Birželio naujienos jaunimui anglų kalba (anonsas)


logo

Jau eina paskutinysis pavasario mėnuo, pažvelkime, kokių naujų knygų mums siūlo vasarą atnešiantis birželis.


Hello, I Love YouViena laukiamiausių birželio knygų tituluojamas Katie M. Stout debiutinis kūrinys Hello, I Love You (Labas, aš tave myliu). Nežinau ar pastebite, kad į Europą atslenka korėjietiškos kultūros manija, ši knyga nukels skaitytojus būtent į Korėją. Tai istorija knygos Ana ir prancūziškas bučinys gerbėjams.

Greisė Vaild bėga iš savo tėvo, garsaus įrašų prodiuserio, nupirktos vilos, nuo įžymaus vyresnio brolio, jau penkerius metus karaliaujančio kantri muzikos topuose, ir motinos, kuri kaltina ją dėl brolio nuopolio. Greisė pabėga kuo toliau nuo savo namų į internatinę mokyklą Korėjoje, tikėdamasi pradėti viską iš naujo.
Ji nebenori turėti nieko bendra su muzika, bet kai jos kambariokės Sofi dvynys brolis Džeisonas tampa naujausia Korėjos pop muzikos žvaigžde, Greisė įtraukiama atgal į šlovės pasaulį. Ji negali pakęsti Džeisono, kurio įžymybės statusas išpučia jo ego, tačiau jie sudaro nepatvarų aljansą vardan jos draugystės su Sofi. Bėga mėnesiai, ir Greisė prisiderina prie naujo gyvenimo Korėjoje, netgi jei ji negali nuneigti kibirkšties tarp jos ir Korėjos pop dievaičio.
Greitai Greisė supranta, kad jos jausmai Džeisonui kelia grėsmę jos pažadui, duotam sau, kad ji paliks muziką, sugriovusią jos šeimą, praeity. Ar gali Greisė ignoruoti potraukį Džeisonui ir neabejotinai traukai muzikai, kuriai gimė?

Last Year's MistakeDar viena artėjančios vasaros naujiena – Last Year’s Mistake (Praėjusių metų klaida), kuri, kaip ir prieš tai buvusiai autorei, taip ir Ginai Ciocca yra pirmoji jos karjeroje. Tai žavus romantiškas debiutas apie įsimylėjimą, išsiskyrimą ir susitaikymą su likimu.

Prieš:
Kelsė ir Deividas tapo geriausiais draugais vasarą prieš paskutiniuosius metus mokykloje ir buvo neišskiriami. Kol vieną naktį per nesusipratimą Kelsė įsipainioja į mokyklinį pokštą, ir viskas aplink ją subyra – įskaitant jos draugystę su Deividu. Tad kai Kelsės tėvai nusprendžia kraustytis, ji negali sulaukti, kada galės pradėti viską iš pradžių ir praeitį palieka už nugaros. Tik Deividas nepasirengęs jos paleisti.
Po:
Dabar paskutinieji metai mokykloje, Kelsė turi naujų draugų, tikrą populiarumą ir seksualų vaikiną. Jos gyvenimas tobulas. Taip yra, kol į miestą neatsikrausto Deivido šeima, ir jis viską supurto. Greitai seni jausmai prasiveržia į paviršių ir grasina sugriauti antrą Kelsės šansą būti laiminga. Kuo daugiau laiko ji praleidžia su Deividu, tuo labiau ji supranta, kad ji niekada jo iš tiesų nepaleido. Ir galbūt niekada to nenorėjo.

The Stars Never Rise Amerikiečių rašytoja, savo bagaže turinti nemažą skaičių knygų, birželį pradės pirmąja dueto dalimi The Stars Never Rise (Žvaigždės niekada nepakyla). Tai knyga, žadanti distopinį pasaulį, fantastiką, demonus, romantiką, magiją ir siaubą. Suintrigavo?

Šešiolikmetė Nina Kein turėtų nerimauti dėl savo nemirtingos sielos, bet ji pernelyg užsiėmusi stengdamasi išgyventi pati. Jos miesto gyventojai buvo išnaikinti sielas siurbiančių demonų, tad jų pasiūla maža. Prižiūrėdama savo sesutę Melę ir sukrapštyti maisto ir pingų – štai kas terūpi merginai. Jos dvi yra šeima. Jų pasiskolinusi motina jau seniai pasidavė.
Kai Nina sužino, kad Melė saugo paslaptį, keliančią grėsmę jų egzistavimui, ji padarys viską kad apsaugotų seserį. Nes Naujojoje Blaivybėje nuodėmės brutaliosios Bažnyčios ir jos juodai apsirengusių egzorcistų yra laikomos nusikaltimais. O Melės nuodėmė įstūmė ją į rimtą bėdą.
Kad išsaugotų abiejų gyvybes, Nina turi pasitikėti Finu, gilių žalių akių bėgliu, kuris jau kartą išgelbėjo jos gyvybę, bet taip pat gali pasirodyti esantis egzorcistas. Bet koks egzorcistas vilki sportinį megztinį su gobtuvu?
Ieškoma Bažnyčios ir medžiojama tamsiųjų jėgų Nina žino negalinti išgyventi viena. Jai reikia Fino ir jo nesąžiningų draugų taip pat, kaip jiems reikia jos.

