After (Kai mes susitikom) – Anna Todd (knyga)


Viskas tekėjo įprasta vaga, bet staiga Tesa ir Hardinas susitiko… Nuo tos akimirkos gyvenimas niekada nebebus toks pat.
Tesa – gera mergina, namuose jos laukia mielas ir patikimas vaikinas. Ji turi tikslą, svajonę ir… motiną, kuri kaip įmanydama stengiasi ją kontroliuoti.
Vos atvykusi į koledžo bendrabutį Tesa susiduria su Hardinu – tatuiruotas pasipūtėlis sutaršytais plaukais iš pradžių ją išgąsdina. Ji turėtų jo vengti ir nekęsti. Taip ir yra, kol atsiduria Hardino kambary. Rodos, jis turi paslaptį, kuri kažkuo Tesą patraukia, o pirmasis jų bučinys įžiebia niekada jos nepatirtą aistrą.
Hardinas, nors nuolat kartoja, kokia Tesa graži, tačiau ne jam skirta, vis pradingsta ir vėl sugrįžta. Nepaisydama atšiauraus jo elgesio ir trokšdama dar geriau jį pažinti, Tesa tiki, kad už melo ir įžūlumo kaukės slepiasi tikrasis Hardino veidas. Kiekvieną kartą vienas kitą atstumdami, jie vis labiau susipainioja savo jausmuose.
Kodėl Tesa stengiasi paminti savo išdidumą ir pakeisti Hardino nuomonę apie tokias geras merginas kaip ji?


AfterPagrindinė informacija:
Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2014 (Lietuvoje 2015)
Originalus pavadinimas: After
Ankstesnės dalys: nėra
Patartinas amžius: +17
Žanras: jaunimo literatūra, realistinė literatūra, meilė, erotika
Puslapių skaičius: 592
Pasakotojas: mergina
Autoriaus puslapis: 


autorėAnna Todd yra viena iš autorių, kuriems pasisekė suspindėti wattpad puslapyje tiek, kad jos knygų serija After. Kai mes susitikom buvo pastebėta leidėjų, per pusę metų Anna pasirašė serijos leidybos sutartį, knygos pasirodė 30 šalių rinkose ir tapo pasauliniu bestseleriu! Žinoma kas be ko, kino kompanija Paramount Pictures nupirko šio kūrinio ekranizacijos teises ir jau yra rašomas scenarijus būsimam filmui.

harry
Haris/Hardinas

Autorė kasdien praleisdavo po 8 valandas rašydama savo pirmą knygą After ir talpindama ją wattpad‘e (tiksliau 5 valandos rašymo ir 3 valandos bendravimo su gerbėjais). Kai šio puslapio valdytojai pradėjo rašyti jai laiškus su pasiūlymais paversti jos kūrinį ne vien publikavimu rašytojų ir skaitytojų bendruomenėje, ji netgi nepatikėjo ir neatsakinėjo į laiškus. Wattpad tapo jos agentu ir padėjo pasirašyti pirmąsias sutartis su leidėjais.  Štai kokia sėkmės istorija!

Knygų serija After yra fan fiction kūrinys – autorę įkvėpė One Directions grupė. Visi šios grupės dainininkai yra minimi originale savais vardais, pavyzdžiui Harry Styles – wattpad originaliame pasakojime yra tuo pačiu vardu, tik spausdintame variante jis buvo pervadintas į Hardiną Skotą. Visi šios grupės nariai įkūnija daugiausia blogus berniukus (Niall, Louis, Zayn), išskyrus vieną jų, Liam Payne, kurį Anna pavertė artimu Tesos draugu geriečiu.

Fanai ir kritikai tučtuojau supuolė ir pradėjo lyginti šią knygų seriją su 50 pilkų atspalvių (kuris tikriausiai nustebsite, tačiau yra Twilight fan fiction kūrinys), tačiau autorė teigia, kad jos kūrinys neturi nieko bendra su minėta knyga, kadangi rašo apie žmones, kurių istorijų nepasakoja, apie realius žmones kaip jūs ar aš, kurie turėjo sunkią vaikystę. Tad prieš perkant šią knygą dovanų paauglei būtinai atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą amžių, kadangi čia rasite netgi labai atvirų meilės scenų.

