Defy – Sara B. Larson (knyga)


Alexa Hollen yra kovotoja. Ji buvo priversta apsimesti berniuku tam, kad galėtų tarnauti karaliaus armijoje. Pasinaudojusi Alex savo protu ir nepaprastų sugebėjimu kovoti kardu, ji greitai užsitarnauja vietą elitiniame Princo sargybinių būryje. Tačiau kai stiprus burtininkas paslapčia įsigauna į rūmus vidury nakties, netgi Alex, kuri tiesiogine šio žodžio prasme yra sunkiai įveikiama, negali jo sustabdyti nuo savo pačios, jos draugo ir princo Damian pagrobimo bei nugabenimo į laukines džiungles, ir giliai į priešo teritoriją.

Kuo ilgiau Alex yra nelaisvėje kartu su Rylan ir princu, tuo daugiau ji supranta, kad ne ji vienintelė saugo pavojingas paslaptis. Ir staiga, po jos paslapties atskleidimo, Alex atsiduria tarp dviejų vaikinų, kurie kovoja dėl jos širdies: saugus ir stabilus Rylan, kuris visados ją globojo, ir tamsus, intriguojantis Damian. Kai už kiekvieno kampo tyko priešai, ar pavyks Alex būti pakankamai stipriai, kad išgelbėtų tiek save, tiek karalystę, kurią ji prisiekė apsaugoti?


Pagrindinė informacija: 

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2014
Originalus pavadinimas: Defy
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Defy
Patartinas amžius: +14
Žanras/ tipas: paauglių literatūra, fantastika, paranormalus, high fantasy, romantika
Mitiniai padarai:  burtininkai
Pasaulis: fantastinis pasaulis
Puslapių skaičius: 336
Pasakotojas: mergina
Autoriaus puslapis: http://www.SaraBLarson.com


 

  Tamsus pasaulis, kuriame vyksta karas. Pasaulis, kur mergina nusprendžia apsimesti vaikinu ir tampa geriausia kovotoja. Pasaulis, kuriame magija karaliauja. Knyga sujungia viską, kas tik  gali patraukti jūsų dėmesį: meilės trikampis, pavojai, siaubai, nuotykiai, stipri pagrindinė veikėja ir daugybė išgyvenimų.

Autorė pasakoja, kad knygą ji parašė po to, kai mirė jai labai brangus žmogus. Tuo metu ji nieko įdomaus negalėjo parašyti ir vienas jos draugas jai pasakė, kad tiesiog rašytų tai, kaip ji jaučiasi. Ta ji ir padarė; atsisėdo ir parašė vieną sceną be jokių ketinimų rašyto toliau. Tačiau staiga jai buvo smalsu sužinoti daugiau apie veikėjus ir taip po truputį ji suprato, kad Alex yra ypatinga, intriguojanti  ir sudėtinga asmenybė. Autorė suvokė, kad šioji istorija turi būti papasakota. Ji nėrė į ją ir šioji ją pasitiko.

“Sometimes it seemed like those with the most rotten interiors were blessed with the most exquisite exteriors.”

 Mano dėmesį šioji knyga pagrobė tada, kai perskaičiau, kad mergina apsimeta vaikinu. Nors tokį dalyką savyje turinčių istorijų siužetas ganėtinai panašus, nesu jų prisiskaičiusi tiek, kad jos verstų mane pamatyti, kaip veikia mano skrandžio rūgštys sumišusios su tualeto vandeniu. Todėl su nekantrumu pradėjau skaityti šią knygą, kuri prasidėjo tuo, kad mes atsiduriame tragiškame momente, kuriame mergaitė ir berniukas, dvyniai, turi priimti sprendimą dėl savo ateities.

 Vėliau atsiduriame dabartyje, kai veikėjams yra 17 metų ir yra neblogi kovotojai. Mergina ypatingai gera kovotoja. Iš tikrųjų buvo keista skaityti, kai jos didžioji paslaptis vis dar buvo paslaptis, kadangi buvo kuriamos mintys, kad kai kurie asmenys gali būti ne tokios orientacijos knygoje.

Man labai patiko, kad šios knygos veikėja yra stipri ir ypatinga veikėja. Tai, kad ji yra geresnė už kitus vyrus, tik drąsina ir įrodo, kad merginos nėra prastesnės už vaikinus.

