Kaip vienu metu skaityti kelias knygas


Vienu metu skaityti kelias knygas nėra visiems įkandama užduotis, tačiau kartais tai naudinga, kai norisi vienu metu į save susiurbti daug informacijos ar leisti mėgautis sau keliais žanrais vienu metu. Šokinėjimas nuo knygos prie knygos išlaiko įspūdžius apie jas šviežius ir tai gali būti geras būdas jas palyginti. Tai netgi gali leisti apsispręsti, ką skaityti, jei nesi tikras.
Jei turi daug perskaityti, pabandyk skaityti viską ir žiūrėk, kas nutiks.

1. Rask laiko skaitymui. Jei neturi laiko net vienai knygai, pradėti skaityti kelias tik sulėtins visą procesą. Net jei skaitymui gali skirti tik kelias minutes per dieną, vis tiek gali šokinėti per kelias skirtingas knygas.

knygos2. Išsirink keletą knygų, kurios tave sudomintų ar reikėtų perskaityti.
Knygos gali būti susijusio arba ne, priklausomai nuo tikslo. Jei skaitysi dėl smagumo – tiks bet kas, kas tave domina.
Pasirink knygas, kurios įtraukia. Bus lengviau grįžti prie knygos, kuri patinka.

3. Išbandyk kiekvieną knygą. Gali perskaityti pradžią (vienu metu vieną) arba jos apžvalgą. Peržiūrėk turinį, knygos aprašymą, prisistatymą ir įžangą.

4. Pradėk skaityti kiekvieną knygą, kol įspūdžiai apie ją dar švieži. Bandyk pradėti skaityti tą pačią dieną kai parsineši jas namo. Pasinaudok susidomėjimu ir perskaityk didelę dalį pirmu prisėdimu ar prisėdimais. Kruopščiai susipažink su kiekviena istorija ir įsipareigok skaityti kiekvieną knygą. Pirmą kartą perskaičius didesnę dalį duos labai gerą pradžią.
Nereikia visų knygų pradėti tuo pačiu metu, vietoj to bandyk įsigilinti į vieną prieš pradedant kitą.

5. Apsidėliok knygomis. Vieną padėk prie lovos, kitą virtuvėje, trečią į krepšį. Skaityk tą knygą, kuri tuo metu arčiausiai. Rinkis knygą pagal nuotaiką.
Pasidėk vieną knygą vonioje, ypač jei tai ne grožinė literatūra su daug trumpų temų (galbūt enciklopediją?). Nustebsi, kaip dažnai skaitysi vonioje. Žinoma reikėtų elgtis atsargiai jei maudaisi duše ar mirksti vonioje – būtinai rankšluosčiu nusausink rankas prieš imant knygą.

formatai6. Maišyk knygų formatus. Skaityk popierines knygas namie, autobuse ar prie gydytojo kabineto gali išsitraukti telefoną ir skaityti jame (jam google play parduotuvėje rasi nemokamą programėlę Aldiko). Rinkis formatą pagal temą ar sudėtingumą, kad turėtum pasirinkimą skirtingoms vietoms ar nuotaikai. Skirtingos temos leis nesimaišyti ir atskirti, kuri knyga yra kuri.
Protas gali puikiai susidoroti su skirtingomis knygomis, kurios skaitomos tuo pačiu metu, bet skirtingose vietose. Taigi, gali turėti knygą važiavimui autobusu, skaitymui prieš miegą, tingiai popietei.
Atmink, kad sunkios literatūros skaitymas prieš miegą pareikalaus didesnių pastangų nei lengvas žanras. Geras pasirinkimas knygai prieš miegą – dar kartą perskaityti senas geras mėgiamas knygas – kai žinai, kaip jos baigsis, daug lengviau padėti į šalį, kai galiausiai apsnūsti.

7. Turėk galvoje laiko liniją, net jei ji nėra griežta. Jei nevaržo bibliotekos terminai, stebėk, kada pradedi kiekvieną knygą ir atkreipk dėmesį į progresą. Pasinaudok tuo, kad nenukryptum nuo tikslo – baigti skaityti visas knygas.

8. Neignoruok nė vienos knygos taip ilgai, kad pamirštum istoriją ir kur baigei skaityti. Knygos, kurias skaitai, turi konkuruoti dėl tavo dėmesio. Jei viena kažkuri tave domina mažiau nei kitos, keisk požiūrį. Skaityk šią knygą atskirai. Pridėk ją prie tų, kurios domina taip pat. Arba pasvarstyk, ar neverta jos atidėti į šalį.

9. Perskaityk visą skyrių ar skirsnį arba bent jau rask gerą vietą sustoti. Skyriaus užbaigimas vienu kartu išlaikys tęstinumą keičiant knygas. Vieno ar dvejų trumpų skirsnių perskaitymas vienu prisėdimu taip pat padės suprasti knygos sudėtingumą ar vientisumą.

10. Leisk vadovauti savo nuotaikai ir pageidavimams. Jei knyga tave įtraukia ir norisi ją skaityti, pirmyn. Skaityk bet kurią knygą, kurią tą akimirką nori.

11. Skaityk sudėtingą knygą ir apdovanok save smagia istorija kaip atlygiu. Leisk sau paskaityti kažką linksmo, jei jauti, kad skaityti rimtą knygą tapo sunku.

skirtukas12. Žymėkis puslapius, kuriuose baigei skaityti.

13. Pabaigai skirk daugiau laiko – kitos knygos palauks. Grožinėje literatūroje pabaigos yra pati įtempčiausia knygos dalis.

14. Pabaik skaityti visas knygas. Kad ir kiek knygų pasirinktum skaityti vienu metu, pasirūpink, kad perskaityti jas iki galo tau būtų svarbu.

logo

Reklama

4 thoughts on “Kaip vienu metu skaityti kelias knygas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.