R.I.P. – KNYGOS, kurios… (5)


 

Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir t.t. dalys išeina ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


slydimas

Vienai mirusių knygų serijų galima priskirti Slydimą. Ją sudaro tik dvi dalys, tačiau skaitytojai matomai nepuolė pirkti šios istorijos, tad labai maža tikimybė, kad ji bus tęsiama. 

Viją visi laiko narkoleptike, bet iš tikrųjų, ištikus priepuoliui, ji neužmiega. Nualpusi ji įslysta į kieno nors kito sąmonę ir regi pasaulį kito žmogaus akimis. Ji buvo įslydusi į seserį, kai ši nusirašinėjo per matematikos kontrolinį, įslydusi į mokytoją sužinojo, kad jis slapčia gurkšnoja prieš pamoką. Per mokyklos šokius įslydusi į savo neva draugę, perprato, kokia toji yra iš tikrųjų. Bet visa tai toli gražu negalėjo parengti Vijos tam, kas nutiko vieną spalio naktį, kai ji įslydo į sąmonę nežinia kieno, bet su peiliu rankoje stovinčio šalia sesers draugės Sofi kūno.

Sofi nebėra, o Vija nori pasidalyti baugiąja paslaptimi, bet argi ja kas nors patikėtų? Visa tai skamba taip beprotiškai, kad atsiverti ji nedrįsta net savo geriausiam draugui Rolinsui, tad ką ir kalbėti apie policiją. Net jeigu ir patikėtų paslaptį Rolinsui, šis pastaruoju metu lyg ir atitolęs, juolab kad Vija vis daugiau laiko praleidžia su Zeinu.


slaptasis ratas

L.J.Smith Lietuvoje tikrai tapo žinoma pradėjus leisti Vampyrų dienoraščių, Nakties pasaulio ir Medžiotojo serijas. Buvo bandoma skaitytojams įsiūlyti ir dar vieną senesnį jos kūrinį apie raganų bendruomenę Slaptasis ratas, tačiau jis tikriausiai neatitiko mūsų jaunimo skonio, tad po pirmos knygos išleidimo 2013 metais ši trilogija tyliai užgeso taip ir nesuspindėjusi.

Atvykusi iš saulėtos Kalifornijos į rūškaną Salemą, Kesė ilgisi buvusio gyvenimo. Kalifornijoje liko visi draugai, įprasta mokykla. Be to, senelės namas keistas, tamsus, rodos, pilnas tykančių pabaisų.

Naujoje mokykloje šeimininkauja slapto Klubo nariai. Netyčia nugirdusi įžūlių merginų – Klubo narių – pokalbį, Kesė patenka į jų nemalonę. Ji nebeišmano, kaip apsiginti nuo bauginančių Klubo narių patyčių, bet kartu jaučia prie jų keistą trauką. Vieną dieną Kesę nuo piktų pašaipų išgelbsti gražuolė kaimynė Diana. Merginos susidraugauja, tampa artimos kaip seserys. Jos padedama Kesė sužino, kad ji kilusi iš senųjų Salemo raganų ir yra įšventinama į Slaptąjį ratą. Tai jaudina, svaigina ir kelia mirtiną pavojų. Vienas neteisingas žingsnis gali ją sunaikinti…


slemasKnygas Slemas tikrai buvo labai vykusi realistinė istorija jaunimui, ji turėjo tęstis iki visos trilogijos, tačiau leidėjai nusprendė, kad knyga pakankamai išbaigta, o ir tolesnės dalys nebuvo tokios geros kaip pirmoji, tad iš visų mirusių serijų ši ko gero turi mažiausiai liūdėtojų 😀

