Vilkolakių įvaizdis mėgėjiškose istorijose


Nors mano širdis priklauso angelams, niekaip nepajėgiu atsispirti wattpad.com puslapyje esančioms vilkolakių istorijoms. Ne vieną, o gal bent kelias dešimtis istorijų esu perskaičiusi, o dar daugiau pravertusi, kad suvokčiau, kad jose vyrauja tie patys dalykai, kaip ir visose kitose vilkolakių istorijose.

Tiek vilkolakiai, tiek vampyrai savo personažuose turi kažką įdomaus ir intriguojančio. Kai vampyrai visados daugiau asocijuojasi su pavojumi ir kažkuo seksualiu, vilkolakiai pristato žmogaus ir gyvūno prigimties kovą. Būtent dėl to šios istorijos man yra įdomios.

Kai žmogus yra protingas padaras, kuris bando elgtis pagal taisykles, vilkas elgiasi pagal instinktus. Ir tas mėginimas sutramdyti primityvius jausmus su logika yra įdomus ir gundantis dalykas. Todėl nenuostabu, kad vilkolakių istorijos yra gan populiarios.

Dabar supažindinsiu jus su jų pasauliu. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo hierarchijos. Vilkolakių istorijose visi vilkolakiai gyvena gaujomis (pack), o kurie negyvena, yra rogue (atsiskyrėlis). Gaujos galva yra Alfa, o jo žmona yra Luna. Niekas, išskyrus Luna, nedrįsta žiūrėti Alfai į akis ir jam prieštarauti. Alfos dešinioji ranka yra Beta. Ne visose istorijose, tačiau kai kurios naudoja ir Omega vilkus, kurie hierarchijoje užimtų pačią apačią. Šie vilkolakiai yra patys silpniausi ir jų niekas negerbia.

Vilkolakių istorijose svarbiausi vilkolakiai gyvena didžiuliame name (pack house), kuriame vyksta susitikimai su kitais alfa vilkolakiais. Gaujos užima gan dideles teritorijas ir visados yra patruliuojantys vilkolakiai, kurie prižiūri, kad rogue nepatektų į jų teritoriją ir ko nors nenužudytų. Vilkolakiai vienas su kitu bendrauja mintimis (pack link).

Dabar, manyčiau, būtų puiki proga paaiškinti, kad kone 99 proc. vilkolakių gali pasiversti bet kuriuo paros metu vos tik jie to užsigeidžia. Truputį mažesnis procentas būtų, jeigu kalbėtumėme apie jų transformaciją užvaldžius stipriai emocijai, kaip: pavydas, pyktis. Tačiau autoriai neignoruoja Mėnulio svarbos vilkolakių mitams. Ne visi, tačiau galima rasti nemažai pavyzdžių, kai autoriai suteikia kokią nors reikšmę pilnačiai, pavyzdžiui, vilkų pusė sustiprėja ir vaikinas nori poruotis su mergina, vyksta kokios nors ceremonijos. Viena iš ceremonijų gali būti merginos atėjimas į gaują, kadangi ji nėra vietinė. Ceremonija daugmaž visur būna vienoda: susirenka visa gauja ir Alfa savo kraują sumaišo su merginos. Arba yra kitas būdas: priesaika.

Vilkolakiai istorijose taip pat nėra kokie nors bjauriai atrodantys vilko ir žmogaus hibridai. Ne. Vilkolakiai yra arba dailūs žmonės (vyrai dažniausiai raumeningi ir tvirti), o vilkai kaip vilkai. Kai kuriose istorijose jie įvardijami kaip savo dydžiu didesni už normalius vilkus. Afla būna didžiausias ir tvirčiausias tarp gaujos vilkų.

Čia svarbų dalyką sužaidžia ir spalva. 98 proc. alfų kalio spalva būna juoda, o alfa merginų – balta. Visų kitų yra pačios įvairiausios: rudi, pilki, maišyti. Akys irgi svarbus elementas. Istorijose daugiausiai akys nekeičia spalvos, tačiau yra ir atvejų, kai pasikeičia.

Dabar pakalbėkime apie šių knygų pagrindinius veikėjus: Alfa ir Luna, kadangi šių dviejų asmenų jausmai ir gyvenimai yra istorijos epicentras.