A Book of Spirits and ThievesKita birželio naujiena – Morgan Rhodes pirmoji knyga trilogijoje A Book of Spirits and Thieves (Dvasių ir vagių knyga). Tai istorija apie šių dienų seseris, radusias mirtiną senovinės magijos knygą.

Kristal Hačer, šių dienų Torontas: vieną visiškai normalią popietę tėvo antikvariniame knygyne Krital tampa neįsivaizduojamo įvykio liudininke: jos mažoji sesuo Beka panyra į komą po to, kai buvo užburta paslaptingos knygos, parašytos nepažįstama kalba.
Medoksas Korso, Senovės Mitika: Medoksas Korso ilgai nesvarsto išvydęs savo mažame kaime nepažįstamą merginą. Jis supranta, kad ji yra dvasia ir tik jis gali ją matyti ir girdėti. Jos vardas Beka Hačer ir jai reikia Medokso pagalbos, kd galėtų grįžti namo.
Farelis Greisonas, šių dienų Torontas: turtingas veltėdis Farelis Greisonas pamaloninamas, kai paslaptingas ypač slaptos Hokspyro bedruomenės vadovas pakviečia jį prisidėti. Bet kai jis supranta, ką turės padaryti, kad įveiktų išbandymą, Farelis pradeda abejoti viskuo, ką galvojo apie šeimą, ištikimybę ir save…
Likimas suvedė šiuos tris žmones krūvon, bet senovinė magija grasina juos išskirti.

SkyscrapingDar viena debiutuojanti autorė Cordelia Jensen birželį pristato savo sukrečiančią pirmąją knygą Skyscraping (Apsvaigimas). Skaitę šią knygą duoda jai tik pačius geriausius įvertinimus ir garbina šią istoriją. Manyčiau tai būtų puiki pretendentė į Beveik suaugusių knygų linijos kompaniją.

Mira tik pradėjusi eiti į dvyliktą klasę užtinka savo tėvą su meilužiu. Jos pasaulis ir viskas, ką ji manė žinanti apie savo šeimą, akimirksniu buvo supurtyta. Nepajėgdama suvokti melų, išdavystės ir paslapčių, kurios  – Mirai nežinant – nusakė ir laikė jos šeimos egzistavimą nepažeistą, Mira atsiriboja nuo sesers irartimiausių draugų stengdamasi tai įveikti. Bet jos tėvo seksualinė orientacija nėra vienintelė jo saugota paslaptis. Į dieno šviesą išnyra įokiruojanti žinia apie jo kovą su ŽIV. Kol Mira kovoja dėliodama iš gabaliukų savo šeimą ir iš naujo apibrėždama susvyravusį pasitikėjimo jausmą, ji turi rasti kelią kaip atkurti ryšį su savo tėvu – kol dar yra laiko.

AliveIr (staigmena staigmena) dar viena nauja autorė siūlo savo pirmąją knygą Alive (Gyva).

Stelos širdis yra nesveika.
Po metų laukiančiųjų transplantacijos sąraše ji beveik praradusi viltį, kad išgyvens iki savo 18 gimtadienio. Tada stebuklingai Stela gauna naują širdį.
Pasiryžusi iš gyvenimo imti viską, ką galėjo prarasti, Stela meta save į naują gyvenimą. Bet jos išgijimas turi keistų šalutinių efektų: košmarus. Haliucinacijas. Pasikartojantį skausmą, kuris nudiegia kasdien tuo pačiu metu. Tada Stela sutinka Levį Ziną, naujoką, kurį stebi visa mokykla. Stela niekada nesijautė tokia pastebima, greitai ji ir Levis tampa neatsiejami.
Ji įsitikinusi, kad Levis yra jos sielos draugas. Kodėl dar ji jaustų gėlą, kai jie ne kartu?
Ir be to, širdis niekada nemeluoja… ar ne?

The Edge of ForeverDar viena debiutuojanti autorė Melissa E. Hurst birželį savo rankose laikys The Edge of Forever (Amžinybės kraštas). Knygos viršelis tikrai traukia akį, ar ne? Išduosiu, kad tai istorija apie keliones laiku.

2013 metai: šešiolikmetė Alora kiekvieną kartą atsibunda vis kitoje vietoje nesuprasdama, kaip ji ten atsidūrė. Bet dėl vieno dalyko ji tikra – ją kažkas seka.
2146 metai: septyniolikmetis Bridžeris yra vienas iš nedaugelio gimusių su gebėjimu keliauti į praeitį. Per eilinę  mokomąją kelionę laiku jis išvysta žmogų, kurio niekada nesitikėjo pamatyti – savo mirusį tėvą. Keisčiausia tai, kad pasak Laikinų susidūrimų departamento, jo tėvas niekada nebuvo paskirtas būti ten tuo metu. Bridžeris dar labiau priblokštas kai sužino, kad jo vadovėlinis tėvas buvo praeityje, kad sulaužytų svarbiausią keliavimo laiku taisyklę – apsaugoti kažką nuo mirties.
Ir tas kažkas vardu Alora.
Sužinojęs, kad jo tėvas norėjo padėti “vaiduokliui“, Bridžeris nelegaliai iškeliauja į 2013 metus šalia Aloros ir stengiasi kuo greičiau atskleisti paslaptį, slypinčią jos praeityje ir jos ryšius su jo tėvu prieš Laikinų susidūrimų departamentui jį surandant. Jei jis sugebės išvengti Aloros mirties nepakeičiant laiko linijos, galbūt galės ir apsaugoti savo tėvą.

