Truputis informacijos apie… antraeilius veikėjus


243448_64Istorijoje galite rasti trijų tipų veikėjus (priklausomai nuo to,  kokią knygą ir teoriją skaitysite). Visi jie turi tam tikrą paskirtį ir funkciją istorijoje. Viskas aišku, kad pagrindinis veikėjas yra dažniausiai tas, kuris pasakoja istoriją, kuris yra pilnai išpildytas ir skaitytojas jį kone pažįsta kaip savo penkis pirštus. Antra kategorija yra ta, kurioje subyra visi pagrindinį veikėjai supantis draugai, šeimos nariai ir kiti veikėjai, o trečioje kategorijoje  yra veikėjai, kurių vardų mes net nežinome. Tai tik scenos papildytojai: paštininkas, pardavėja, praeivis ir taip toliau.

Dabar susikoncentruokime ties antraeiliais veikėjais. Antraeilis veikėjas (angliškai: minor/ supporting character) yra, kaip jau spėjau jums paminėti, veikėjas, kuris yra įstrigęs tarp pagrindinio veikėjo ir vietos užpildytojo.  Dėl šios priežasties šis ar šie veikėjai turi tam tikrus bruožus priklausančius kitiems veikėjų tipams.

Antraeilis veikėjas turi būti iki tam tikro lygio išpildytas istorijoje, bet kartu ir toks, kuris neužgožtų pagrindinio veikėjo. Juk vis dėlto reikia iš galvos neišmesti fakto, kad antraeilis veikėjas ne veltui angliškai dar vadinamas supporting character. Jis padeda siužetui vystytis į priekį, o pagrindinei istorijos žvaigždei pateikti mums įdomią ir intriguojančią istoriją.

10 paslapčių padedančių sukurti neužmirštamus antraeilius veikėjus:

1. Suteikite jiems bent vieną išsiskiriančią charakterio savybę

2. Suteikite jiems originalią gyvenimo istoriją. Čia reikėtų atminti, kad jūs turite ją žinoti, bet viso veikėjo gyvenimo pristatyti skaitytojui nereikia. Tik įdomiausius ir svarbiausius  dalykus, kurie įtakotų pasakojimą ir būtų naudingi skaitytojui.

3.  Pasistenkite, kad jie turėtų sava kalbėjimo manierą.

4. Stenkitės jų nepaversti dorybės įsikūnijimais. Žmonės, kurie neturi ydų automatiškai virsta neįdomiais.

5. Suteikite jiems jų vietą. Visi veikėjai istorijoje turi tam tikrą vietą, prie kurios jie yra prisirišę: bažnyčia, kavinė, parkas ir kita. Tai padarydami jūs paverčiate ne tik šį veikėją, bet ir pačią vietą.

6. Pristatykite antraeilius veikėjus du kartus. Pirmą kartą kaip fone esantį asmenį, o vėliau veiksme.

7. Susitelkite ties tuo, kad jūs turite žinoti, ką šis antraeilis veikėjas reiškia pagrindiniam veikėjui.

8. Sukurkite antraeiliam veikėjui lanką, ar bent jau pamėginkite ją imituoti. Šone matote vieną  galimų arkų (arc). Kaip pavyzdys galėtų būti tai, kad knygos pradžioje veikėjas teigia viena, o knygos pabaigoje jau kita. Tai yra jo augimas, pasikeitimas, tam tikrų dalykų suvokimas.

9. Kuo nežymesnis veikėjas yra istorijoje, tuo jis turi labiau priminti karikatūrą.

10. Ir galiausiai jums reikia būti apsisprendusiam, kurie antraeiliai veikėjai vis dėlto turi būti tie, kuriuos būtų galima užmiršti.

Tačiau rašant istoriją vis dėlto nereikia pamiršti, kas gi jūsų istorijoje yra svarbiausias veikėjas. Todėl tramdyti antraeilius veikėjus reikia nuolatos, nes šie visados mėgina patraukti visų dėmesį. Autoriai patys neretai pamilsta šiuo maištininkus ir vėliau jiems sukuria netgi atskiras knygas ar knygų serijas.

Šaltiniai:

10 Secrets to Creating Unforgettable Supporting Chakittyracters

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s