Vilkolakių istorijose vyrauja soul-mate (sielos draugas). Kaip gi juos suranda vilkolakiai? 99 proc. kvapas. Kiekvienas vilkolakis turi unikalų kvapą ir iš jo galima suvokti, ar tas šalia tavęs stovintis asmuo yra tavo gyvenimo vyras/moteris. 40 proc. iš žvilgsnio. Žvilgsnis leidžia pažvelgti į sielą ir taip sujungti du asmenis. 10 proc. abu anksčiau paminėti faktai yra sujungiami į vieną istoriją. Tik keli atvejai buvo pasitaikę, kad pats vilkolakis galėtų išsirinkti gyvenimo parnerį. Beveik visose istorijose tai yra primetama likimo ar mėnulės deivės. Todėl man iš tikrųjų keliamos pavydo scenos istorijose yra labai kvailos, kadangi veikėjas nuo paties pirmo uostelėjimo įsimyli savo gyvenimo partnerį. Į kitą jis net nežiūri.

Neretai soul-mate yra surandamas per 16 arba 18 merginos gimtadienį. Tokios istorijos priverčia jaustis, kad skaitai vaiko fantazijas. Merginos istorijose su nekantrumu laukia šios dienos, nes būtent tą dieną jos atrandą savo gyvenimo partnerius. Deja, juokingiausia, kad šis faktas pritaikomas tiek vaikinui, tiek merginai. Tada tiesiog sunku nevartyti akių, o kartais ir net pasijuokti iš tokių istorijų. Kadangi visados yra informuojama, kad ir Alfos sūnus, būsimas Alfa, irgi švenčia savo gimtadienį tą dieną. Tikra mistika tada, kas buvo mergins gyvenimo partneris.

Beje, kai gyvenimo parneriai susitinka, pirmieji vaikino žodžiai visur yra tokie patys; jis pasako “mine“ (liet. mano). Aišku, visados autoriai aprašo, kaip grėsmingai ir žemu tonu vaikinas ištaria šį vienintelį žodį. Todėl nenuostabu, kad kone 60 proc. istorijų vėliau pristato skaitytojams epiškai nesėkmingą merginos pasprukimą nuo savo gyvenimo pertnerio; vaikinas pagauną merginą, ją priploja dažniausiai prie sienos ir pradeda uostyti jos kaklą ir bučiuoti.

Ir įdomiausia dalis. Vaikinas turi pažymėti (mark) merginą, kad tai yra jo nuosavybė. Kaip įvyksta šis žymėjimas, galima išskirti dvi situacijas: pirmoji, kai vaikinas yra apimtas didelio pavydo ima ir įkanda merginai kažkur tarp kaklo ir peties arba kai jie pirmą kartą lytiškai sueina. Visoje toje euforijoje atsiranda įkandimas.

Dar smagesnis dalykas. Nemažai istorijų naudoja Heat (kažkas kaip ruja). Merginą išpila karštis, skausmas, kurį gali numalšinti tiks jos gyvenimo partneris: a) savo prisilietimu arba b) lytiniu aktu. Vilkolakių istorijose atsiradę vaikučiai vadinami pup (šunytis).

Su nėštumu autoriai irgi žaidžia. Vilkolakių nėštumas yra trumpesnis už žmogaus. Mėgstamiausias skaičius būtų 6 mėnesiai. Kartais ir trumpiau, tačiau jokių būdu ne ilgiau.

Dabar dar būtina paminėti, kad 91 proc. vilkolakių istorijose veikėjai nėra vieni savo kūne. Jie viename kūne gyvena su savo vilku. Turiu pasakyti, kad tokios istorijos mane neretai suerzina, kadangi tiek veikėja, tiek vilkė atrodo, kad yra kvailos. Tos istorijos, kurių veikėjai negyvena viename kūne su vilku, atrodo rimtesnės ir įdomesnės.