Every Last WordŠiais metais labai populiaru rašyti apie ligas, Tamara Ireland Stone kūrinys Every Last Word (Kiekvienas paskutinis žodis) ne išimtis. Išankstinių kopijų skaitytojams ši knyga tikrai įsiminė, galbūt panorėsite paskaityti ją ir jūs?

Jei galėtum perskaityti mano mintis, nebesišypsotum.
Samanta Makalister atrodo visai kaip kitos populiarios merginos jos klasėje. Bet po ištiesintais plaukais ir profesionaliu makiažu slypi paslaptis, kurios jos draugai niekada nesuprastų: Sem turi obsesinį kompulsinį sutrikimą ir ją ryja tamsių minčių ir rūpesčių srautas, kurio ji negali išjungti.
Be to, jai reikia nuspėti kiekvieną žingsnį ir žodį, tad gyvenimas jai tikra kova, ir visiškai nepadeda tai, kad jos viso gyvenimo draugai nusisuks vos ji ne taip apsirengs, valgys ne tą maistą ar įsimylės ne tą vaikiną. Tačiau Sem žino, kad būtų beprotiška atsisakyti populiariausių mokyklos merginų apsaugos. Tad kai Sem sutinka Karoliną, ji stengiasi išlaikyti naują draugę humoro jausmu ir paslaptimis šalia kassavaitinių Sem vizitų pas psichiatrą.
Karolina parodo Sem Poetų kampelį – slaptą kambarį ir glaudžią nepritapėlių grupę, kuri mokykloje yra ignoruojama. Sem tučtuojau prisiriša prie jų, ypač prie gitaristo, rašančio eiles, ir pradeda atrasti visiškai kitą savo pusę. Iš lėto ji pradeda jausti “normalesne“, nei ji kada nors buvo populiariųjų gretose… kol ji atranda naują priežastį abejoti savo sveiku protu ir viskuo, kas jai brangu.

Like It Never HappenedEmily Adrian birželį džiaugiasi pasauliui padovanosianti savo pirmąją knygą jaunimui, kuri priskiriama prie laukiamiausių šių metų knygų – Like ir Never Happened (Lyg nieko nebūtų nutikę). Stereotipai, seksualumas ir griaunanti gandų jėga – štai kas slypi šioje knygoje.

Kai Rebeka Rivers gauna pagrindinį vaidmenį mokyklos spektaklyje “Lemtingas išbandymas“, ji pakeičia ir savo vaidmenis tikrajame pasaulyje. Ji nubraukia savo senąją reputaciją, susidraugauja su keturiais chuliganiškais trupės nariais ir bučiuojasi scenoje su ypač žaviu Čarliu Lambu. Netgi ponas Makfadenas, pjesės režisierius, negali rasti kalbos su Rebeka.
Nors Pagrindinis penketas prisiekia niekada nesusitikinėti vienas su kitu, Rebeka negali nieko padaryti su savo jausmais Čarliui, ji pasimetusi ir įsimylėjusi iki ausų. Bet trupės dramos scenoje ir už jos ribų užtemdomos gyvenimą keičiančių kaltinimų, kurie grasina sunaikinti viską…

DevotedPaskutinioji birželio naujiena kiek kitokia – tai istorija tikintiems Dievu. Jennifer Mathieu knyga Devoted (Atsidavusieji) yra apie merginą, kuri pradeda abejoti giežtomis fundamentaliomis puritonų bažnyčios taisyklėmis, kai baimė ir gėda skelbiama iš sakyklų ir namuose. Galbūt keista, kad parinkau šią knygą prie artėjančio mėnesio naujienų, tačiau goodreads.com jos reitingas tikrai puikus.

Reičel Valker yra atsidavusi Dievui. Ji kasdien meldžiasi, su šeima lanko Kalvarijos Kristaus bažnyčią, padeda prižiūrėti savo penkis jaunesnius brolius, kukliai rengiasi ir ruošiasi tapti žmona ir motina, kuri su džiaugsmu tarnaus Viešpačiui. Bet Reičel smalsu, koks yra pasaulis, nuo kurio nusisuko jos šeima, ir vis labiau supranta, kad nei bažnyčia, nei mokymas namuose neturi atsakymų į jos troškimus. Reičel visada rasdavo paguodą savo įsitikinimuose, bet dabar ji negali nusipurtyti jausmo, kad jos atsidavimas gali sunaikinti jos sielą.

Galbūt tarp šių knygų yra ir jūsų laukiama?

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

2 thoughts on “Birželio naujienos jaunimui anglų kalba (anonsas)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s