R.I.P. – KNYGOS, kurios…


 

Kartais tikrai yra baisu pirkti knygą, kuri priklauso serijai, nes nežinia, ar ji sulauks savo tęsinio. Žinoma, dažniausiai vis dėlto antra, trečia ir t.t. dalys išeina ir mes, skaitytojai, galime lengviau atsikvėpti. Deja, atsiranda tų nelaimėlių, kurios vis dėlto pasmerktos… mirti.

Kelios šios nelaimėlės. Pagerbkime nesėkmingą šių knygų mėginimą laimėti mūsų širdis.


 

Iš tikrųjų nesuprantu, kodėl šioji knyga nesulaukė savo tęsinių lietuvių kalba, nes ji tikrai yra įdomi.kaulų ir dūmų duktė  Viliuosi, kad priežastis buvo susijusi su pirkimais, o ne su Obuolio leidyklos kažkokia keista knygų leidimo politika.

Septyniolikmetė Kerou, dailės studentė iš Prahos, mėgsta guliašą ir leidžia laiką su gatvės menininkais. Tik jos šeima keistoka – demonas avino kanopomis, kuris maino negyvėlių dantis į troškimus, ir grupelė jam dirbančių chimerų. Kerou nesupranta, kodėl ją, žmogų, augina tie keisti, nors švelnūs jai, padarai ir kokius reikalus jai tenka tvarkyti visame pasaulyje, praėjus pro slaptas krautuvėlės duris. Demonų pasaulis stengiasi, kad Kerou būtų laiminga ir kuo mažiau žinotų, tačiau neatsakytas klausimas – kas aš? – kasdien smaugia vis labiau ir mergina pasiryžta rasti atsakymą.

Nerūpestingas tatuiruotos mėlynplaukės gyvenimas baigiasi, kai viename Marakešo skersgatvyje pasirodo nežmogiškai gražus, siaubingai galingas ir nuožmus angelas: „Serafimo žvilgsnis degė, svilino orą tarp jųdviejų. Tai buvo gražiausia būtybė, kokią Kerou kada nors buvo mačiusi. Pirmoji merginos mintis buvo ne vietoje, bet neįveikiama – įsiminti nepažįstamąjį, kad vėliau galėtų nupiešti. Antroji – nebus jokio vėliau, nes angelas ketina ją nužudyti…“ Taip prasideda jų kraujo ir mėnesienos, aiškėjančių paslapčių ir žvaigždžių nulemtos meilės istorija, kuri trykšta iš negailestingos praeities. Ar Kerou kada gailėsis, kad sužinojo tiesą apie save?..


Darren Shan knygos apie vampyrus ir keistus žmones irgi buvo nutrauktos leisti. Lietuvoje galime, deja, perskaityti tik pirmas keturias dalis. To priežastis – per menkas susidomėjimas ir pirkimai.

darren shan knygos


 

mano numeris ketvirtasŠioji serija mirė po antros dalies. Kaip nekeista, ji priklauso Obuolio leidyklai.

Pirmieji trys jau negyvi.

Mūsų buvo devyni. Mes atrodome kaip jūs. Kalbame kaip jūs. Gyvename tarp jūsų. Bet nesame tokie, kaip jūs. Sugebame tai, apie ką jums tik pasvajoti. Turime galių, apie kokias galite tik sapnuoti. Mes stipresni ir greitesni nei kas nors, ką esate matę. Mes kaip kino ar komiksų herojai, kuriuos garbinate, tiktai tikri.
Mes planuojame užaugti, tobulėti, sustiprėti ir susivieniję juos nugalėti. Bet jie aptiko mus ir pradėjo medžioti pirmi. Dabar mes visi bėgame. Slapstomės šešėliuose, ten, kur niekam neužkliūtume, stengiamės pritapti. Gyvename tarp jūsų jums nežinant.
Bet jie tai žino.
Jie sučiupo numerį Pirmą Malaizijoje.
Ir Antrą Anglijoje.
Trečią aptiko Kenijoje.
Visus juos nužudė.
Mano numeris Ketvirtas.
Esu kitas.


Alchemikas_1Dar viena serija, kurios pirmos knygos ne kartą buvo perleistos, tačiau iki paties galo serija taip ir nepriėjo. Kupina nuotykių ir mitologijos prikimšta istorija, kurią tikrai smagu ir įdomu skaityti. Deja, taip ir nelemta lietuviškai perskaityti dvynių nuotykių pabaigos.

Žaviesi stebuklingu ir magišku Hario Poterio pasauliu? Perskaitei visas jo knygas ir norisi dar?

M. Scott „Alchemikas“ jau susilaukė milžiniško skaitytojų susidomėjimo JAV, iš puikių atsiliepimų internete galima spręsti, kad skaitytojai laukia tęsinio, be to, jau greitai sulauksime šios knygos ekranizacijos didžiąjame ekrane.

Pirmoji M. Scotto knyga ambicingos juostos kūrėjų yra pristatoma taip: „Užmoju prilygsta Žiedų valdovui, o intriga ir magija – Hariui Poteriui“.

Nepraleisk progos! Būk pirmas, kuris perskaitys greitai kultiniu tapsiantį kūrinį!

