Dream Cast: Raudonoji Karalienė pagal pačią autorę


 Ar skaitėte Raudonąją karalienę? Jei dar ne, skaitykite, o tie, kurie jau ją turėjo savo rankose, ar pagalvojote, kokie gi žmonės galėtų įkūnyti knygos veikėjus? Kol dar nėra paskelbti jokie aktoriai, kurie vaidintų šios knygos ekranizacijoje (laikome špygas, kad filmas tikrai būtų) yra įdomu pasvajoti ir įsivaizduoti tinkamus kandidatus.

Savo puslapyje autorė yra pateikusi tam tikrus garsius žmones, kurie galėtų įkūnyti tam tikrus personažus iš jos istorijos. Na, pasižiūrėkime į juos ir nuspręskime, ar jie yra tinkami.

P.s. citatos paimtos iš knygos, kad padėtų geriau įsivaizduoti/ prisiminti veikėjus.

 

Tikriau mergina, nes neatrodė daug vyresnė už mane. Tik gerokai aukštesnės ir, regis, ganėtinai ragavusi karo. Jai prie šono glaudėsi šautuvas, užkištas už raudonos, saulėmis išmargintos austinės juostos, akivaizdžiai nelegalus. Mergina buvo tikrai ne iš Polių: pernelyg šviesių plaukų ir odos ir, sprendžiant iš prakaito lašelių ant veido, nepratusi prie karščio bei drėgmės.

Tai buvo Kilornas Vorenas, karo paliktas našlaičiu žvejo mokinys ir, ko gero, vienintelis tikras mano draugas. Vaikystėje dažnai apkuldavome vienas kitą, bet dabar buvome vyresni, o jis dar ir visa pėda aukštesnis, tad stengiausi be reikalo rankoms neduoti valios. Be to, Kilornas galėjo būti naudingas. Pavyzdžiui, pasiekti aukštesnes lentynas.

Jis įžengė sparčiai, atlošęs pečius. Net iš nugaros atrodė daug stambesnis ir aukštesnis nei ant monetų ar per televiziją. Vilkėjo juodą ir raudoną uniformą, nors abejojau, ar bent dieną buvo praleidęs apkasuose, kur miršta raudonieji.  Karaliui ant krūtinės tviskėjo ženkleliai ir medaliai – įvertinimas to, ko jis niekada nepadarė. Net paauksuotas kardas kabojo prie šono, nors aplink karalių spietėsi pulkas sargybinių.

 

Visuomet troškau tokių plaukų, nors niekada jai to neprisipažinau. Gisos plaukai panėšėjo į ugnį, o manieji atrodė rudi kaip upės dumblas. Tamsūs prie šaknų ir blyškūs ties galiukais, nes nuo gyvenimo Poliuose plaukų spalva išblukdavo,tarsi kasdienybė būtų išsiurbusi syvus ir iš jų.

Antrasis princas, blyškesnis ir lieknesnis už pirmąjį, pakėlė ranką santūriai sveikindamasis. Grįžtelėjo į kairę ir į dešinę, ir aš spėjau pamatyti jo veidą. Nors atrodė karališkai rimtas, jam negalėjai duoti daugiau nei septyniolikos metų. Aštrūs veido bruožai, mėlynos akys ir šypsena, galinti atšaldyti ugnį, – princas nekentė savo didybės. Pritariau jam.

 

 <…> jo akys spindėjo auksiniu raudoniu ir skleidė šilumą. Per tiek metų išmokau permatyti žmones. Juodi plaukai pernelyg žvilgėjo, oda buvo per blyški – taip atrodyti galėjo nebent tarnas. Bet sudėjus veikiau panėšėjo į medkirčio: platūs pečiai ir tvirtos kojos. Žmogus buvo jaunas, nedaug vyresnis už mane, nors pasitikėjo savimi labiau nei įprastas devyniolikmetis ar dvidešimtmetis 0 kaip tik tiek jam daviau.

 Na, koks gi nuosprendis? O gal turite minčių, koks gi garsus žmogus galėtų įkūnyti vieną ar kitą veikėją? Apačioje galite rašyti savo pasiūlymus.


raudonoji karalienė

Maros pasaulis padalytas pagal kraują – raudonieji tarnauja sidabrinio kraujo kilmingiesiems, apdovanotiems antžmogiškomis galiomis. Mara yra raudonoji, gyvena skurdžiame kaimelyje vagiliaudama, kad pragyventų, kol lemties valia atsiduria sidabrinių karaliaus rūmuose. Valdovo, princų ir visų kilmingųjų dvariškių akivaizdoje ji atranda turinti ypatingų galių.

Norėdamas šitai nuslėpti, karalius priverčia Marą apsimesti kitados pamesta kilminga sidabrine ir paskelbia vieno iš savo sūnų sužadėtine. Norėdama išgelbėti namiškius nuo persekiojimo ir savo vaikiną nuo žūties mūšio lauke, ji sutinka apsimesti sidabrinių palikuone ir tapti princo Maveno sužadėtine. Mavenas neabejingas Marai, tačiau vyresnysis jo brolis, pirmasis princas Kalas, regis, irgi žavisi ja…

Mara ryžtasi pasinaudoti naująja savo padėtimi ir pagelbėti raudoniesiems išsivaduoti iš sidabrinių priespaudos. Neatsargus žingsnis gali baigtis mirtimi, nes šiame pavojingame žaidime lemiamas vaidmuo tenka išdavystei.

Septyniolikmetei Marai iš Polių kaimo atrodo, kad jos gyvenime negali būti jokių pokyčių. Vis dėlto likimo vingiai nenuspėjami: po netikėtos pažinties su paslaptingu vaikinu mergina atsiduria sidabrinių rūmuose tarp tų, kurių labiausiai nekenčia. Netrukus sužino, kad jai, nors ir ne kilmingajai, paklūsta ypatinga galia, kelianti grėsmę pačių sidabrinių viešpatavimui. Noromis nenoromis Mara įtraukiama į pavojingus žaidimus. Kas bus laimėtojas šiame keistame nuolatos kariaujančiame pasaulyje, padalytame pagal kraujo spalvą?

kitty

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.