Gegužės naujienos jaunimui anglų kalba (anonsas)


logo

Gegužė vėl gi neskūpi mums įdomių knygų naujienų, pažvelkite, gal ir jūs kažkuo susidomėsite!


pernyn Aaaaa! Gegužė, stebuklų metas! Labiausiai jos laukiu dėl Pernyn ir laikų pabaigos trilogijos finalinės trečiosios dalies End of Days (Laikų pabaiga).  Tikėsimės greitu metu jos sulaukti ir Lietuvoje!

Po drąsaus pabėgimo nuo angelų Pernyn ir Rafas turi skubėti. Jie desperatiškai ieško daktaro, galinčio panaikinti padarytus pakeitimus Rafui ir Pernyn seseriai. Jie susiruošia ieškoti atsakymų, tačiau išsilaisvinusios tamsiosios jėgos iš Rafo praeities kels jiems visiems grėsmę.
Angelams užleidus ant žmonių apokaliptinį košmarą abi pusės stos į karą. Kas švęs pergalę? Priversti stoti į kažkurią pusę kaunantis dėl Žemės Rafas ir Pernyn turi rinktis – savo rūšį ar kits kitą?

A Court of Thorns and RosesPati laukiamiausia gegužės mėnesio naujiena yra Sarah J. Mass knyga, kuria prasidės trilogija, yra A Court of Thorns and Roses  (Erškėčių ir rožių teismas). Autorei pasaulinę šlovę atnešė serija Throne of Glass (Stiklo sostas), tad fanai su nekantrumu laukia ir naujosios istorijos, kurioje persipina fantastika ir pasakos.

Kai devyniolikmetė medžiotoja Faja miškuose nužudo vilką, pareikalauti atpildo už tai atvyksta kažkokia pabaisa. Nuvilkta į klastingą magišką šalį, kurią ji žino tik iš legendų, Faja sužino, kad jos grobikas ne gyvūnas, o Tamlinas – vienas iš mirtinų nemirtingų fėjų, kurios kažkada valdė pasaulį.
Gyvenant jo dvare, jos jausmai Tamlinui transformuojasi iš ledinio priešiškumo į ugningą aistrą, kuri sudegina kiekvieną melą ir įspėjimą, kuriuos jai buvo įdiegę apie gražų, bet pavojingą fėjų pasaulį. Bet virš fėjų žemių plinta senoviniai blogi šešėliai, ir Faja turi rasti būdą juos sustabdyti… arba amžiams pasmerkti Tamliną ir visą jo pasaulį.

The HeirThe Heir (Paveldėtoja) – pasirodo netgi ne paskutinė (ir kas čia žino, gal net ne priešpaskutinė) žymiosios Kieros Cass serijos Atranka dalis. Kol kas nežinia, ar ji bus išversta į lietuvių kalbą, ar serija Lietuvoje liks trilogija, tačiau gegužę ši knyga oficialiai pasirodys originalo kalba.

Prieš dvidešimt metų Amerika Singer dalyvavo Atrankoje ir laimėjo princo Maksono širdį. Dabar laikas princesei Eidlinai pačiai atlaikyti Atranką. Eidlina nesitiki, kad jos Atranka bus tokia meilės pasaka, kokia buvo jos tėvų. Bet kai prasideda varžybos, ji atranda, kad rasti savo laimę ne taip ir sunku, kaip ji visad galvojo.

Never Never: Part Two

Pirmoji Never Never (Niekada niekada) dalis pasirodė šių metų sausį ir sukėlė didžiulį triukšmą (gerąja prasme), komentarai apie šią knygą sprogdina smegenis ir norisi griebti ją ir skaityti. Gegužę pasirodys antroji autorių Colleen Hoover ir Tarryn Fisher kūrinio dalis, kuri taip ir vadinasi – Never Never: Part Two (Niekada niekada: antra dalis). Fanai tiesiog paklaikę dėl viršelio, tiksliau dėl to, kad jame nėra antros rankos 😀 Jei įdomu, paspaudę ant knygos paveikslėlio išvysite pirmos dalies viršelį.

Geriausi draugai nuo tada, kai pradėjo vaikščioti. Įsimylėję nuo keturiolikos.
Visiški nepažįstamieji nuo šio ryto.
Jis padarys viską, kad prisimintų. Ji padarys viską, kad pamirštų.

Made You UpIš išankstinių kopijų skaitytojų sulaukęs daug liaupsių gegužę pasirodys Francesca Zappia debiutinis kūrinys Made You Up (Išsigalvojau tave). Tai realistinis kūrinys jaunimui su nemažai įdomių tvistų, tokių kaip psichologinės problemos, psichikos ligos, psichologija, mokykla – tai linksma provokuojanti istorija, priversianti spėlioti kas tikra, o kas pramanyta.