Leiken dar tik aštuoniolika, bet jai tenka subręsti anksčiau nei jos bendraamžiams: po tėčio mirties ji priversta tapti ramsčiu motinai ir jaunėliui broliukui. Tik niekas neįtaria, kad ir pačiai merginai vis sunkiau kovoti su liūdesiu…
Tačiau viską pakeičia mamos sprendimas išsikraustyti gyventi į kitą miestą. Pačią pirmą dieną Leiken susipažįsta su keleriais metais vyresniu vaikinu – kaimynystėje gyvenančiu Viliu, kaip ir ji, išgyvenusiu skausmingų dalykų. Jaunuolis pakviečia merginą į pasimatymą. Pakanka vienintelio susitikimo, kad jie pamiltų vienas kitą…
Jaunuoliai kalbasi apie viską pasaulyje, tačiau svarbiausią dalyką apie Vilį mergina sužino tik nuėjusi į mokyklą: paaiškėja, kad jis yra… jos naujasis poezijos mokytojas.
Mokytoją ir mokinę skiriančios ribos nevalia peržengti ir Leiken su Viliu privalo nutraukti santykius. Vienintele paguoda jiedviem tampa poezija. Kiekvieną ketvirtadienį susitikę kavinukėje, kur vyksta slemo poezijos konkursai, jie gali čia pat gimstančiomis eilėmis vienas kitam išsakyti viską apie savo jausmus ir gyvenimą, kuris abiem nepaliauja žarstęs išbandymų.
Bet ar jaunuoliams pavyks apsiriboti vien poezija ir užgniaužti nenugalimą norą būti kartu? Ar vis dėlto meilė bus stipresnė už visuomenės normas ir nugalės nepalankias, sudėtingų pasirinkimų reikalaujančias aplinkybes?


paskutinis elfasItalų rašytojo maginė istorija apie mažą elfą yra tokia populiari plačiajame pasaulyje, kad yra netgi privalomų perskaityti knygų sąrašuose. Praėjusiais metais buvo išleista nuostabi pirmoji šios šešių knygų serijos dalis Paskutinis elfas, tačiau toliau ši istorija nejuda nė iš vietos… Viliuosi, kad ji nebus užmesta, ir bus išleista visa serija, ji patiks visiems Žiedų valdovo gerbėjams!

Žemėje karaliauja tamsa, šaltis, skurdas ir nuolatiniai lietūs. Žiauraus valdovo engiami žmonės netgi pamiršo, kaip skaityti…

Našlaitis elfas gyvena pasaulyje, kur tokie kaip jis nekenčiami ir persekiojami. Jis keliauja, tikėdamasis išsigelbėti. Elfas dar nežino, kad galbūt yra paskutinysis iš savo giminės. Ir kol kas nenutuokia, kad visai nėra bejėgis. Kad galbūt iš tiesų turi tiek stebuklingų galių, kad užtektų ir visą pasaulį išgelbėti.


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!

egliosha logo

 

 

Reklama

3 thoughts on “R.I.P. – KNYGOS, kurios… (5)

 1. Ką bendro turi ta paskutinė knyga pradinukams su “Žiedų valdovu“ ?Nepataikei palyginti šį kartą.

  Patinka

  1. Ši knyga yra skirta bet kokio amžiaus moksleiviams bei jaunimui, rekomenduoju – labai smagiai skaitosi 😀
   O bendro turi ko gero pasakojimo stilių, tematiką (fantastinė knyga, kurios veiksmas vysta panašiame pasaulyje, kur mažas sutvėrimas nulems pasaulio likimą), galų gale abi jos yra jau tapusios klasika. goodreads puslapyje ši knyga yra daugelyje sąrašų kartu su Tolkieno knygomis Hobitas ir Žiedų valdovas. Tad tikiuosi neprašoviau pro šalį 😀

   Patinka

 2. taip liūdna dėl nepabaigtų serijų, net nekalbu apie knygas, kurių tik pirma dalis buvo išleista. bet bent galėtų pabaigti leisti serijas, kurias taip ilgai leido… nakties pasaulis… trys liko, kurias galėtų į vieną knygą sutalpinti. negi jos tokios neskaitomos buvo? nes man tai labai patiko. tiek išleido, o kai liko tiek nedaug, apleido. pažymėtosios serija… kiek liko? dvi knygos? juk net dešimt išvertė! tikrai, trūksta žodžių… vampyres dienoraštis, irgi pusiau išleistas, pusiau ne… man iš viso atrodė, kad Obuolys dingo su savo knygomis, bet va padermę atgaivino. suprantu, kad leidyklos neleidžia knygų kurios nepaklausios, nes joms neapsimoka, bet labai neteisinga skaitytojo atžvilgiu… va išleidžia vieną serijos knygą, va kitą, o paskui kaip jūs patys norit jas skaitykit. jau bandžiau rašyti, bet nemanau, kad ką nors pasiekiau tuo. 😀

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s