Meilės trikampiai


Šių dienų literatūroje yra mėgstama sukurti meilės trikampius, kad istorija būtų įdomesnė, tekste atsirastų daugiau intrigų, veiksmo bei įtampos. Tai neretai yra ir televizijos serialų mėgstamas ir plačiai naudojamas dalykas. Kad ir kaip būtų keista, meilės trikampiai vis dėlto nėra vienodi ir yra kelios jų rūšys, nors, tiesą pasakius, daugiausiai galima sutikti tik vieną iš jų: kai meilės objektas nesikeičia.

Svarbiausi meilės trikampio elementai:
• turi būti bent trys žmonės
• bent du žmonės turi mylėti tą patį asmenį
• meilės trikampis turi turėti pabaigą

Pagrindiniai meilės trikampiai:
• RIVALROUS trikampis – kur mylimieji kovoja dėl mylimosios dėmesio;
• SPLIT- OBJECT trikampis – asmuo padalina savo dėmesį dviem savo meilės objektams;

meilės trikampis

Norite to ar ne, tačiau meilės trikampiuose vienas asmuo visados liks be atsako į savo jausmus. Kitaip tariant, bus paliktas ant ledo. Neretai autoriai nusprendžia padėti tašką savo meilės trikampiuose nužudydami vieną iš šio trikampio dalyvių. Mirtis neretai būna herojiška, kad skaitytojas stipriau jį pamiltų. Bet, priklausomai nuo jūsų istorijos sukurto pasaulio ir taisyklių, trikampiai gali ir patys iširti; jausmai atšąla.

Stephen Meyer Saulėlydžio sagoje meilės trikampis buvo išspręstas tuo, kad Bela šimtu procentu myli Edvardą, o jų duktė tampa Džeikobo išrinktąją. Meilės trikampis, kuriame niekas nėra paliekamas ant ledo.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad meilės trikampiuose vaikinai ar merginos, kurie varžo dėl kito dėmesio, yra neretai priešingybės: blogiukas ir gerietis. Gerasis asmuo yra tobulas, žadantis saugų gyvenimą, kol blogietis gundo savo paslaptingumu ir nenuspėjamu gyvenimu.

Neretai skaitytojai pamilsta blogietį, nes autoriai kreipia į juos daugiau dėmesio atskleisdami skaitytojams šių tamsių veikėjų mintis, istorija ir troškimus. Skaitytojai visados linkę užjausti tragišką praeitį turinčius veikėjus ir mano, kad tai jie turėtų būti tie, į kurių jausmus turi būti atsakyta. Tuo metu geriečiai nesugeba sukurti su skaitytojai tokio stipraus ryšio ne tik dėl to, kad jų praeitis nėra bjauri, tačiau ir dėl to, kad nuo pat pradžių autoriai neretai suteikia jiems viską, įskaitant ir asmens, dėl kurio yra kovojama, širdį. Kitaip tariant, gerietis neįrodo savo vertės, nes jam yra viskas pateikiama ant auksinės lėkštutės.

Tačiau nederėtų šimtu procentų uždėti štampų ant dviejų dėl meilės besivaržančių veikėjų. Jeigu norite tikrai sukelti jausmų audrą skaitytojų širdyse, įkiškite vilką į avies kailį. Veikėjas, kuris turi būti gerietis istorija, tegul pavirsta blogiečiu istorijos eigoje. Atskleiskite, kad išvaizda dar niekas, kad blogis yra klastingas ir gali slypėti už gražių veidų.MEILĖS TRIKAMPIS 2

Truputį daugiau pasiūlymų apie meilės trikampius:
• Du įsimylėjėliai ir prie jų pridedamas trečiasis. Tai labai paprastas meilės trikampis, bet kartu ir efektyvus. Savo istorijoje jūs turėsi meilę ir kovą. Lengviau būtų įsivaizduoti šį trikampį, jeigu iš atminties glūdumos iššauksite moliusko atvaizdą. Mergina ir vaikinas yra dvi moliusko dalys, kurios yra nepaprastai susiklijavusios. Trečiasis asmuo yra peilis, kuris mėgina moliuską perpjauti per pusę. Suprantama, vėliau trečiasis asmuo siekia paprasčiausiai įsimylėjėlius išskirti, kad pats galėtų tapti moliusko dalimi.
• Du asmenys yra įsimylėję tą patį asmenį, tačiau šis trečiasis asmuo visiškai nepastebi jų meilės. Kitaip tariant, trečiasis asmuo paprasčiausiai yra nepastabus. Tie du asmenys jaučiasi esantys priešai ir tarpusavyje kovoja, o trečiasis asmuo to net nepastebi.
• Kitas trikampis yra tikriausiai paprasčiausias. Jis yra pirmojo punkto pakartojimas, tačiau šioji pora yra išskiriama. Asmuo, dėl kurio trečiasis asmuo kovojo, nusprendžia jį pasirinkti sukurdamas kitą porą.

Ar turite kokių pastebėjimų? Ar jums patinka meilės trikampiai istorijose? Kuris veikėjas dažniausiai jums patinka: gerietis ar blogietis?

 

Šaltiniai:

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.