Tai, kad knyga priklauso fantastiniam žanrui, nebuvo didelis siurprizas, kad princas bus svarbus asmuo pagrindinės veikėjos gyvenimui. Jeigu man jau patiko mergina, tai princas patiko dar labiau. Kodėl?  Knygoje visą veiksmą stebime iš merginos pozicijos ir matome tik tai, ką mato ji, tačiau knygoje yra daugybė paslapčių ir veikėjų apsimetinėjimų. Tai ką mato ir mano mergina nėra teisybė ir realybė. Princas įkrenta į šiuos rėmus. Jis yra paslaptingas ir ne toks, koks pasirodo iš pirmo žvilgsnio. Todėl mielai paskaityčiau bent vieną skyrių iš jo perspektyvos. Skaitydama šią knygą tiesiog norėjau kuo geriau perprasti šį veikėją. Jis man buvo Rubikas Kubikas, kurį su malonumu nusprendžiau įveikti.

“I didnt care how handsome he was or how he made my heart race, the next time that he came to drag me out of my tent in the middle of the night, I was rolling over and ignoring him.”

Trečiasis asmuo trikampyje yra merginos draugas, kuris pasirodo, irgi turėjo ką slėpti.  Šis asmuo buvo kažkoks… tarsi savo paties šešėlis. Nors jis ir kovotojas, jis nekovoja dėl savo jausmų, o tai atrodė taip… apgailėtina. Gal antroje dalyje jis bus aktyvesnis.

“You knew I was a girl and you stil came out to talk to me in the middle of the night without a shirt on?“ I shot right back.
“You did what?“ Rylan cut in, his eyes wide.”

Nors knygoje nemažai veiksmo ir pavojingų situacijų, vis dėlto istorijos epicentre atsiranda romantika ir merginos mėginimas suvokti, ką jis jaučia ir, kaip dabar turėtų elgtis su žmonėmis, kurie elgiasi su ja kaip mergina po to, kai ji jau daugybę metų buvo įpratusi elgtis kaip vaikinas ir, kad vaikinai elgiasi su ja kaip vaikinu. Todėl tiems, kam patinka veiksmas tik kaip papildomas prieskonis prie romantikos, turėtų susigundyti imti šią knygą.

Pati istorija vyksta fantastiniame pasaulyje, kuriame vyksta karas. Soste sėdi baisus karalius, kuris nori turėti daugiau valdžios ir žemės. Tipiška. Ir žinoma, atsiranda žmonių, kurie nusprendžia nuversti tironą nuo kėdutės. Šie asmenys yra tikrai ne bet kokie ir mergina tampa ta, ant kurios pečių nusileidžia atsakomybė padėti sukilėliams įveikti blogąjį karalių.

“Have you ever heard of the theory that it is better for one man to die than an entire nation to suffer? Do you believe that to be true? Is it ever okay to take a life in hopes of saving others?”

Šiame pasaulyje nėra vienaragių, grifų ir kitų magiškų padarų, tačiau yra magija. Skaitydami istoriją rasite ne tik princus, bet ir burtininkus, kurių, kaip ir kitose knygose, niekas nemėgsta 😀 Taip pat pats pasaulis yra tamsus. Tie namai, kuriuose merginos priverstos leisti kitiems jas išprievartauti tam, kad galėtų vis ir vis gimdyti karaliaus armijai vaikus… na, ne aš viena toje vietoje norėjau atsikratyti skrandžio turiniu. Ką jau ką, bet autorė tikrai pasistengė nuspalvinti savo pasaulį niūriomis spalvomis. Taip pat tai ji neblogai darė ir žudydama svarbius veikėjus. Net ašarą nubraukti galima, kai miršta vienas vyrukas. Tas kas skaitys šią knygą, tikrai neblogai supras, apie ką gi čia sukasi kalba.

Kodėl jis turėjo mirti?

Mano nuostabai, knyga nesibaigia taip, kaip būtų galima tikėtis. Na gerai, iš dalies ji baigėsi taip, kaip buvo galima tikėtis, kai tema pasisuka apie karalių, tačiau reikalas su visu tuo meilės trikampiu… Ten reikalai ne tokie, kokių buvo galima tikėtis ir įdomu sužinoti, kaip santykiai tarp trijų asmenų klostysis sekančioje knygoje.

Šioji istorija patiks Mulan gerbėjams ir tiems, kuriems reikia romantikos tamsiame pasaulyje. Taip pat istorija patiks fantastikos gerbėjams. Bet knygos nepatarčiau imti tiems, kuriems reikia daugiau veiksmo, nei merginos jausmų audrų ir nepertraukiamo klausinėjimo, ką ji jaučia kam. Šiuo atveju pagriebkite į savo rankas kitą istoriją.


keturikitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.