wattpad fenomenas


Ask.fm puslapyje sulaukėme klausimo “kas tas wattpad’as?“, ir netgi labai apsidžiaugėme galimybe papasakoti apie jį plačiau! Jei nežinai kas yra wattpad, reiškia, kad dar turi gyvenimą už kompiuterio/planšetės/mobiliojo telefono ribų 😀 Kartą įkliuvęs į wattpad voratinklį ištrūksi sunkiai…

Taigi, kas tai?

Išmintingojoje wikipedijoje rašoma, kad tai rašymo bendruomenė, kur naudotojai gali rašyti ir talpinti straipsnius, istorijas, fan fiction kūrinius, poemas ir t.t., kurie tampa viešai prieinami internete ir visuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Taip suteikiama proga rašantiems žmonėms savo kūrybą padaryti prieinamą platesnei auditorijai. Wattpad‘e buriasi nauji, dar neatrasti ir jau žinomi rašytojai, visiems vartotojams suteikiamos vienodos galimybės – čia jie gali publikuoti savo rašomus kūrinius, bendrauti su gerbėjais ir žinoma sulaukti pripažinimo. Naudotojai gali komentuoti ir „laikinti“ istorijas ar burtis į grupes, susijusias su šiuo puslapiu. Maždaug pusė wattpad‘o vartotojų yra iš JAV; kiti daugiausia iš Jungtinės Karalystės, Kanados, Filipinų, Australijos, Jungtinių Arabų Emyratų ir kitų šalių. Tad galima teigti, kad didžioji dalis rašomų istorijų šiame puslapyje yra anglų kalba, nors oficialiai skelbiama, kad galima rasti knygų parašytų netgi 50 kalbų.

Wattpad gimė 2006 metais Kanadoje kaip mobilioji skaitymo programėlė, o po metų jame buvo galima rasti virš 17 tūkstančių elektroninių knygų! Jis tapo toks populiarus, kad leidėjai puslapyje ieško naujų rašytojų, pagal ten patalpintas istorijas kuriami TV serialai (Filipinuose). Kiekvieną mėnesį wattpad‘e apsilanko 35 milijonai unikalių lankytojų, per dieną čia patalpinama virš 150 tūkstančių istorijų, puslapyje galite rasti virš 2 milijonų rašytojų. Tai didžiausia pasaulyje skaitytojų ir rašytojų bendruomenė. Ir visa tai visiškai nemokamai bet kuriame turimame įrenginyje!

Tad jau žinote visą pagrindinę informaciją apie wattpad. Bet kaip jis atrodo iš vidaus?

Ogi visiškai paprastai. Tereikia užsiregistruoti – galite tai padaryti savo Facebook profiliu arba visiškai anonimiškai – ir leistis į paieškas pagal tai, kokiu tikslu čia lankotės.

skaitykNorite skaityti? Spaudžiate Discover ir ieškote istorijų pagal savo kriterijus. Čia žanrai gali išsibarstyti smulkiau pagal konkretų pageidaujamą bruožą, jei jums patiks viena istorija, jums pasiūlys ir daugiau panašaus stiliaus. Tada dedate norimas knygas į savo biblioteką, skaitote jas ir atsijungiate nuo pasaulio. ĮSPĖJIMAS! Kartą pradėjus sustoti bus labai sunku 😀 Žinoma, istorijų čia yra visokių – susilaukusių leidėjų dėmesio (kaip After. Kai mes susitikom) ir gana prastų, bet galima orientuotis pagal peržiūrų ir įvertinimų skaičių (nuo tūkstančių iki milijonų!).

Žadate rašyti ir talpinti wattpad‘e savo istorijas? Spaudžiate Create ir pradedate savo pirmosios istorijos kelionę į platųjį pasaulį! Čia galite susikurti ir įdėti savo kūrinio viršelį, aprašymą, raktažodžius, pagal kuriuos galima sukonkretinti apie ką yra knyga (pagal juos bus nukreipiami skaitytojai), kad jūsų būsimi skaitytojai žinotų ko tikėtis. Taip pat galite dalyvauti wattpad rašytojų konkursuose, ypač, jei gebate savo kūrybą versti į anglų kalbą. Vien dalyvavimas jau yra laimėjimas, kadangi jus pastebi, čia svarbiausia ne nugalėti – dalyvaudami konkurse galite pritraukti daugiau skaitytojų ir gerbėjų. Anna Todd rašydama savo žymiąją After seriją kasdien net po tris valandas bendraudavo su savo gerbėjais! Tad gali būt, kad ir jūs sulauksite klausimų, komentarų, kritikos ir palaikymo iš skaitančių jūsų istoriją.

Wattpad‘e lankosi ne tik kūrėjai, skaitytojai, bet ir leidėjai. Kad jus pastebėtų yra keli paprasti žingsniai:
» Bendraukite – atsakykite į komentarus ir padėkokite už juos.
» Junkitės prie kitų autorių ir skaitytojų – jei pradeda sekti kitas vartotojas, atsakykite tuo pačiu, turite duoti kitiems autoriams tai, ko no norėtumėte sulaukti iš jų.
» Būkite kūrybingi – rašykite savo komentarus prieš/po istorija, kurkite dream cast, pasakokite apie kūrybinį procesą, bendraukite!
» Būkite kantrūs – sėkmė neateis jau kitą dieną.
» Dažnai talpinkite naujus skyrius – skaitytojai praras susidomėjimą, jei retai skelbsite naujus tęsinius.
» Gaukite reklamą – autoriai patalpinę pilną kūrinį skatinami kreiptis į wattpad apsvarstyti, ar esate vertas reklamos. Tai reiškia, kad jūsų kūrinį įtrauktų į rekomenduojamų skaityti knygų sąrašus.

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s