Jei esate priklausomi nuo wattpad kaip aš, ši istorija tikrai gali jums kažką priminti, nes kūrinį sudaro daug skyrių, kurie visi yra arba įtempti, arba emocionalūs (juk skaitytoją reikia laikyti ant trumpo pavadžio). Pagrindiniai veikėjai yra gerutė nekalta mergina ir blogo berniuko reputaciją turintis, tatuiruotas ir auskaruotas vaikinas. Dar gauname nemažą dozę erotikos, ir štai jums populiarios wattpad istorijos receptas! 😀 Bet knyga tikrai gera. Duočiau penkis balus, tačiau iki tobulybės trūksta kiek mažiau erotikos (juk tai istorija jaunimui!) ir gal kiek mažiau apimties (97 skyriai?!). Sutikite, priekaištai tikrai ne tokie jau dideli.

Taigi, ši istorija tikrai patiks skaitytojams, kurie pamėgo Aš ir jis. Tikra katastrofa ar Elos ir Mičo paslaptis herojus blogiukus. Hardinas toks ir yra – tatuiruotas, piktas ant viso pasaulio ir rodos nekenčiantis naujokėlės Tesos, vilkinčios ilgus sijonus ir beformes palaidinukes. Bet tarp jų įsižiebia kibirkštis, tik viskas nėra jau taip paprasta. Hardinas yra tikrai sudėtinga asmenybė, turinti daugybę veidų, ir neaišku, kuris yra tikrasis Hardinas. Tad visa jų santykių istorija lyg amerikietiški kalniukai – arba esi viršūnėje, arba pačiame dugne. Ir taip per visą knygą.

viršelis
Lietuviškas viršelis

Prisipažinsiu, pagrindinė veikėja yra nekvaila, daranti teisingas nevaikiškas išvadas, nors už jos veiksmus kartais tikrai norėjosi gerai užmest į kuprą. Tik gal reikėtų pradžiai nušviesti, kad ji, gera mergina, turinti vaikiną ir ateities tikslų, staiga iš niekur nieko susideda su gauja šiurkščių, tatuiruotų veikėjų, kurie jai tikrai nei tinka į draugus, nei apskritai ją už žmogų laiko. Bet Hardinas traukia ją kaip magnetas, o ir jis vis apsisukęs sugrįžta arba išeina palikdamas ją verkiančią.

Hardinas kita vertus yra įdomus egzempliorius, iš kurio gali tikėtis visko. Visiškai rimtai. Vieną akimirką jis linksmas, kitą piktas, trečią kažkam duoda į snukį. Žinoma autorė sušvelnina šį savo veikėją įdėdama jam į rankas klasikos knygą ar kokiu netikėtu gerumo protrūkiu. Pastebėjau, kad kone visi veikėjai šioje knygoje yra vos ne kraštutinumai – arba labai geri, arba labai blogi, viduriuku nesitenkinama.

Galiu pasakyti, kad ši knyga jums arba labai patiks, arba visiškai nepatiks, čia viduriuko taip pat nėra 😀 Nors ištisiniai pakilimai ir nuosmukiai gali sukelti mintis what a hell??? tačiau padėti šios knygos į šalį beveik neįmanoma. Ir jos nepadėsite ilgai, nes nors atrodo, kad už kampo jau kaip ir finišas bus, bet pastebi perskaitęs tik penktadalį knygos. Ir galiu pasakyti, kad pabaiga gali būti kiek nuspėjama, bet ji aprašyta tikrai efektingai, ir kyla vienintelė mintis – noriu antros dalies!

Tolesnės dalys:
serija

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

7 thoughts on “After (Kai mes susitikom) – Anna Todd (knyga)

  1. Perskaičiau visas dalis. Nervus tampė(gerąja prasme) taip, kad negalėjau atsitraukti nuo skaitymo. Vienu žodžiu NEREALU!!!!

    Patinka

  2. Gal yra žinių,apie trečią dalį lietuvių kalba? O pirmosios dvi labai patiko,perskaičiau per porą dienų, nors knygos apimtis tikrai labai didelė (pasiėmusi ją iš bibliotekos, galvojau, kad skaitysiu gal mėnesį! 😀 ).

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s