10 tiesų apie susitikinėjimą su knygų griaužike


Kitty Writer skaitytoja Beata išvertė vieną sąrašiuką, kuris atskleidžia tam tikrus dalykus, kuriuos turi žinoti kiekvienas, kuris nusižiūri knygas mylintį asmenį. Didelis AČIŪ tau , Beata. Siūlau  jums, puslapio lankytojai, paskaityti šias 10 tiesų.

Ar pritariate šiam sąrašiukui? Kuri tiesa jums labiausiai patiko? O gal nepatiko?

P.S. tekste yra gif paveiksliukų.

1.Mūsų asmeninės bibliotekos yra milžiniškos

 

Esame prisirinkę pačių įvairiausių knygų iš draugų, šeimos narių ir tolimiausių pasaulio kampelių. Negalime savęs priversti išsiskirti su jomis. Taigi mūsų bibliotekos vis plečiasi. Jei nuspręsime gyventi kartu, turėsite bėdų, norėdami rasti vietą savo asmeniniams skaitiniams pasidėti. Tiesą sakant, greit suprasite, kad tiesiog paprasčiau būtų nusipirkti savo knygų spintą, nei bandyti kaip nors sutalpinti savo knygas su mūsiškėmis. Nesijaudinkite, eisime apsipirkti kartu su jumis.

2.Mūsų norimų perskaityti knygų sąrašas „TBR krūva*“- niekada neištuštėja

 * To be read – knygas, kurias skaitysiu

Pirmas dalykas, kurį pastebėsite praleidę naktį pas mus namuose, yra didžiulės knygų krūvos šalia lovos, kurias mes ketiname perskaityti, bet vis neprisiruošiame. Nors dar nebaigėme memuarų, kuriuos pradėjome praeitą savaitę, bet tai nereiškia, kad negalime planuoti kokias 5 knygas skaitysime po to! Mes netikrinsime elektroninio pašto dėžučių ir nežiūrėsime televizoriaus vakare, kaip kitos moterys. Mes būsime susisukusios į minkštus pledus ir skaitysime. Jei pasiliksite nakčiai ir kentėsite nuo nemigos, galite tiesiog pasiimti kokią norite knygą nuo naktinio staliuko.

3.Prieš žiūrėdamos filmą, pirma perskaitome knygą

 

Norite nusivesti mus vakarienės ar pažiūrėti filmo? Būsime pasiruošusios po 5 minučių. Bet jei filmas, kurį norite žiūrėti paremtas kokia nors knyga, mums prireiks truputį daugiau laiko- mes primygtinai pareikalausime pirma perskaitysime knygą prieš eidamos į kino teatrą. Jei nenorite keisti planų paskutinę minutę – būtų visai ne prošal pirma perspėti ar bent duoti užuominų iš anksto, kad galėtume perskaityti knygą prieš pasimatymą.

  1. Kantrybė: mes jos turime
liet. aš tavęs lauksiu!

 

Mes buvome kartu su Hariu Poteriu, kai jis kovėsi su basilisku ir po truputį iš vaiko pavirto vyru. Mes skaitėme romanus, kurie yra ilgesni nei 500,000 žodžių. Galime prikibti prie serijos, veikėjo ar autoriaus dešimtmečiams. Pavertėme šį laukimą menu, kuris pasitarnauja, kai vėluojate vakarienei.

  1. Žinome, kaip palaikyti puikų pokalbį
liet. Apsupu save žmonėmis, kurie gali mane intelektualiai stimuliuoti/ užvesti

 

Perskaitome tiek skirtingų žanrų ir autorių, kad retai pristingame žodžių, norėdamos ką nors pasakyti. Tik užsiminkite, apie modernaus meno įvado paskaitas, kurias kadaise teko lankyti koledže ir mes norėsime išgirsti viską apie jūsų mėgstamiausią rašytoją modernistą. Susitikite su mumis laimingą valandą ir papasakosime jums viską apie Hemingvėjaus ir Faulknerio gėrimo įpročius. O dar geriau, perskaitykite knygą kartu su mumis ir galėsime aptarti veikėjų kūrimą, vaizdus ir aliteraciją* kartu.