Šioje knygoje senovinė magijos knyga, dar vadinama Kodeksu, buvo pagrobta. Vienintelis Nikolas Flamelis, visiems Hario Poterio draugams ir Hogvarsto mokyklos auklėtiniams gerai pažįstamas alchemikas, gali išgelbėti mūsų pasaulį. Žinoma, padedamas dvynių Džošo ir Sofi, šiuolaikinių San Francisko jaunuolių…


septintas sūnus angie sage Vaikams ir jaunimui skirta knyga, perkelianti į magišką pasaulį. Lietuvoje yra dvi knygos, o iš viso serijoje yra septynios. Tikriausiai priežastis, kodėl Alma Littera netęsė serijos, buvo jos nepasiteisinimas Lietuvoje.

Jaunos anglų autorės pirmasis romanas vaikams „Septintas sūnus“ – tai fantastiška kelionė, pilna įdomių ir keistų veikėjų, išmoningos magijos ir pavojų. Jos centre mįslė – kas gi tas Sentimas Kirbinė, septintas sūnus, kurį gimimo dieną pavogė iš namų pribuvėja ir paskelbė mirusiu? Tą pačią dieną jo tėvas Silas sniege randa pamestinukę mergytę ir parneša namo. Jo šeima ją išaugina kaip savą. Tačiau kas ši mėlynakė mergaitė?

 


sirena triciaDar viena knyga, kurios pabaigos mes taip ir nesužinosite, jeigu neskaitote angliškai, yra Sirena.

Atostogos Vinter Harbore seserims Vanesai ir Džastinai Sends reiškia puikų poilsį pajūryje su broliais Karmaiklais. Šią vasarą Vanesa pasiryžusi pasisemti vyresnės sesers drąsos, nugalėti vandenyno baimę ir galbūt pakreipti draugiškus santykius su Saimonu romantiškesne vaga…
Viskas apvirsta aukštyn kojomis, kai po rimto šeimos barnio Džastina išeina panardyti nuo uolos ir negrįžta. Ryte jos kūną bangos išplauna į krantą. Tėvai stengiasi gyventi, lyg nieko nebūtų nutikę, o Vanesa įsitikinusi, jog tai ne nelaimingas atsitikimas. Ji grįžta į Vinter Harborą ir jos įtarimai dar labiau sustiprėja išgirdus, kad dingo vienintelis žmogus, galintis jai padėti, – Kalebas Karmaiklas. Kai miestelį prie niekada neužšąlančios jūros sukrečia jaunų vyrų mirtys vandenyje, Vanesa ir Saimonas imasi aiškintis, kodėl visų skenduolių veiduose sustingusios plačios šypsenos. Netrukus jie ras daugiau, negu norėtų. Kai kurios paslaptys per pavojingos būti atskleistos, kai kurios gali amžiams pakeisti gyvenimą…

Tricia Rayburn nuo mažens leido savo dienpinigius dviem dalykams: Scholastic knygų klubo katalogams ir kelionei kas pusmetį į didžiulį knygyną, kur susikraudavo visas naujausias mėgstamų serijų knygas. Mokydamasi vidurinėje ji pamėgo rašyti knygas jaunesnio amžiaus mokiniams. Viskas prasidėjo nuo rašinio, kuris vėliau virto pirmąja knyga The Melting of Maggie Bean. Šiandien Tricia jau yra išleidusi šešias populiarios serijos apie Megę knygas ir rašo pirmą seriją paaugliams – Sirenos trilogiją. Jaunoji autorė gyvena Long Ailande su sužadėtiniu ir pašėlusiu ši cu veislės šuneliu.


Šiam kartui būtų tiek. Kuri iš šių knygų serijų mirčių paveikė jus stipriausiai? Nepamirškite, kad knygas galima prikelti, jeigu tik patys skaitytojai rodys iniciatyvą ir atakuos leidyklas laiškais/ prašymas ir pan. Kitaip tariant, įrodykite, kad jums šios knygos rūpi!

kitty

 

Reklama

6 thoughts on “R.I.P. – KNYGOS, kurios…

 1. labai patiko Kaulų ir dūmų duktė, labai gaila, kad tęsinio ko gero ir nebesulauksiu. kaip ir Numerio ketvirto abiejų paskutinių dalių.

  Patinka

 2. Man labiausiai gaila “Septinto sūnaus“ ir “Alchemiko“. Tokios geros knygos, su malonumu būčiau perskaičiusi visas likusias dalis.

  Patinka

 3. Is šių knygų esu skaičiusi Kaulų ir dūmų duktę- labai patiko. Laimei, radau jos tęsinį anglų klb. :))

  Patinka

 4. “Kaulų ir dūmų duktė“ bei “Mano numeris ketvirtas“. Dar reikėtų paminėti, kad taip pat nėra “Raganų valandos“ tęsinio…

  Patinka

 5. Gaila visų, bet labiausiai Darren Shan knygų, kurios tikrai “vežė“ ir neseniai skaitytos “Sirenos“. Gryna nesąmonė, kad tokių gerų knygų tęsinių neleidžią!

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s