Onyx – Jennifer L. Armentrout (knyga)


 

Būti susietai su Deimonu užknisa…
Jo ateiviško vyriško išdidumo dėka Deimonas pasiryžęs įrodyti, kad tai, ką jis jaučia man, yra daugiau nei mūsų keisto ryšio rezultatas. Taigi aš prisiekiau jį nugesinti. Bet mes turime didesnių problemų.
Kažką blogiau nei pasirodžiusį mieste arumą.
Gynybos departamentas čia. Jei jie išsiaiškins, ką gali Deimonas, ir kad mes esame susieti, aš dingsiu. Kaip ir jis. O kur dar mokykloje pasirodęs naujokas, kuris turi savų paslapčių. Jis žino, kas man nutiko ir gali padėti, bet kad tai padaryčiau aš turiu meluoti Deimonui ir laikytis atokiai nuo jo. Lyg tai būtų įmanoma. Pieš savo valią aš įsimyliu Deimoną. Stipriai.
Bet tada viskas pasikeičia…
Aš mačiau kažką, kas nuturėtų būti gyvas. Ir aš turiu pasakyti Deimonui, netgi jei niekas nesustabdys jo nuo tiesos paieškų. Kas nutiko jo broliui? Kas jį išdavė? Ir ko Gynybos departamentas nori iš jų – iš manęs?
Niekas nėra toks, kaip atrodo. Ir ne visi išgyvens melus…


viršelisPagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2011
Originalus pavadinimas: Onyx
Ankstesnės dalys: Obsidian
Serijos pavadinimas: Lux
Patartinas amžius: +15
Žanras: jaunimo literatūra, fantastika, ateiviai
Puslapių skaičius: 366
Pasakotojas: mergina

Autoriaus puslapis: http://www.jenniferarmentrout.com


autorėJennifer L. Armentrout sakyčiau geniali autorė. Pirma jos skaityta knyga Obsession buvo… na kažkas tokio. Ji sugeba be per didelių išvedžiojimų, be nereikalingų aplinkos ar šiaip kasdienių gyvenimo reikalų aprašymų sukurti tikrą sprogstamąjį užtaisą. Nežinau, kodėl nė viena leidykla dar nesusigundė išleisti nors vienos jos knygos, nes ji turi pačių įvairiausių istorijų.

Tai yra antros dalies apžvalga. Todėl asmenys, kurie yra neskaitę pirmos dalies, gali rasti spoiler’ių.

Onyx – antroji luksenų serijos dalis apie Keitę Švarc, kuri atsikrausto į naują miestuką kartu su mama ir netikėtai susipažįsta su kaimynystėje įsikūrusiais ateiviais Di ir Deimonu. Po to arumų užpuolimo mergina vos nemiršta, tačiau Deimonas savo ypatingomis ateiviškomis galiomis ją išgydo ir taip jie susisaisto ryšiu. Dėl bjauraus ankstesnio Deimono elgesio ir staiga pradėtos rodyti simpatijos ji mano, kad dėl to kaltas jų ryšys, todėl kaip įmanydama ginasi nuo gražiojo lukseno, nors visi mato, kad tai beprasmiška. Jei būtų paprasti žmonės, galbūt jie viską ilgainiui išsiaiškintų ir ilgai bei laimingai gyventų, bet nėra taip paprasta.

Visi luksenai yra įdėmiai sekami Gynybos departamento, o kadangi jau buvo toks precedentas (Deimono brolis Dosonas pamilo žmonių mergaitę Betanę, ją išgydė ir po to jie abu dingo), visi turi labai saugotis, kad niekas nesužinotų, kad Keitė žino apie ateivių egzistavimą, o tuo labiau pačio slapčiausio dalyko – kad ji buvo išgydyta.

Bet Gynybos departamentas jau lipa jiems ant kulnų. Plius Keitė pastebi, kad nevalingai gali judinti daiktus, ir jeigu ji nesusiims, ji gali nukentėti pati, sužeisti kitus žmones ir apskritai amžiams dingti, kaip Dosonas su Betane.

Ir mokykloje pasirodo naujokas Bleikas, kuris netikėtai susidomi Keite. Kad pamirštų Deimoną (o gal veikiau sukeltų jam pavydą?), ji be didelių dvejonių įsitraukia į naująją draugystę. Bleikas visiškai monopolizuoja šią luksenų serijos dalį. Va čia prasideda smagumai ir piktumai, ir juokai. Nes abu vaikinai siekia merginos dėmesio, ir nė vienas nenusileidžia kits kitam.

“Jesus.“ Blake rubbed his throat. “You have anger man­age­ment prob­lem. It’s like a dis­ease.“
“There’s a cure and it’s called kick­ing your ass.“

Deimonas ir KeitėNauja draugystė nežinia kur nuves, nes Deimonas neketina nuleisti rankų. Scenos tarp jo ir Keitės kibirkščiuojančios tiesiogine ta žodžio prasme! Autorė tikrai neatmeta galimybės į knygą jaunimui mestelėti erotiškų scenų, nes tai juk gyvenimo dalis, juo labiau paauglių, ir daro tai su tikru užsidegimu!

“Time stopped for us. The world and every­thing I’d been part of only existed out­side the closed bed­room door, but in here, it was only us. And for the first time, there was noth­ing between us. We were open, vul­ner­a­ble to each other. Pieces of our cloth­ing dis­ap­peared. His shirt. Mine. A but­ton came undone on his jeans… and on mine, too.“

Tačiau šioje istorijoje niekas nėra toks, kaip atrodo. Už kiekvieno kampo tyko pavojus, nežinia, kas yra draugas, o kas priešas, o kas pats žiauriausias išdavikas.

Šioje dalyje buvo stipriai užleista draugystė tarp Keitės ir Di. Matyt autorė nerado jai vietos vystydama meilės trikampiuką. Tačiau Onyx siužetas gilesnis, rimtesnis, labiau supintas ir šiaip mėtoma tiek daug visokių užuominų, kad nebesupranti, ką galima laikyti draugu. Knyga įtemptesnė, joje jaučiasi toks vibruojantis pavojus; viskas, apie ką buvo kalbama pirmoje dalyje, apsiverčia aukštyn kojomis. Autorė paaiškins didžiąją dalį klausimų, kilusių Obsiadian‘e. Kas nutiko Dosonui ir Betanei? Kaip veikia ryšys tarp Keitės ir Deimono? Ką žino Gynybos departamentas? Kas yra Bleikas? Ir kas iš tiesų dabar yra Keitė?

gifLuksenų serija turi visus sėkmingos mokslinės fantastikos istorijos jaunimui komponentus: siužetas nenuobodus ir nenuspėjamas, rašymo stilius lengvas ir neapkrautas visokiom vingrybėm, todėl greit skaitosi, knyga pilna veiksmo, humoro, pavojų, joje galima rasti saikingą žiupsnį erotikos. Pažiūrėjus goodreads šios serijos vertinimą galima matyti, kad kiekviena dalis viena už kitą vis geresnė, todėl su nekantrumu laukiu, kol rasiu laiko trečiajai daliai!

Visa Luksenų serija:

lux

4

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s