Kaip priversti skaitytoją pamilti blogietį?


Yra siaubingų veikėjų be moralės, galinčių iškrėsti siaubingų dalykų. Tačiau vis tiek daugelį skaitytojų jie prikausto. Rašytojai naudoja kelis gudrius triukus taip priversdami skaitytojus pamilti blogiukus. Štai dešimt jų, kurie niekad nenuvilia. Išmėginkite juos tam, kad mes jūsų knygoje esančius piktadarius pamiltumėme ir bučiuotumėme žemę po jų kojomis 😀

11. Paversk jų mirti neutralia arba kilnia, nors priemonės tam pasiekti buvo blogos. Tai pats lengviausias būdas. Mes esame pasirengę suteikti kažkam atleidimą už siaubingus darbus, kurie vedė į tikslą, kurį galime suprasti ar galbūt palaikyti.
2. Riba, kurios blogietis neperžengia. Netgi tas, kuris laužo visus įmanomus moralinius kodeksus vis dar turi asmenines ribas ir standartus. Ar bent jau vieną dalyką, kurio jis ar ji nedarytų – pavyzdžiui nežudytų vienuolės, nes jis/ji buvo užaugintas vienuolių.
3. Kažkas blogiukui rūpi. Serijinis žudikas, mylintis kates, bus daug simpatiškesnis už serijinį žudiką mylintį peilius. O žudikas, kuriam tikrai rūpi vienas ar du žmonės, automatiškai yra mielesnis.
4. Parodyk, kodėl blogiukas tapo blogiuku. Tai neturėtų būti ašaringa istorija, bet jei mes galėsime pamatyti, kad tas veikėjas buvo normalus ir geras, o tada viskas išlėkė per langą dėl kažkokios tragedijos ar suprantamų priežasčių serijos, tada mes galėsime įsivaizduoti save to blogos reputacijos veikėjo vietoje.
5. Padaryk kitus dar blogesniais. Tam tikromis aplinkybėmis patikėti pagrindiniu blogu veikėju yra milžiniškas iššūkis. Mes turime suprasti kontekstą, kuriame veikėjas derėtų; jeigu tas asmuo pasirodo mažiausiai blogu žmogumi siaubingame pasaulyje, tada didesnė tikimybė, kad mes būsime jo pusėje.
6. Humoro jausmas yra vertas tūkstantinio atlaidumo. Daugelis mūsų mieliau seks paskui iškalbingą draugą nei paskui nuobodą. Kuo linksmesnis ir juokingesnis tavo pagrindinis veikėjas, tuo didesnė tikimybė, kad jis/ji mums patiks.
lokis7. Priversk jį/ją pralaimėti. Mes visada esame linkę varžytis, tokia jau ta žmogaus natūra. Tad jei mes išvysime tavo nusidėjėlį herojų pralaimint kovą po kovos – ar laimint tik kovojant nagais ir ragais – tada mes nieko negalėsime sau padaryti – norėsime jam ar jai pergalės. Nors, to paties linkėsime ir jo/jos priešininkui. Tad čia gali žaisti iki begalybės.
8. Apkaltink jį/ją išgalvotais blogiausiais nusikaltimais. Mes visada palaikome žmones, kurie būna melagingai apkaltinti. O jei tavo pagrindinis veikėjas kaltinamas nužudęs pilną autobusą vaikų, o mes žinome, kad jis/ji tikrai to nepadarė, tada mes daug labiau atleisime faktą, kad jis nužudė vieną ar du suaugusiuosius.
9. Priversk visus jo/jos nekęsti. Panašiai kaip ir prieš tai, sunku nusisukti nuo to, kuris yra visuotinai paniekintas. Ypač jei tame yra nesąžiningumo ir žiaurumo.
10. Leisk pamatyti, kaip jis/ji daro kažką nedovanotino. Skaitytojai mėgsta nelengvus dalykus, ypač jei mes jaučiame, kad už tai bus atlyginta. Ir nėra sunkesnio dalyko, nei atleisti kažkam už nedovanotiną veiksmą. Tad, jei mes matome, kad tavo pagrindinis veikėjas daro kažką, kas peržengia visas ribas ir verčia jo/jos nekęsti – bet tuo pačiu mes matome, kad rasime būdą, kaip galiausiai tam monstrui atleisti – tada mes nenumaldomai įtraukiami į įtemptus, ne visiškai sveikus santykius su blogiečiu.

Reklama

2 thoughts on “Kaip priversti skaitytoją pamilti blogietį?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.