nes istorija bus paprasčiausiai per daug įtraukianti, kad jums rūpėtų vizualumo smulkmenos. Kaip minėjau, istorijoje tikrai yra daug tvistų, kaip ir veikėjų išmėginimu. Seriale išvysite Triušį su liemene (tiksliau, su visu kostiumu), vikšrą su kaljanu. Tik šį kartą šis nedalins mums išmintingų minčių, o bus tikras mafiozas Stebuklų šalyje. Taip pat sutiksite ar bent bus paminėti kiti garsūs “Alisa stebuklų šalyje“ istorijos veikėjai. Bet kai kurie iš jų nebus tokie, kokius gal mes esame įpratę regėti dėl to, kad technininės galimybės ar pati istorija pareikalavo jų tam tikro pamodifikavimo.

Kiekvienas veikėjas ( pagrindiniai) seriale turi ne tik istoriją, bet ir įkūniją kokią nors tragediją/ vertybę. Sairusas ir Alisa yra tikrosios meilės simboliai. Tai jau aišku vien pažvelgus serialo anonsą. Ką kiti įkūnija ir simbolizuoja, jums teks patiems sužinoti žiūrint serialą. Nenoriu atimti iš jūsų įdomumo.

Serialas buvo rodomas ABC kanale nuo 2013 lakričio 10 dienos iki 2014 balandžio 3 d. Šis serialas buvo sukurtas Edward Kitsis, Adam Horowitz, Zack Estrin ir Jane Espenson. Deja, serialas nebuvo pratęstas antram sezonui, bet nesijaudinkite, pirmas sezonas pateikia pabaigą, todėl žiūrovai neliks ant ledo, jeigu nuspręs žiūrėti šią istoriją.

O reziumė mano ganėtinai paprasta. Man patiko šio serialo istorija ir dauguma jos veikėjų. Minusas būtų tik tas, kad erzino tas netikroviškas vaizdas, kuris nebuvo jau toks retas svečias seriale.  Jeigu jums patinka garsioji Alisa ir turite laiko peržiūrėti 13 serijų, patariu išmėginti šį serialą. Jį galite rasti filmai.in svetainėje su leituviškais subtitrais.


kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s