Pasirodo, realybė dažnai yra ne tokia, kokią ją suvoki – kartais ten slypi kažkas daugiau. Išsigalovjau tave pasakojama istorija apie Aleksą, paskutinėje klasėje besimokančią merginą, kuri negali atskirti realybės nuo iliuzijų. Aleksa kiekvieną dieną kovoja, norėdama išsiaiškinti, kas tikra. Apsiginklavusi požiūriu jokių įkaitų, foto kamera, magiškuoju kamuoliu, atsakinėjančiu į klausimus, ir vienintele savo sąjungininke (mažąja sese) Aleksa kovoja savo karą prieš šizofreniją, siekdama išlikti pilno proto pakankamai ilgai, kad galėtų stoti į koledžą. Ji optimistiškai galvoja apie savo galimybes, kol prasideda pamokos ir nesusiduria su Mailsu. Ar ji jį įsivaizdavo? Prieš tai sužinant Aleksa susiranda draugų, eina į vakarėlius, įsimyli ir patiria visus įprastinius paauglių ritualus. Bet Aleksa pripratusi būti pamišusia. Ji nepasiruošusi būti normalia.

Saint AnythingKita naujiena – jau mums pažįstamos autorės Sarah Dessen (Nakties klajūnai) kūrinys Saint Anything (Nieko švento). Kaip galite tikėtis, tai yra dar viena jos sukurta meilės istorija, kurioje kalbama jau jos stilių atspindinčiomis šeimos, savęs atradimo ir pokyčių temomis.

Peitonas, charizmatiškas vyresnis Sidnės brolis, visada buvo šeimos pažiba, pasiimantis tėvų dėmesio ir – pastaruoju metu – susirūpinimo liūto dalį. Kai vis labiau neapgalvotas Peitono elgesys pasiekia kulminaciją jam padarius avariją vairuojant neblaiviam ir jam gresia kalėjimas, Sidnė palieka skęstantį laivą ir nusprendžia rasti savo vietą šeimoje ir pasaulyje. Kai visi taip rūpinasi dėl Peitono, negi tik jai vienai rūpi avarijos auka?
Čatamsai – šilta, chaotiška šeima, valdanti piceriją, savaitgaliais grojanti styginiais ir besirūpinanti savo motina, kuri serga skleroze. Čia Sidnė priimama besąlygiškai. Ir čia ji sutinka Maką – švelnų, rūpestingą ir globėjišką vaikiną, kuris priverčia Sidnę jaustis svarbia, pirmą kartą tikrai svarbia.

The Fill-In BoyfriendKasie West žinoma kaip romantinių istorijų jaunimui rašytoja, Kitty writer galima rasti ne vieną jos knygos apžvalgą.The Fill-In Boyfriend (Netikras vaikinas) verčia laiminguosius skaitytojus, gavusius galimybę paskaityti šią istoriją anksčiau už kitus, šokinėti ant lovos ir šaukti TAIP TAIP TAIP!

Kai Džijos Montgomeri vaikinas Bredlis meta ją automobilių aikštelėje jos išleistuvių vakarą, ji priversta galvoti greitai. Juk vis dėlto ji pasakojo savo draugėms apie jį mėnesius. Tai turėjo būti vakaras, kai turėjo įrodyti jo egzistavimą. Taigi, pamačiusi mielą vaikiną laukiantį sesers, ji pasamdo jį. Užduotis paprasta – būti jos netikru vaikinu, dvi valandos, jokių įsipareigojimų, keli balti melai. Po visko ji atsikovos savo tikrąjį Bredlį.
Problema ta, kad po išleistuvių ji galvoja ne apie tikrąjį Bredlį, o apie netikrąjį. Apie tą, kurio net vardo nežino. Bet susekti jį nereiškia, kad jie baigė savo netikrus santykius. Džija skolinga jam paslaugą, o jo sesuo sumano parinkti ją – jo buvusios merginos mokyklos baigimo vakarėlis, trys valandos, jokių įsipareigojimų, keli balti melai.
Tik kai Džija pradeda spėlioti, ar netikro vaikino nepavertus tikru, Bredlis valso žingsniu grįžta į jos gyvenimą, atskleidžia jos melą ir grasina sunaikinti jos draugystes ir jos naujai atrastus santykius.

The Wrath and the Dawn

Gegužę taip pat pasirodys dar viena knyga susijusi su pasakomis. Tai Renee Ahdieh pirmoji knyga dviejų dalių serijoje. The Wrath & the Dawn (Rūstybė ir aušra). Tai prabangiai ir įspūdingai papasakota meilės istorija, įkvėpta Tūkstančio ir vienos nakties.

Šalyje, kurią valdo žudikas, kiekviena aušra atneša siaubą vis kitai šeimai. Kalidas, aštuoniolikmetis Korasano kalifas, kiekvieną naktį paima naują nuotaką vien tam, kad tekant saulei ją nužudytų. Taigi, kai šešiolikmetė Šacherezada pasisiūlo savo noru tekėti už Kalido, tai pasirodo kaip įtartina staigmena. Bet ji tai daro, nes turi gudrų planą išlikti gyva ir įvykdyti kerštą kalifui už jos geriausios draugės ir nesuskaičiuojamą skaičių kitų merginų nužudymą. Šazės protas ir sąmojis leidžia jai sulaukti aušros, ko dar niekas nėra regėjęs, bet pati patenka į spąstus… ji pamilsta vaikiną, kuris nužudė jos brangiausią draugę.
Ji atranda, kad žudikas vaikinas karalius nėra visiškai toks, koks atrodo ir merginų mirčių nėra tiek, kiek manyta. Šazi pasirengusi atskleisti žmogžudysčių priežastis ir nutraukti šį ciklą kartą ir visiems laikams.