Vilkolakių istorijose mūsų vilkiukai turi ypatingų stiprybių ir silpnybių. Keista, tačiau sidabras nėra dominuojantis ginklas prieš vilkolakius. Palyginus nedaug istorijų panaudoja sidabrą kaip ginklą ar iš viso jį mini. Tačiau nepraleidžia progos paminėti, kad vilkai greitai gija, kad yra greiti ir, priklausomai nuo lyties ir pozicijos gaujoje, yra stiprūs. Žinoma, alfos yra patys stipriausi vilkolakiai. Kai kuriose istorijose galima atrasti ir tai, kad vilkolakio seilės gali užgydyti jo gyvenimo draugės žaizdas. Rečiau – visų žaizdas ir tik alfa turi šį sugebėjimą.

Tačiau, kad istorija būtų įdomesnė ir išsiskirtų iš kitų istorijų apie vilkolakius, autoriai sukuria kokias nors legendas, pagal kurias pasirodo ypatingas vilkolakis (mergina), kuri turi kokią super galią. Šis sugebėjimas neretai būna priežastis, kodėl kyla karai istorijoje.

Jeigu kalbam apie tai, kas vyksta istorijose apie vilkolakius, reikia būtinai atsižvelgti į tai, ar soul-mate joje egzistuoja, o atsakymas dažniausiai yra taip. Šiose istorijose vienintelis dalykas kelti įtampą ir dramą yra vaikino ir merginos charakterių skirtumai. Neretais atvejais Alfa yra labai pavojingas, tikra žudymo mašina su didžiausia ir pavojingiausia gauja, o tuo tarpu mergina yra nekaltybės įsikūnijimas, kuri su šėtonu nenori turėti nieko bendro. Bet kartais alfa gali būti ir ne toks košmaras. Tada mergina irgi nebūna nekaltybės įsikūnijimas. Tokiais atvejais mergina paprasčiausiai nenori turėti gyvenimo partnerio ir maištauja, o alfai reikia ją sutramdyti.

Bet ne retai visas veiksmas priklauso nuo to, ar mergina yra vilkolakė. Neretai mergina yra tiesiog paprasta Žemės gyventoja, kurią vilkolakis ne pasirenka, tačiau užuodžia, kad ji yra jo gyvenimo partnerė. Tada prasideda gundymo menas, nes vaikinai tikrai yra mergišiai, o merginos yra kokios nors pilkos pelytės ar tos, kurios prisiekusios nesusidėti su mergišiais.

Tačiau mergina gali būti vilkolakė, bet manyti, kad yra žmogus. Čia irgi yra aukso gysla autoriams. Tik gaila, kad dar neteko išvysti, kad būtų įdomiai sužaista. Dažniausiai šis faktas paverčiamas nereikšminga detale.

Neretai gali sutikti ir tokį įdomų siužetą. Ką aš čia sakau. Ganėtinai dažnai. Vaikinas atsisako merginos (reject), kadangi ji būna silpna ir netinkanti būti Luna. Šioji mergina įprastai būna gaujos pajuokos objektu ir, kai jos gyvenimo partneris jos atsisako, ji pabėga ir suradusi naujus draugus naujoje  gaujoje, po kelerių metų grįžta kerštui. Bet kartais pabėgti iš gaujos nereikia, kad jos gyvenimo partneris jos atsisakytų. Užtenka ir to, kad gauja su ja prastai elgiasi. Tada ji pabėga ir kitoje gaujoje suranda savo mylimąjį.

Arba mergina yra pajuokos objektas ir neiškentusi pabėga. Tada kitoje gaujoje suranda savo soul-mate ir pasikeičia neatpažįstamai. Po kokių kelių mėnesių ar metų jos buvusiai gaujai reikia pagalbos ir jos gyvenimo partnerio gauja yra toji,  į kurią kreipiamasi.

