Paaugliai rašo ir… yra publikuojami!


Daug kas mėgsta sakyti, kad jeigu nori būti publikuotas autorius, tau reikia būti nemažai ką išgyvenusiam ir, žinoma, būti ne pypliu, kuriam dar pienas nuo lūpų nenudžiuvęs. Šis rašytojo sukurtas įvaizdis kartais gali tikrai atimti ryžtą rašyti ir netgi svajoti apie publikavimą, jeigu esi jaunas asmuo svajojantis laikyti savo knygą. Bet ar žinojote, kad yra paauglių, kurie vis dėlto sulaužė visų mėgstamus kartoti įsitikinimus ir išleido savo istorijas per… leidyklas?

Justina Stravinskytė

Lietuvoje negali pasigirti šių talentingų žmogeliukų gausa, tačiau jų tikrai galima rasti. Ypatingi buvo 2006 metai, kai netgi dvi paauglės tapo publikuotomis autorėmis. Viena iš jų būtų Justina Stravinskytė, kurios kūrinį Paslapties įpėdinis išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. J. Stravinskytė laimėjo šios leidyklos kasmet skelbiamo Pirmosios knygos konkursą.

Knyga pasakoja apie vaikiną Činhu, kuris su keliais savo draugais atsiduria magiškame pasaulyje, kur jam reikia nugalėti blogį. Knygos kalba paprasta, prikelia iš atminčių gelmių japonų animacinius filmukus anime.  Tolimesni šios autorės kūriniai nebuvo išleista, nors šioji pirmoji dalis leido spėti, kad dar gali būti tęsinys.

Teklė Kavtaradzė (17 metų. panele.lt)

Kaip pati autorė pasakoja, šį kūrinį pradėjo rašyti būdama 12 metų. Seserų Linos ir Astos paskatinta, mergina buvo užsukusi pas kaimynę rašytoją bei pas lietuvių kalbos mokytoją, tačiau šios neturėjo laiko įvertinti jos kūrybą. Bet, kaip pati teigia, rankraštis reikiamu metu atsidūrė reikiamose rankose ir išvydo pasaulį. Paklausta, ar kuris nors veikėjas galėtų būti Justina, autorė atsakė, kad tikriausiai Kija, kadangi ji drąsesnė.

Kita tų metų žvaigždutė buvo Teklė Kavtaradzė.  Jos pirmoji knyga Nespalvota buvo išleista 2006 metais ir ją išleido Tyto Alba leidykla. Tuo metu merginai buvo penkiolika metų, tačiau šią istoriją ji parašė būdama 14.  2007 metais toji pati leidykla išleido jos antrąją knygą pavadinimu Basomis po naktinį miestą.

Autorė teigia, kad pradėjo rašyti būdama kažkur 11 metų. Iš pradžių ji pamėgdžiodavo jai patikusias istorijas. Dažnai ji pradėdavo rašyti istorijas, tačiau jų nepabaigdavo. Nespalvota  buvo pirmasis kūrinys, kaip teigia autorė, kuris buvo pabaigtas ir galėjo juo dalintis su draugais ir šeima. Tai, kad šios merginos pirmasis kūrinys vis dėlto buvo publikuotas, reikėtų dėkoti jos motinai, nes šioji buvo labai atkakli. Moteris drąsino ir ragino savo dukrą parodyti knygą profesionalams. Mergina nunešė rankraštį profesorei Danutei Gailienei, kuri kartu su vyru perskaitė knygą nuo viršelio iki viršelio. Tai buvo stiprus paskatinimas pamėginti publikuoti knygą.

Alexandra Adornetto (14 metų, nuotrauka: Paul Rovere)

Ar dar reikia įrodymų?

Alexandra Grace, kuri slepiasi po  Alexandra Adornetto slapyvardžiu, yra australių rašytoja. Mergina teigia, kad, kai buvo 13 metų, per atostogos ji nusprendė tapti atsiskyrėle ir pradėti rašyti savo pirmą knygą jaunimui pavadinimu The Shadow Thief (šešėlių vagis). Ji pasidomėjo Australijos leidyklomis ir atidžiai sekė nurodymus siųsdama savo 45 000 žodžių rankraštį į HarpenCollins leidyklą.  Autorė teigia, kad leidyklai prireikė 24 savaičių jai atsakyti; jie norėjo publikuoti jos knygą. Nuo to laiko ji parašė dar penkis romanus. Šiuo metu ji gyvena tai Australijoje, tai Amerikoje.

Beth Reeks yra puslapio Wattpad.com įžymybė. 17 metų mergina net nepagalvojo, kad jos istorija gali susilaukti 40 milijonų istorijos skaitymų. Tai patraukė Random House UK leidyklos dėmesį. Redaktorė parašė merginai per wattpad.com puslapį. Autorė pasakoja, kad sėdėjo ir tikrino savo žinutes. Viena iš jų prasidėjo ne taip kaip visos; buvo truputi formali ir klausė, ar mergina ketina rašyti tęsinį ir tai, kad šiam asmeniui labai patiko jos kūrinys. 2012 metais mergina pasirašė 3 knygų sutartį su leidykla.

 Emily Baker (13 metų) yra didžiulė One Direction muzikos grupės gerbėja. Įkvėpta savo mėgstamos grupės, mergina pradėjo rašyti istoriją Movelles puslapyje, kur greitai sulaukė daugybės gerbėjų.  30,000 ištikimų merginos gerbėjų prašė, kad ji parašytų savo istorijai tęsinį. Tuo metu Penguin leidykla ieškojo autoriaus, kuris galėtų parašyti jaunimui skirtą knygą, kuri galėtų būti susijusi su tuo metu mėgstamais muzikos dievaičiais.

Lindsey Heaven, vyriausias literatūros redaktorius, naršė po internetą ir surado Emily puslapį. Jis pagalvojo, kad tai būtent tas asmuo, kurio ieškojo.

Abigail Gibbs

Leidykla iškart susisiekė su Movelles administracija, kad išimtų kūrinį.  Autorė pasakoja, kad jai sunku buvo suvokti, kas gi vyksta. Netgi ir dabar sunku suvokti. Istorija, kaip pati mergina teigia, yra paprasta: mergina sutinka vaikiną ir įsimyli. Na, šiuo atveju mergina sutinka grupę ir įsimyli. Po to, kai buvo sudaryta sutartis su leidykla, istorija buvo labai stipriai pakoreguota ir pakeista.

Abigail Gibbs dar viena mergina, kuri būdama paauglė gavo leidyklos pasiūlymą išleisti savo istoriją. Būdama 18 metų ji sudarė su HarperCollins leidykla 6 knygų sutartį.

Būdama 15, Gibbs publikavo savo istoriją Wattpad.com puslapyje pasislėpdama už Canse12 slapyvardžio. Pirmieji 20 skyrių Dinner with a Vampire: Did I Mention I was a Vegetarian sulaukė 17 milijonų skaitytojų prieš leidyklai ją atrandant.

 Ar šie pavyzdžiai jus įkvėpė nenuleisti rankų ir atakuoti leidyklas? Gal žinote daugiau pavyzdžių? Paminėkite komentaruose.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s