Kaip per savaitę perskaityti po knygą


Ar išsikėlei tikslą šiais metais per savaitę perskaityti po knygą? O gal kitą savaitę reikia pristatyti perskaitytą knygą? Kad ir kokia būtų situacija, jei nori mesti sau iššūkį ir perskaityti knygą per savaitę, šis straipsnis padės pasiekti tikslo. Tereikės keleto žingsnių.

raganų valandos1. Išsirink protingo dydžio knygą. Žinoma nesirink juokingos apimties knygos, kurią galėtum perskaityti per trisdešimt minučių (Ada ir peliuko šmėkla tikrai netiks), ar skaitinio, kurį krimstum mėnesį (Raganų valandos gana neplona knygelė). Būk protingas rinkdamasis knygą, kurią ketini skaityti. Reikėtų maždaug žinoti, kokio storio knygas skaitai paprastai. Jei perskaityti 400 puslapių tau reikia mėnesio, rinkis iki 150 puslapių knygą. Tačiau jei priimsi iššūkį ir nesitrauksi, kibk ir į 300-400 puslapių knygą.

2. paskutinis elfasIšsirink įdomią knygą. Skaitant nuobodžią knygą tau tesinorės liautis skaičius. Jei knyga tikrai gera, ko gero sugebėsi įveikti ją per keletą dienų. Norint išsirinkti įdomią knygą, rinkis pagal mėgstamą autorių, pagal rekomendacijas ar tiesiog perskaityk aprašymą ant nugarėlės, gal jis tave sudomis. Jei vis dar nesi tikras, perskaityk tos knygos apžvalgą internete ar paklausinėk knygų pardavėjo/bibliotekininko, ką jis tau rekomenduotų.

puslapiai3. Skaičiuok. Pirmiausia pažiūrėk, kiek puslapių yra knygoje (pvz. 402). Padalink jų skaičių iš septynių (pvz. 402/7). Taip sužinosi, kiek puslapių reikėtų perskaityti per dieną (pvz. 57,42). Jei gauni skaičių su liekana apvalink jį iki sveiko skaičiaus (pvz. 58). Tai turėtų padėti priartėti prie termino.

4. Kasdien perskaityk reikiamą puslapių skaičių. Laikantis šios tvarkos turėtum pabaigti knygą septintąją dieną. Jei knyga tikrai įdomi, nesivaržyk, skaityk daugiau nei esi nusistatęs. Tai padės aplenkti grafiką ir leisti atsigriebti už dieną, kada dėl kažkokios priežasties negalėsi skaityti.

5.gif Rask laiko skaityti. Važiuoji į mokyklą autobusu? Skaityk tuo metu. Kažkuriuo metu nesi pernelyg užimtas? Skaityk tada. Visada turėk su savimi knygą – niekada negali žinoti, kada ištaikysi laiko perskaityti keletą puslapių viršaus. Turėdamas laisvą pusvalandį namuose išjunk televizorių, telefono garsą ir skaityk knygą. Nepamiršk tokių svarbių dalykų, kaip mankšta, mokykla ar bendravimas, skaityk, kai būni laisvas ir vienas. Bandyk suderinti skaitymą ir savo kasdienį gyvenimą.

Patarimai:

Skaityk patogioje, tylioje vietoje.
Atsipalaiduok!
Skaityk tiek, kiek gali, bet neskubėk.
Skaitant ką nors kramsnk ar pasidaryk arbatos.
Skaityk prieš einant miegoti. Tai turės gerą poveikį – padės greičiau užmigti.

Perspėjimai:

Nespausk savęs skaityti visą laiką. Jei tave tai labai neramina, prisimink, kad nebūtina per savaitę perskaityti visą knygą. Gali perskaityti ir pusę.
Jei tau knyga nepatinka – neskaityk. Nebent privalai.

logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.