Laikų pabaiga – Susan EE (knyga)


Pabėgę nuo angelų, Penryn ir Rafas leidžiasi į kelią, ieškodami atsakymų. Jie trokšta rasti gydytoją, kuris padėtų sutvarkyti padarytą žalą. Stulbinami Rafo praeities įvykiai išlaisvina tamsos jėgas ir šios ima grasinti visiems aplinkiniams.

Kai angelai pasiunčia į žmones apokalipsės košmarą, abi pusės stoja į karą. Kas švęs pergalę? Priversti kovoti dėl žemiškos karalystės, Rafas ir Penryn turi pasirinkti: savo giminę ar vienas kitą?


Laikų pabaigaPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: End of Days
Ankstesnės dalys: Angelų įsiveržimas, Pasaulis po to
Serijos pavadinimas: Pernyn ir laikų pabaiga
Patartinas amžius: +15
Žanras: jaunimo literatūra, fantastika, paranormalūs, angelai, romantika
Mitinės būtybės/padarai/ galios: angelai, demonai
Puslapių skaičius: 384
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina)
Autoriaus puslapis: http://www.susanee.com


Tai yra trečios dalies apžvalga. Todėl tie, kurie yra neskaitę pirmos ir/ar antros dalies, gali rasti spoiler’ių.

Laikų pabaiga tikriausiai ne tik mūsų, bet daugelio mūsų skaitytojų ir šios serijos gerbėjų, buvo pats laukiamiausias visų laikų tęsinys. Man ši istorija tobula nuo pat viršelių iki puslapiuose suguldytų žodžių. Tai yra epiškas finalas, karūnavęs Angelų įsiveržimo knygų seriją.

Visos trys dalys originalo kalba išleistos dvejų metų intervalu, tačiau fanai vis tiek su didžiuliu nekantrumu laukė tiek antros, ties trečiosios dalių. Nustebsite, bet jos kūrybinis procesas yra išties įdomus – pirmiausia ji pasirašo būsimo kūrinio planą, kurį siunčia savo vadinamiesiems “beta skaitytojams“, kad sulauktų jų komentarų, ir štai taip vyksta visas knygos rašymo/perrašymo procesas. Kiekviena dalis tampa vis tamsesne, atskleidžiančia niūrų ir žiaurų postapokaliptinį pasaulį, tačiau autorė teigia, kad tas scenas aprašinėti jai buvo lengviausia.

Trečia dalis, kaip ir antroji, prasideda ten, kur baigėsi ankstesnė. Nors antra knyga lietuviškai išleista 2014 metais, tačiau veiksmas tučtuojau įtraukia atgal, lyg pertraukos nė nebūtų buvę. Rafas atsikovoja savo sparnus, Pernyn randa seserį, ir jie visi kartu bėga iš angelų būstinės. Ši knyga yra tarsi įtemptas veiksmo filmas, kai kiekvienoje scenoje vis kažkas nutinka – viskas tokiu greičiu lekia link pabaigos, kad negalima padėti knygos į šalį, nes paskui sėdėsi ir galvosi, o kas dabar??? Kai jau atrodo, kad nieko naujo nesugalvoti neįmanoma, Susan Ee paneigia tai, ir įmeta mus į dar baisesnį pasaulį, su kraupesnėmis pabaisomis nei iki šiol.

Nepaisant to, Laikų pabaigoje jau gauname daugiau karštos romantikos, bet mažomis dozėmis, kad nepamirštume, kad tai ir meilės istorija. Žinoma, ta meilė yra neįmanoma, nes pasirinkęs Pernyn jis nupuls ir pateks į pragarą, todėl abu veikėjai labai kankinasi dėl to. Tačiau šios sudėtingos sąlygos netrukdo didėti romantiškai įtampai.

– Jei būčiau žmogus, išauginčiau tau gražiausią sodą, – jo balsas skamba visiškai nuoširdžiai. – Geresnį nei kieno nors kito. Jame augtų auksinių ananasų, sultingiausių vynuogių ir skaniausių ridikėlių pasaulyje.

