Kaip sukurti gerą siaubo istoriją?


Kaip žanras siaubo istorijos turi nepaprastą galią priversti žmones justi stiprias emocijas. Kodėl? Todėl, kad šis žanras beldžiasi į mūsų kolektyvinėje pasąmonėje glūdinčias baimes, gėdą ir nesąmoningus impulsus. Mūsų pirmieji mitiniai padarai, kaip Beovulfas ar netgi Raudonkepuraitė, kilo iš baimės jausmo. Parašyti siaubo istoriją gali pavirsti rašytojui tikrai nemenku iššūkiu. Dėl to dirstelėkime į kelis būdus, kurie padės jūsų istorijai įbauginti skaitytoją.

1. Teroras namuose

 Atkreipkite dėmesį, kiek daug siaubo istorijų vyksta būtent namuose, kaip pavyzdžiui, Paranormal activity. Viso to priežastis yra ta, kad namai yra mums pažįstama ir saugi aplinka, kuri staiga imama ir paverčiama kažkokia paslaptinga ir šiurpą keliančia vieta.

Išmėginkite: motina guldo savo vaikus į lovą nakčiai, kai staiga dingsta elektra. Kas vyksta toliau?

2. Slėpynės

 Ta pati motina sėdi parke ant suoliuko skaitydama knygą. Kai ji pakelia akis į viršų, pamato seną moterį vilkinčią pobūvių suknią, kuri plevėsuoja prie medžio. Motina sumirksi. Senojo bjaurioji moteris dingsta. Namuose motina išvysta tą pačią purvina suknia vilkinčią moterį, kurios drabužio apačia velkasi laiptais šiai lipant į viršų. Staiga ji dingsta. Siaubo istorijose dažnai galite rasti akimirkų “tu dabar mane matai, o dabar ne“ momentus.

Išmėginkite: sugalvokite/ suraskite simbolį ar veikėją, kuris galėtų jūsų istorijoje kartas nuo karto pasirodyti.

3.  Taip maloniai skauda

 Mes nusprendžiame pasivažinėti amerikietiškais kalneliais, netgi jeigu ir bijome jų. Mes susitikinėjame su blogais žmonėmis, netgi jeigu ir žinome, kad jie mus vėliau įskaudins. Tarp malonumo ir baimės, sekso ir tikimybės mirti slypi įtampa, kuri panaudojama sukurti didį siaubą. Pagalvokite apie vampyro bučinį: skausmingas ir erotinis junginys.

Išmėginkite: perrašykite kokią nors sceną iš knygos “Drakula“ perkeldami veiksmą į modernius laikus.

4. Pabaisa viduje

 Yra nuostabu stebėti, kai netobuli veikėjai kovoja su juose tūnančiais vidiniais demonais. Taip yra prisiliečiama prie viduje glūdinčių baimių, kad mes imsime ir pratrūksime, o tai privers mus padaryti kažką pavojingo ir kraupaus. Tamsos ir šviesos kova siaubo žanre dažnai yra naudojama.

Išmėginkite: aprašykite sceną, kurioje veikėjas pasakoja savo košmarą savo terapeutui.

5. Miesto legendos

 Dauguma siaubo istorijų kyla iš garsiausių legendų. Šių istorijų versijos skiriasi kiekvienoje šalyje ir kultūroje. Tačiau jų pagrindas išlieka archetipiniu. Pietų Afrikoje blogoji seselė Deizė de Melker vaidenasi visame Jonnanesburgo mieste. Ji yra viena labai užsiėmusi vaiduoklė.

Išmėginkite: paimkite interviu iš savo draugo paprašydami jo papasakoti jums geriausias jam kada tekusias išgirsti siaubo istorijas – pasižiūrėkite, kas jas sieja.

6. Tirštesnis nei vanduo

 Kraujas, vėmalai, pienas, sėkla. Skysčiai, kurie gali būti išskirti iš kūno jam ką nors žiauraus ir apgailėtino padarius, neblogai sužaidžia istorijose. Prisiminkite Kerę arba Egzorcistą, kurie gali būti kaip tradiciniai to pavyzdžiai. Šie skysčiai yra pagrindinės gyvenimo sultys – kraujas yra gyvybė, o netekimas – mirtis. Kraujas yra stipri metafora siaubo istorijose.

Išmėginkite: vaikui yra perpilamas kraujas ir jis atrodo… pasikeitė.

7.  Nepersistenkite

 Kaip rašytojui, jūsų užduotis yra sukurti įtampą ir baimę jūsų skaitytojui; taigi jums nereikėtų kiekviename puslapyje kirsti galvų ar kad kiekviename skyriuje pasirodytų kokia nors demoniška būtybė. Pasinaudokite tik viena tema, vienu stipriu siužetu, kuris keliauja link sprogstančios pabaigos. Papasakokite gerą istoriją, kuri taip atsitinka, kad yra siaubo istorija.

 Išmėginkite: aprašykite savo vidurinės mokyklos metus kaip paauglių siaubo filmo scenarijų.

Versta: Seven Spine-Chilling Ways to Write an Unforgettable Horror Story

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s