Geek Girl. Moksliukė – Filmai apie moksliukus


Kaip jums sekasi? Mėgstate žiūrėti filmus? Aš tai labai. Todėl nusprendžiau paskirti šią gražią dieną pasižiūrėti, kaip moksliukai yra pateikiami filmuose.

Pasirodo, kad tikrai yra įdomių ir neblogų filmų apie šiuos žmogeliukus ir, kad ne visi jau jie nešioja didelius akinius 😀

 

Geek Charming (liet. Nuostabusis princas)

Turiu pripažinti, kad keistai išverstas šio 2011 metų Disney filmo pavadinimas. Juk visai dingo žodžio geek prasmė, o tai juk ir yra svarbiausias dalykas filme. Na, bet nieko. Svariausia mes žinome, kad filme yra moksliukų.

Beje, šis filmas sukurtas pagal Robin Palmer knygą tuo pačiu pavadinimu. Pati knyga buvo išleista 2009 metais ir yra pristatoma kaip nuostabi pasaka Once Upon a Time (serialas)  ir L.A. Candy gerbėjams.

Bet grįžkime prie filmo. O apie ką yra jis?

Kelis kartus tikrai mūsų lietuviški kanalai rodė šį filmą. Jeigu nematėte jo ir net nenutuokiate, apie ką jis yra, truputį papasakosiu. Woodlands akademijoje mokosi Dylan Schoenfield, kuri yra snobė, narcizė ir turtinga 16 metų mergina.  Ji susitikinėja su kiečiausiu vaikinu, jos draugės yra mokyklos populiarioji šaika ir Dylan yra pasiryžusi bet kokią kainą laimėti “Blossom Queen“ titulą.

Kitas svarbus veikėjas yra Josh Rosen, kuris priklauso moksliukų filmų klubui. Jis yra mūsų moksliukas šiame filme. Vaikinas nori sukurti dokumentinį filmą Puget Sound filmų festivaliui ir pasirenka temą populiarumas ir jo taikinyje yra pati Dylan. Mergina sutinka filmuotis filmui galvodama, kad tai taps tapti jai tik dar populiaresne ir laimėti trokštamą titulą. Bet, kai kamera įjungiama ir viskas filmuoja, iš pakampių lenda paslaptys ir gyvenimo pamokos.

Gražus filmas, kurį tikrai norėsis peržiūrėti bent kelis kartus ir tada pagriebti knygą.

 


21

Dar vienas filmas, kuris parodo, kad buvimas moksliuku gali būti labai šaunus dalykėlis ir kad šie gali patirti nemažai gerų nuotykių.

Šis filmas irgi sukurtas pagal knygą, tačiau ji vadinasi šiek tiek kitaip – Bringing Down the House: The Inside Story of Six M.I.T. Students Who Took Vegas for Millions. Knygą parašė Ben Mezrich .

Filmas pasakoja apie Ben Campbell, matematikos studentą Massachusetts technologijos institute. Vaikinas yra priimtas į Harvardo Medicinos mokyklą, tačiau mokslams trūksta truputį pinigų.Nnetgi ir tai, kad jis mokosi aukščiausiai pažymiais jam negarantuoja, kad jam pavyks laimėti prestižiškos Robinson stipendiją.

Profesorius Micky Rosa pastebi vaikino sugebėjimą matematikai ir pakviečią jį prisidėti prie blackjack komandos, kurioje yra kiti studentai. Vaikinas neiškarto sutinka prisidėti, o kai sutinka, prasideda veiksmas.


The Internship (liet. Praktikantai)

Filmas, kuris leidžia ne tik žvilgtelėti ten, kur moksliukai valdo, tačiau į visą tai pažvelgti su plačiomis šypsenos. Nors filmas nėra sukurtas pagal kokią nors knygą, tai tikrai netrukdo jį peržiūrėti. Juk filme yra moksliukų!

O apie ką filmas?

Labai trumpai: du prekybos agentai netenka darbo ir pamėgina atlikti praktiką Google kompanijoje, kas vėliau gali pavirsti jų darbu. Jie atsiduria su daugybe jaunais talentais/ moksliukais. Visi jie yra padalinti į komandas, kurioms duodamos įvairios užduotys. Būtent jų atlikimas ir verčia juoktis, sukti galvas ir… tiesiog gerai praleisti laiką.

Gal pasižiūrėję filmą patys nuspręsite dirbti Google kompanijoje 🙂


 

The Social Network (liet. Socialinis tinklalapis)

Štai dar vienas filmas, kuris tik patvirtins, kad moksliukų gyvenimas nėra jau toks pilkas ir nuobodus, kaip kažkodėl mes visi esame linkę manyti.

Kiekvieną dieną mes naudojamės Facebook’u (bent jau dauguma). Tačiau ar žinote, kas gi sukūrė šį puslapį?

Filmas yra sukurtas pagal 2009 metais išleistą Ben Mezrich knygą pavadinimu The Accidental Billionaires: The Founding of Facebook, A Tale of Sex, Money, Genius, and Betrayal. Joje pasakojama apie Facebook puslapio įkūrėją.

Tai, kaip jau supratote, pamatysite filme Mark Zuckerberg “pagimdo“ Facebook. O viskas prasideda nuo to, kaip 2003 metais jį, Harvardo studentą, palieka jo mergina. Savo LiveJournal bloge jis parašo piktą įrašą ir  sukurią puslapį pavadinimu Facemash, kuriame panaudojami visų universiteto merginų studenčių nuotraukos gautos įsilaužus į sistemą. Lankytojai duoda merginoms balus pagal jų patrauklumą.

Nuo didelio lankomumo puslapis užlūžta, Mark 6 mėnesiams pašalinimas iš universiteto. Tačiau įgytas staigus vaikino populiarumas niekur nedingsta nepastebėtas. Keli studentai pasiūlo jam padėti sukurti vieną puslapį, kristą Harvardo studentams, norintiems surasti antrą pusę. Ir …


O kokius jūs filmus apie moksliukus žinote? Kokius būtinai patartumėte pasižiūrėti?

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s