5 to 1Apie Holly Bodger daug informacijos nerasi, nebent tiek, kad ji kanadietė. Bet ji parašė distopinę knygą jaunimui 5 to 1 (Penki vienai), apie įsivaizduojamą ateities Indiją, jos socialinę santvarką, gana realią lyties pasidalijimo problemą. Šioje netradicinėje knygoje susiduria Atranka ir Bado žaidynės. Paspaudę ant viršelio rasite pirmą skyrių.

2054-taisiais, po dešimtmečius vykusios lyčių atrankos, Indijoje dabar vienai mergaitei tenka penki berniukai, todėl moteris tampa neįtikėtinai vertinga preke. Pavargusios tekinti savo dukteris už siūlančių aukščiausią kainą ir pasiryžusios uždaryti santuokų mugę, Kojanagario šalies moterys sudarė keletą testų, kad kiekvienas berniukas turėtų galimybę laimėti žmoną.
Nors Sudasa nenori būti žmona, o Kiranas, priverstas konkuruoti teste, kad taptų jos vyru, taip pat turi savų planų. Testui sunkėjant Sudasa ir Kiranas prieštarauja vienas kitam kiekviename žingsnyje, kol suvokia, kad galbūt nori to paties.

P.S. I Still Love YouŠi knyga vienas mano laukiamiausių šių metų kūrinių. Pirmoji šios serijos dalis To All the Boys I’ve Loved Before (Visiems berniukams, kuriuos mylėjau) laimėjo ketvirtąją vietą Metų realistinės literatūros knygos jaunimui kategorijoje praėjusių metų Goodreads metų knygos rinkimuose. Jenny Han antrojoje serijos dalyje P.S. I Still Love You (P.S. Aš vis dar tave myliu) pasakoja apie tolesnius Laros Džein meilės nuotykius, kurie pabiro, kai buvo išsiųsti jos slapti laiškai vaikinams, kuriuos ji kažkada mylėjo.

Lara Džein nesitikėjo iš tiesų pamilti Piterį.
Ji ir Piteris tiesiog apsimetinėjo. Tik staiga pasirodė, kad jie nebeapsimetinėja. Dabar Lara Džein pasimetusi kaip niekad.
Kai į jos gyvenimą grįžta dar vienas vaikinas iš jos praeities, Laros Džein jausmai jam taip pat sugrįžta. Ar gali mergina mylėti vienu metu du vaikinus?

VelvetAtrodo į knygų areną po truputį grįžta vampyrai. Temple West kūrinys Velvet (Aksomas) būtent apie juos. Ši knyga tikrai neblogai vertinama tarp išankstinių kopijų skaitytojų, gal susigundysite ir jūs? Beje, tai stand alone kūrinys.

Pirma taisyklė susidėjus su seksualiais vampyrais sargybiniais – neįsimylėti.
Prieš septynioliktąjį gimtadienį praradusi abu savo tėvus Keitlin Holt jaučiasi lyg visas jos pasaulis būtų apsivertęs aukštyn kojomis, ir visa tai prieš siaubingą susidūrimą su antgamtine jėga. Tada ji sužino, kad jos karštas blogiukas kaimynas Adrianas – kuris ką tik tikriausiai išgelbėjo jos gyvybę – iš tikrųjų yra pusiau demonas vampyras.
Keitlina supranta įkliuvusi su vampyru sargybiniu, kuris įsivaizduoja, kad geriausias būdas ją apsaugoti yra apsimesti jos vaikinu. Bėda ta, kad Keitlina pradeda iš tikrųjų jį įsimylėti, o Adrianas niekada negalėtų mylėti žmogaus. Keitlina tiki, kad Adrianas apsaugos ją nuo savo demoniško tėvo, bet ar jis gebės apsaugoti jos širdį?

Galbūt tarp šių knygų yra ir jūsų laukiama?

3ca8ba3f6671f0d51d816d0434e36685

Reklama

6 thoughts on “Gegužės naujienos jaunimui anglų kalba (anonsas)

    1. Na iš pradžių buvo trys dalys, bet paskui išaugo iki visų šešių, nors realiai serija buvo užbaigta, todėl pas mus ir tėra trilogija.

      Patinka

    2. Autorė buvo nusprendusi parašyti trilogiją, tačiau vėliau fanų ir gerų pirkimų dėka pakeitė nuomonė ir parašė daugiau dalių. Vėliau pasinaudodama savo sukrutu pasauliu, prigimdė daugiau kyngų, tik šios priklauso kitoms serijoms.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.