 *aliteracija – vienodo skambesio priebalsių (ppr. žodžių pradžios) kartojimasis poezijos kūrinio eilutėje, frazėje, strofoje, pvz.: „rymo ramunėlė rudenio arimuos“.— S. Nėris.   (zodžiai.lt)
  1. Supratingumas – mūsų stiprioji pusė

 

Po to kai praleidžiame tiek daug laiko nardydamos skirtingų veikėjų mintyse ir stebėdamos jų gyvenimo įvykius knygose, šį tą žinome apie įsijautimą į kito žmogaus situaciją.Tyrimai parodė, kad skaitantys knygas geriau supranta kitus žmones ir jų galimybes. Taigi, jei išgyvenate sunkų laikotarpį, yra nemažai šansų, kad būsime jautrios ir supratingos.

  1. Nieko nepamirštame
liet. nenoriu pamiršti

 

Skaitymas-puiki mankšta smegenims, kuri pagerina atmintį, netgi sumažina alzhaimerio ligos riziką. Mes, knygų griaužikės, mankštiname savo smegenis kaskart, kai pradedame naują romaną, kuris paverčia mus įžvalgiomis net senstant. Tai reiškia, kad niekada nepamiršime svarbių įvykių, pavyzdžiui, jūsų gimtadienio ar kada baigiasi bibliotekos knygų grąžinimo laikas. Žinoma, tai reiškia, kad nepamiršime ir mūsų metinių, taigi, geriau nepamirškime kartu.

  1. Esame kūrybingos
liet. Keliaukite su mani ir jus atsidursite grynos fantazijos pasaulyje.

 

Mes daugybę metų praleidžiame treniruodamos savo pilkąsias smegenų ląsteles, kad įsivaizduotumėme tolimus kraštus ir kaip jei atrodo, kai skaitome mėgstamiausiqą nuotykių seriją ar romaną. Mintyse perkeliame veikėjus į realybę, kai sekame jų nuotykius ir keliaujame į pasaulio kraštą, nepajudėdamos iš vietos. Jei reikia pagalbos planuojat kelionę po Europą šią vasarą, turite problemų bendraujaut su darbuotoju ar, tiesiog, negalite apsispręsti, kur padėsite sofą naujame bute, galite visuomet užeiti pas mus ir gauti naujų patarimų.

  1. Mums lengva ką nors nupirkti
liet. [uosto] O Dieve, kaip skaniai kvepia

 

Net jeigu negalite į savo rankas paimti pirmo leidimo The Velveteen Rabbit knygos, nenusiminkite. Juk turite daugybę kitų pasirinkimų. Naujas romanas su mėgiamiausio rašytojo autografu visuomet vertinamas. Bilietai į knygos skaitymo vakarą irgi miela dovana. Ar, jei būtume tikrai atviros, bet kokia specialiai mums išrinkta knyga atskleistų jūsų rūpestį.

  1. Niekuomet nepritrūksime istorijų, kuriomis galime pasidalinti
liet. aš ką tik perskaičiau pačią nuostabiausią istoriją

 

Norite atsipūsti po ilgos darbo dienos? Pagaminsime puodelį arbatos ir papasakosime mėgstamiausius kelionės prisiminimus, kurie padės pailsėti, nors ir vienam vakarui. Norite smagiai pasijuokti? Žinome kelis anekdotus, iš kurių galite smagiai pakrizenti, leisdami laiką ant sofos. Mes visuomet galime parekomenduoti gerą knygą, nesvarbu kokios nuotaikos esate. Ir galite būti tikri, kad leisime pasiskolinti bet kokią knygą iš mūsų bibliotekų, tik tokiam laiko tarpui, kad galėtumėte papasakoti ką mąstėte apie ją ilgainiui.

Šaltinis: http://www.bustle.com/articles/30562-10-truths-about-dating-a-bookworm

Vertė: Beata

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.