Fantazijų sekliai (I) – Tigro užkerėjimas. Weretigers


Kai skaitai knygą, nesvarbu kokią, mes iškart atjungiama sveiką protą ir kiekvieną žodį priimame kaip fikciją nesvarbu, ar romanas pagrįstais realiais įvykiais ar faktais, nes vienaip ar kitaip… tai vis tiek yra kažkieno fantazijos vaisius. Todėl visai nenuostabu, kad dauguma perskaitę knygą ją padeda į šalį menkai pasidomėdami, kas gi toje istorijoje buvo paimta iš realaus gyvenimo, o kas ne.

Mes pamėginsime truputį patyrinėti knygas.

Naršydama internete ir skaitydama įvairius mitus ir legendas (esu pasinešusi ties šiais dalykais) radau įdomių dalykų, kurie, manau, bus įdomūs ir jums, nes padės truputį geriau pažinti kai kurias istorijas ir, žinoma, įgyti daugiau žinių ir vakarėliuose pasirodyti protingesniu. O tai visados geras dalykas.

Šiandiena nusprendžiau jums pristatyti formos keitiką. Net nežinau, kaip gražiai lietuviškai reikėtų išversti were-tiger, kuris yra tas pats kaip vilkolakis, tačiau žmogus įgauna ne vilko, o tigro išvaizdą. Tikriausiai ir paliksiu originalų pavadinimą.

Taigi, kol vakarų pasaulis turi vilkolakius, Azijos šalyse karaliauja were-tigers.

tigro užkalbėjimasTikriausiai jau nutuokiate, apie kokią knygą bus kalbama. Taip, apie Tigro užkerėjimą. Jau pats knygos pavadinimas ganėtinai iškalbus, tačiau truputį vis tiek keliais sakiniais nupasakosiu knygos siužetą, kad suprastumėte vėliau mano pateikiama medžiaga.

Knygoje yra pasakojama apie du prakeiktus Indijos princus, kurie yra paverčiami tigrais. Atrodytų, kad tai paprastas nekaltas dalykas, kurį galėtų sugalvoti bet kas, argi ne? Bet pasirodo, kad vis dėlto mitologijoje yra pasakojimas apie tokį reiškinį.

Yra pasakojama, kad norint pavirsti tigru, turi būti prakeiktas ir šis prakeikimas keliauja giminėje iš kartos į kartą. Taip pat galima šį prakeikimą mesti ant savo giminės, jeigu netyčia užsiundai ant savęs galingą piktą dvasią.

Tačiau kiti mitai pasakoja, kad kitos rasės, apart kinų, iš tikrųjų buvo gyvūnai, kurie pamiršto, kas jie anksčiau jie iš tikrųjų buvo (t.y. tigrais ir kitais gyvūnais) dėl to, kad prabėgo daug laiko. Kitas mitas pasakoja, kad norint pavirsti were-tiger, tu turėjai nužudyti tigrą.

Tailande vyrauja priešingos istorijos. Jeigu tigras suvalgo labai daug žmonių, jis įgauna žmogiškus bruožus ir taip pavirsta were-tiger.

Induizme kone visą laiką were-tigers yra yra vaizduojami kaip pikti burtininkai. Dažniausiai šie tamsieji burtininkai naudoja savo galias, kad žudytų ir vogtų žmonių turtą. Jeigu šie burtininkai užsibūtų  tigru per ilgai, jie, kaip teigia dauguma induizmo legendų, bus užvaldyti kraujo troškimo. Netrukus jie tiesiog trokš žmogaus mėsos ir taip pavirsta kanibalais. Kai jie nužudo ir suvalgo per daug žmonių, piktieji burtininkai pamiršta, kad iš tikrųjų jie patys yra žmonės. Todėl amžiams šie piktieji burtininkai pasilieka gyventi tigro formoje.

Taip pat Azijoje galima rasti ir istorijų, kad žmonės, kuriuos pražudė tigrai, pavirsta šmėklomis. Šios šmėklos leidžia savo laiką dedamos daugybę pastangų, kad tigrai nužudytų kuo daugiau žmonių. Kartais net pačios šmėklos žmones paverčia tigrais, kad šie prisidėtų prie jų noro naikinti žmones.

Taigi, šiandiena nemažai sužinojote apie were-tiger, tačiau esmė yra tai, kad knygoje “Tigro užkerėjimas“ princų pasivertimas tigrais nėra kažkas sugalvoto  ir naujo. Tai Azijos kultūroje gyvuojantis reiškinys.

Šiam kartui būtų tiek ieškant tikrų faktų knygose 😉


Šioji rubrika yra nauja ir ji ieško asmens, kuris norėtų knygose ieškoti tikrų faktų, legendų, mitų, asmenybių ir t.t.. Jeigu manai, kad gali atkasti istorijose tai, ką autoriai paslepia, užmaskuoja ar kaip nors meistriškai įpina į savo istoriją, parašyk mums kittywriterlt@gmail.com 


kitty

Reklama

6 thoughts on “Fantazijų sekliai (I) – Tigro užkerėjimas. Weretigers

    1. Taip, tikrai ne linksmos 😀 Mums irgi patiko šios rubrikos mintis, bet ieškome jai žmogeliuko, kuris norėtų ją perrimti

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s