Pagrindinė šios knygos dilema iškyla tada, kai Pernyn ir Rafui tenka rinktis, kurioje pusėje jie kovos. Kaip ir Pasaulyje po to, taip ir šioje knygoje daug lemia angelų politika. Rafas nori grįžti pas angelus, ten jis priklauso, plius jei  negrįš, pasauliui tikrai grės apokalipsė. Pernyn irgi nori apsaugoti šeimą ir kitus žmones, tačiau nenori prarasti Rafo, kuris pasiekus tikslą (angelai palieka Žemę) dingtų kartu su savo bendražygiais. Bet kokiu atveju reikia sustabdyti blogąjį angelą Urielį, dėl kurio gresia žmonijos išnykimas ir jam paklususių angelų nupuolimas.

kur dingo didvyriaiJis nori būti priimtas į angelų pasaulį taip pat, kaip aš trokštu, kad mano šeima liktų saugi. Jei privalėčiau dėl to nudėti keletą angelų, ar taip padaryčiau?
Be abejonės. Ir be galvos skausmo.

Autorė šiame pasakojime aptaria tam tikrus tikėjimo klausimus (krikščionybę, sektantizmą), bet tai daroma neįkyriai ir netgi įdomiai. Ji turi ne tik postapolakaliptinio pasaulio, bet ir pragaro įsivaizdavimą. Originaliai šią seriją turėjo sudaryti 5 knygos, tačiau fanai ir jų nuomonė įtakojo tai, kad Pernyn ir laikų pabaiga tapo trilogija. Todėl rašydama šią dalį ji turėjo į ją sudėti visas savo idėjas, skirtas dar dviems kūriniams, tad gali pasirodyti, kad čia labai daug visko, tačiau tai tik prideda didesnio tempo, skaitai ir neturi nė minutėlės atokvėpio.

Štai kas man labiausiai patiko šioje dalyje – kad už kampo vis kažkas laukia, kai niekas nevyksta taip, kaip suplanuota. Bet nepaisant to Pernyn visus sunkumus ištveria ir eina į priekį. Nuo pirmosios dalies ji pasikeitė, tapo kovinga ir netgi pakeitė savo požiūrį į savo mamą, kuri atrodė buvo nustumta į nuošalę, bet šioje knygoje ji vėl gavo progų pasireikšti kovodama už savo dukteris ir jų gerovę. Džiugu, kad visas dėmesys buvo sutelktas ne į romantinę liniją, o labiau į konfliktą, kilusį atsiradus angelams, sudėtingus jų priesakus ir politiką, labai realų žmonių elgesį dingus visoms taisyklėms.

Buvo tikrai smalsu, kaip viskas išsivynios, nes Susan Ee pasistengė, kad padėtis atrodytų be išeities. Viską užaštrindama ji primėtė nuožmių kovų, šiurpių nutikimų, žmogiškos nevilties ir įspūdingą karą.

Pabaiga man buvo gal kiek neišbaigta, nes kilo kai kurių klausimų, į kuriuos negavau atsakymų, tad manau, kad buvo palikta erdvės galimiems tęsiniams ar šiaip kokiai short story.

Rekomenduoti Laikų pabaigos ko gero net nereikia! Iš šios knygos galite sulaukti daug veiksmo, įspūdingų kovos scenų, netikėtų siužeto vingių, romantikos ir žinoma epiško finalo, kuris nulems visos žmonijos likimą ir sudrebins angelų pasaulį.

Visos dalys:

pirma antra trečia


penki

egliosha logo

Reklama

One thought on “Laikų pabaiga – Susan EE (knyga)

  1. vis dar negaliu patikėti, kad serija baigėsi… 😦
    knyga tiesiog nuostabi! patiko sukurtas pasaulis, taip greitai persiskaitė. 😦 ir veiksmas kiekviename skyriuje, dar mano mėgstamiausia uždrausta meilė, jokių trikampių. 😀 taip pat gaila buvo ir Rafo sparnų, juk tiek daug padarė, kad juos susigrąžintu… tik pabaigos galėjo būti truputį daugiau, norėjosi epilogo kai jau praėję daugiau laiko, gal tikrai sugalvos išleisti dar vieną dalį, tikiuosi!

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.