Padermė – Guillermo del Toro, Chuck Hogan (knyga)


Į Niujorko tarptautinį JKF oro uostą nusileidžia Boeing 777 ir staiga sustoja. Lėktuvo šviesos nedega, visos užuolaidos nuleistos, ryšys su įgula ir keleiviais paslaptingai nutrūkęs. Už kelių valandų Niujorke prasideda Saulės užtemimas, o su juo po nieko neįtariantį miestą ima plisti ir šiurpus užkratas…

Vieno Amerikos lombardo Harleme savininkas, senas profesorius, išgyvenęs holokaustą ir vedybų su studente skandalą, stebi išmirusio lėktuvo dramą per televizorių ir supranta, kad karas, kurio bijojo visą gyvenimą ir kuriam ruošėsi, pagaliau prasidėjo…


padermėPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: The Strain
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Padermė / The Strain
Patartinas amžius: +17
Žanras: siaubas, vampyrai, fantastika, trileris
Puslapių skaičius: 624
Pasakotojas: trečias asmuo
Autoriaus puslapis:


autoriaiŠi knyga – pirmoji galybę prestižinių kino apdovanojimų pelniusio režisieriaus, prodiuserio, scenografo, rašytojo ir dizainerio Guillermo del Toro bei rašytojo, bei kelių romanų autoriaus Chucko Hogano trilogijos dalis. Beje, knyga buvo ekranizuota ir pagal ją pastatytas serialas Padermė (The Strain). Štai ką galite išvysti šios istorijos aprašyme. Ir iš tiesų, labai jaučiasi, kad prie šio kūrinio savo rankelę priglaudė scenaristas, nes skaitant atrodo, kad žiūrėtum filmą – veiksmas vis šokinėja iš vienos scenos į kitą, kol visi įvykiai susiriša tartum nuo kalno paridentas sniego kamuoliukas, vis aplipdamas naujais sluoksniais ir su dundesiu lekiantis į pakalnę! Ir kuo toliau, tuo baisiau! Todėl ši knygas yra būtent tiems, kuriems patinka siaubo žanras ir naktį galės ramiai miegoti nekrūpčiodami nuo kiekvieno krebždesio, nes niekas juk nežino, kas slepiasi naktyje…

Kas seka knygų naujienas tikriausiai žino, kad pirmą kartą Lietuvoje Padermė buvo išleista dar 2011 metais, per patį vampyrų bumą, ir po ketverių metų pagaliau sulaukėme perleistos pilnos serijos visiškai kitokio dizaino viršeliais nei buvo pirmasis variantas.  Tačiau čia nerasite spindinčių saulėje romantiškų šimtamečių vampyrų, o tik negailestingą padermę, kuri žmones laiko maistu ir siekia užvaldyti pasaulį. Bent jau vienas iš 7 galingiausių Protėvių. Tas magiškasis skaičius septyni, jei pastebėsite, kartosis visoje knygoje. Kad ir lėktuvo serijos numeryje, pavyzdžiui.

Istorija prasideda gana lėtai, kai Niujorke nusileidžia lėktuvas ir staiga jis tartum miršta – mechanizmai visiškai išsijungia, žmonės jame neatsiliepia. Turint omenyje rugsėjo 11-osios teroro aktą pirmoji iškilusi versija – kad tai teroristų darbas, vėliau ji keičiasi į kažkokį virusą, ir štai į sceną įžengia pagrindinis knygos veikėjas Efas ir jo bendražygė Nora (knygoje sutiksite dar daug veikėjų, vieni bus svarbesni, kiti ne, tačiau visi su savo gyvenimo istorijomis ir svarba pasakojime). Tačiau šis virusas sukelia neįtikėtinus pakitimus, kurių virusologai dar nėra matę, o kažkokio seno žydo svaičiojimai jų tuo labiau neįtikina. Pasikartosiu, pradžia tikrai rutuliojasi lėtai, tačiau įtampa vis didėja ir galiausiai sprogsta su pirmąja siaubo banga.

padermPadermėje sudėti ko gero visi pagrindiniai nuo amžių gūdumos paplitę mitai apie vampyrus, vieni jų paneigiami, kiti patvirtinami, paversdami šią rūšį siaubą keliančiais sutvėrimais, besislepiančiais tamsiuose užkaboriuose, ir be gailesčio žudančiais bet ką, kas turi plakančią širdį. Žinoma, autoriai nenorėjo būti eiliniai kopijuotojai ir sumastė visiškai naują vampyrizmo teoriją ir paties vampyro paveikslą, kuris galbūt kažkiek primena gerai žinomą filmą Ašmenys. Visa tai aprašoma gana šiurpiai, vietomis skaitant galėjau labai gyvai įsivaizduoti kai kuriuos momentus ir tai vertė gerokai pavirpinti kinkas 😀

Ir vėl tas pats. Tirštas baltas skystis suraibuliavo, jis tą puikiai matė. Tačiau gerokai mažesnio tankio vandens paviršius visiškai nesubangavo.
Kažkas kraujo mėginyje judėjo.

Ši knyga turėtų patikti CSI serialo gerbėjams, kadangi čia galima rasti daug tiriamųjų aprašymų ir šiaip scenų iš tyrėjų pasaulio. Rašytojai gana gerai pasikaustė aprašydami tyrimo procedūras, įrangą ir šiaip pačią sistemą, kadangi gali patikėti, kad taip viskas ir vyksta. Plius, žinoma, prideda žiupsnį kraupių faktų apie naują “virusą“.

širdis– Em… kas, po velnių, čia buvo ? – paklausė Nora, stovėdama šalia jo.
Širdis tame serume pradėjo judėti.
Ji ritmingai tvinkčiojo.
Plakė.

Labiausiai man ko gero patiko visų veikėjų išpildymas, kiekvienas jų turėjo savo charakteristiką, jų niekaip nebūtum galėjęs sumaišyti, nes kaskart peršokant prie kito žmogaus pasikeisdavo ir aplinka, ir pasakojimo nuotaika. Nors man asmeniškai labiau patinka pirmo asmens pozicija, tačiau knyga parašyta tikrai įtaigiai ir nepastebi, kaip galvoje pieši tamsius kraugeriškus vaizdus.

Perskaičius daugiau ne pusę knygos pradėjo darytis gerokai baisu, lyg žiūrint siaubo filmą (gerai suprantu, kodėl pagal šią istoriją susuko serialą), teko net truputį pailsėti, kad galėčiau tęsti skaitymą atsimerkus, nes prasidėjo baisioji dalis, kuri, patikėkit, tęsiasi iki pat pabaigos ir ko gero dar per kitas dvi knygas.

Šią knygą rekomenduočiau tik stipresnių nervų skaitytojams, kuriems patinka įtempti ar siaubo filmai, nes čia tikrai netrūks mirčių, baisybių, nakties baimės ir spėlionių, kokį vaidmenį knygoje vaidina tam tikri personažai, kurie tikrai ne veltui buvo įmesti į Padermę. Perskaitę šią knygą atsikvėpsite lengviau, tarsi ištrūkę iš tamsaus rūsio, pilno pabaisų, ir dar turėsite malonumo pasukti galvą, nes istorijos eigoje, jei būsite akyli ir ausyli, jums bus užduota keletas klausimų, kurie, tikėtina, atsiskleis kitose dalyse.

4

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.