Mano mėgstamiausias pastebėtas istorijų siužetas yra susijęs su karališkąja vilkolakių gimine 😀 Priklausomai, ar veiksmas vyksta mūsų dienomis ar ateityje, šioji karališkoji šeima turi skirtingus vaidmenis, nors, be abejonės yra pripažįstama, kad tai patys stipriausi vilkolakiai visame pasaulyje. Jeigu veiksmas vyksta šių dienų pasaulyje, karališkoji šeima yra pažįstama tik vilkolakiams ir yra labai stiprūs padarai. Jeigu vyksta ateityje, tai jie valdo pasaulį, žmonės yra žemiausi grandinėje. Jie yra vergai ir tarnai, kurie turi klausyti karališkosios šeimos. Kadangi, kaip minėjau  istorijose dominuoja soul-mate, ateities pasauliuose karališkoji šeima rengia pobūvius, kurių metu turi ateiti visos merginos, kad princas susirastų sau gyvenimo partnerę. Visados mergina būna žmogus ir dėl  to, kad ji negali justi stiprių jausmų kaip vilkolakis, vaikinui reikia užkariauti merginą, kuri visados nekenčia vilkolakių ir padarys viską, kad pabėgtų iš rūmų.

Pats reject etapas yra ganėtinai paprastas. Vaikinas pasako savo pareigas/statusą, vardą ir pavardę ir tai, kad jis atsisako, kad mergina (vardas ir pavardė) būtų jo gyvenimo partnerė.

Ne visose, tačiau kai kuriose istorijose atsiranda ir medžiotojai. Mergina neretai priklauso žmonių, kurie naikina vilkolakius, būriui. Dažna priežastis, kodėl ji imtų ginklą į rankas, yra ta, kad kokie nors rogue šaltakraujiškai nužudė jos tėvus. Drama: alfos gyvenimo partnerė yra toji mergina.

Nėra labai paplitę, nors atrodytų, kad turėtų būti priešingai, tačiau jeigu į vilkolakių istorijas yra įterpiami kiti mitiniai padarai, tai visados būna vampyrai ir raganos. Tačiau tokių istorijų tikrai nėra tiek daug, kaip būtų galima pamanyti, o tai keista.

Štai, kokios įdomios būna vilkolakių istorijos. Gal praleidau kokį nors bruožą? Būtinai paminėkite komentaruose 🙂

kitty

Reklama

7 thoughts on “Vilkolakių įvaizdis mėgėjiškose istorijose

 1. Aš tikrai daug domiuosi vilkolakiai ir nesu girdėjusi nieko panašaus. O toji vieta, kur rašoma apie gaujos hierarchija…. ten viskas supainiota!!!! Omega – vienišas vilkas, Beta- gaujos narys, Alfa-vadas, o tokios kaip Luna iš viso nėra!!!!!!! Patelė taip pat gali būti gaujos Alfa…

  Patinka

  1. Keista, kad nesi, nes wattpat.com istorijose būtent viskas yra taip ir tikrai kone kas antra istorija naudoja tokia hierarchiją.Čia nieko neprikūriau 😀 Omega yra pačioje apačioje, beta yra kaip ir dešinė alfos ranka, o Luna egzistuoja vilkolakių istorijose. Ji yra alfos mergina/žmona ir dažniausiai jos pareiga yra būti rūpestingai ir atsvara aršiam alfai. Merginos wattpad istorijose daugiau yra įvardijamos kaip turinčios alfa kraujo, o ne kaip alfos, kadangi yra Lunos savoka. Ką pati dabar daugiau išvardinai primena daugiau pačių vilkų skirstymą.

   Patinka

   1. Žinok jau nepatingėjau tau ir sudėjau iš vienos wattpad istorijos žymes ir puslapį suradau, kuriame yra visa dar platesnė hierarchija.

    Patinka

  1. Įprastai straipsniai būna verčiami arba renkama informacija, šis buvo parašytas vien pasitelkus pastebėjimus skaitant vilkolakių istorijas, kurios kuo toliau, tuo labiau visos pavirto man panašiomis wattpad’e. Galbūt tuo ir išsiskyrė 😉

   Patinka

 2. Labai labai geras straipsnis ;D man asmeniškai geriausias šiemet ;] .Tik idomu kokiomis knygomis rėmeisi rašydama ši staipsi …Gal gali parašyti keleta pavadinimun ;D

  Patinka

  1. Dėkoju. Kaip pradžioje minėjau, skaitau wattpad.com puslapyje istorijas. Per kelerius metus jų daug persiskaičiau. Todėl kokrečiai pavadinimų nevardinau, nes tai, ką čia išvardijau, tinka praktiškai kiekvienai wattpade esančiai istorijai apie vilkolakius.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.